lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ŽILINA: V mestskej časti Žilinská Lehota potvrdili vírus vtáčej chrípky

authorTASR datePiatok, 20.01.2017 categoryDenné správy

Žilina 20. januára (TASR) – Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Žilina potvrdila v mestskej časti Žilinská Lehota vírus vtáčej chrípky subtypu H5N8, ktorý nie je prenosný na človeka. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba. RVPS Žilina z uvedeného dôvodu nariadila mestu Žilina a obciam Dolný Hričov, Horný Hričov, Ovčiarsko, Svederník, Divina, Divinka a Bitarová ...

Lekarne.sk

KOŠICE: Chorobnosť na respiračné ochorenia v kraji vzrástla o 13 percent

authorTASR datePiatok, 20.01.2017 categoryDenné správy

Košice 20. januára (TASR) – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenie (ARO) v Košickom kraji v priebehu tohto týždňa stúpla o 13 percent. Informoval o tom košický Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). Lekári hlásili v 3. kalendárnom týždni celkovo 9534 ochorení.

Lekarne.sk

RVPS: V Želiezovciach potvrdili ďalšie ohnisko vtáčej chrípky (2)

authorTASR datePiatok, 20.01.2017 categoryDenné správy

Želiezovce 20. januára (TASR) - Jedna voľne žijúca volavka popolavá, ktorú 16. januára našli uhynutú v katastri mesta Želiezovce v okrese Levice, bola nakazená vírusom vysokopatogénnej aviárnej influenzy subtypu H5N8, čiže vírusom vtáčej chrípky. Choroba, ktorá bola zistená 17. januára a potvrdená 18. januára, môže predstavovať vážne nebezpečenstvo pre zdravie zvierat, ako aj pre zdravie ľudí, ...

Lekarne.sk

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia stúpla v Žilinskom kraji o 6,3 %

authorTASR datePiatok, 20.01.2017 categoryDenné správy

Žilina 20. januára (TASR) – Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) stúpla v 3. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 6,3 percenta, čo predstavuje 2341,7 chorých na 100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Gabriela Košecká z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Hygienici varujú pred nebezpečným zubným práškom aj kondicionérom

authorTASR datePiatok, 20.01.2017 categoryDenné správy

Bratislava 20. januára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečnými kozmetickými výrobkami, ktoré sa môžu vyskytovať aj na slovenskom trhu. Ide o zubný prášok a kondicionér proti lupinám. TASR informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.