lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Epidemiologické opatrenia bude treba podľa odborníkov SLK čoskoro sprísniť Bratislava 25. novembra (TASR) - Na Slovensku bude v čo najkratšom čase potrebné pristúpiť k ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 25.11.2020 categoryDenné správy

Bratislava 25. novembra (TASR) - Na Slovensku bude v čo najkratšom čase potrebné pristúpiť k prísnym epidemiologickým opatreniam. Zhodli sa na tom vo vyhlásení členovia Vedeckej rady a Rady Slovenskej lekárskej komory (SLK) po utorkovom (24. 11.) stretnutí. Podľa nich by bolo dobré, keby sa podarilo prijať celospoločenský konsenzus spájajúci odborné a politické riešenia."Na základe dostupných relevantných dát, aj zo zahraničia, sme presvedčení, že čím skôr sa zavedú potrebné opatrenia, tým skôr uvidíme ich efekt. Veríme, že pozitívne výsledky by sme mohli pocítiť už na Vianoce," píše sa vo vyhlásení. Prísne opatrenia by nemali byť v rozpore so zásadami zdravého životného štýlu a mali by umožňovať predovšetkým pobyt v prírode.Vo vyhlásení sa pripomína, že akékoľvek opatrenia sa nezaobídu bez dôvery občanov. "Preto sa v dnešnej neľahkej situácii obraciame na vás, občania. Dodržiavajme dôsledne všetky opatrenia a spoločne to zvládneme," vyzvali odborníci SLK. Považujú tiež za dôležité vypracovanie dlhodobej stratégie v boji s pandémiou.

Štítky :

EK: Do leta by malo vakcínu proti koronavírusu dostať 70 percent dospelých v EÚ

Brusel 19. januára (TASR) - Do leta 2021 by malo v krajinách EÚ podľa Európskej komisie (EK) dostať vakcínu proti novému koronavírusu do 70 percent dospelých ľudí. Príslušný návrh chce EK zverejniť v utorok, píše agentúra DPA. Do marca by malo byť podľa plánu EK zaočkovaných 80 percent osôb starších ako 80 rokov a zdravotníckych zamestnancov.