lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Komárno: Stará budova v areáli nemocnice ustúpila stavbe urgentného príjmu Komárno 2. decembra (TASR) – Nemocnica Komárno začala koncom novembra s demoláciou roky nevyužívanej prízemnej ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 02.12.2019 categoryDenné správy

Komárno 2. decembra (TASR) – Nemocnica Komárno začala koncom novembra s demoláciou roky nevyužívanej prízemnej budovy v areáli nemocnice. Budova bývalých skladov slúžila na uskladnenie medicinálnych plynov a plnila aj funkciu kompresorovne, kde sa pripravoval stlačený vzduch na medicinálne účely. Informoval o tom riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška."Stará budova musela ustúpiť, aby sme mohli začať s realizáciou nového projektu. Od budúceho roku pripravujeme výstavbu nového urgentného príjmu vrátane prepojenia troch budov v našej nemocnici," povedal Jaška.Súčasťou likvidácie budovy je aj recyklácia vyše 300 ton sutiny, rozoberanie a odvoz vyše 1100 kubických metrov tehál a kameňa i plošná úprava terénu. Na rozvoj nemocnice získalo zdravotnícke zariadenie nenávratný finančný príspevok z fondu IROP vo výške 9,2 milióna eur. Realizácia nového urgentného príjmu a prepojenia budov v nemocnici by sa mala začať už v prvých mesiacoch nového roka.

Štítky :

Lekári POZOR na podvodné dezinfekcie – Nenechajte sa oklamať

Profesionálni predajcovia certifikovaných dezinfekčných produktov hlásia prudký nárast podvodníkov predávajúcich nelegálnu dezinfekciu vo svojich online obchodoch. Už od nástupu svetovej pandémie ochorenia COVID-19 sa na trhu biocídnych prípravkov začínali postupne objavovať firmy predávajúce nechválené dezinfekčné prostriedky, ktoré môžu vážne škodiť zdraviu i životnému prostrediu. V posledných dňoch sa však s takýmito podnikavcami, hľadiacimi iba po rýchlom zisku, doslova roztrhlo vrece.