lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Komárno: Stará budova v areáli nemocnice ustúpila stavbe urgentného príjmu Komárno 2. decembra (TASR) – Nemocnica Komárno začala koncom novembra s demoláciou roky nevyužívanej prízemnej ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 02.12.2019 categoryDenné správy

Komárno 2. decembra (TASR) – Nemocnica Komárno začala koncom novembra s demoláciou roky nevyužívanej prízemnej budovy v areáli nemocnice. Budova bývalých skladov slúžila na uskladnenie medicinálnych plynov a plnila aj funkciu kompresorovne, kde sa pripravoval stlačený vzduch na medicinálne účely. Informoval o tom riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška."Stará budova musela ustúpiť, aby sme mohli začať s realizáciou nového projektu. Od budúceho roku pripravujeme výstavbu nového urgentného príjmu vrátane prepojenia troch budov v našej nemocnici," povedal Jaška.Súčasťou likvidácie budovy je aj recyklácia vyše 300 ton sutiny, rozoberanie a odvoz vyše 1100 kubických metrov tehál a kameňa i plošná úprava terénu. Na rozvoj nemocnice získalo zdravotnícke zariadenie nenávratný finančný príspevok z fondu IROP vo výške 9,2 milióna eur. Realizácia nového urgentného príjmu a prepojenia budov v nemocnici by sa mala začať už v prvých mesiacoch nového roka.

Štítky :

Prešov: Po výbuchu plynu ostávajú v nemocnici dvaja pacienti

Prešov 8. decembra (TASR) – Po piatkovom (6.12.) výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove ostávajú v tamojšej nemocnici dvaja pacienti. TASR o tom informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove Renáta Cenková. "Od nešťastnej udalosti ošetrili naši zdravotnícki zamestnanci 17 pacientov, medzi nimi aj jedného z hasičov.