lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Medici sa počas leta môžu uchádzať o odbornú stáž vo vybraných nemocniciach Bratislava 26. júna (TASR) – Študenti lekárskych fakúlt si počas leta budú môcť vo vybraných ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 26.06.2019 categoryDenné správy

Bratislava 26. júna (TASR) – Študenti lekárskych fakúlt si počas leta budú môcť vo vybraných nemocniciach vyskúšať prácu lekára. Súkromná sieť nemocníc spustila registráciu na piaty ročník programu letných odborných stáží Letný camp 2019. TASR o tom informovala Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia."Cieľom projektu je najmä to, aby študenti získali a rozšírili si svoje odborné znalosti a praktické zručnosti aj v odboroch, s ktorými sa bežne počas svojej školskej odbornej praxi nestretnú. Súčasťou denného programu medikov budú exkurzie na špecializovaných oddeleniach, operačných sálach, no je pre nich pripravených i viacero odborných workshopov a kazuistík," priblížila.Stáž je určená pre študentov lekárskych fakúlt v odbore všeobecné lekárstvo, ktorí ukončili druhý ročník. Prax môžu nadobudnúť v nemocniciach v Michalovciach, Trebišove, Humennom a vo Vranove nad Topľou.Záujemcovia o účasť na podujatí sa môžu do 21. júla prihlásiť prostredníctvom online registračného formulára. K registrácii je potrebné priložiť krátky osobný profil a motivačný list.

Štítky :

MZ SR spustilo štátom riadený skríning rakoviny krčka maternice (2)

Bratislava 7. novembra (TASR) - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) vo štvrtok na pôde Národného onkologického ústavu (NOÚ) v Bratislave spustila štátom riadený skríning rakoviny krčka maternice. Po skríningu hrubého čreva a prsníkov v rámci Roku prevencie ide o tretí druh takéhoto opatrenia, ktorý riadi štát. Cieľovou skupinou sú ženy vo veku 23 až 64 rokov.