lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Rimavská Sobota: V nemocnici sa narodil tisíci tohtoročný novorodenec Rimavská Sobota 26. novembra (TASR) – Tisíceho tohtoročného novorodenca zaregistrovali v stredu (25. 11.) zdravotníci ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 26.11.2020 categoryDenné správy

Rimavská Sobota 26. novembra (TASR) – Tisíceho tohtoročného novorodenca zaregistrovali v stredu (25. 11.) zdravotníci v Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete Jana Fedáková.„Rodičia mu dali meno Dávid. Na svet prišiel krátko pred pol štvrtou ráno, necelú hodinu po príchode mamičky do rimavskosobotskej pôrodnice. Po narodení vážil 3380 gramov a meral 51 centimetrov,“ konkretizovala Fedáková.Dodala, že vlani sa v rimavskosobotskej nemocnici uskutočnilo 1105 pôrodov. „Najviac ich bolo v mesiaci september, a to 115. Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a 11 mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky,“ priblížila.

Štítky :

EK: Do leta by malo vakcínu proti koronavírusu dostať 70 percent dospelých v EÚ

Brusel 19. januára (TASR) - Do leta 2021 by malo v krajinách EÚ podľa Európskej komisie (EK) dostať vakcínu proti novému koronavírusu do 70 percent dospelých ľudí. Príslušný návrh chce EK zverejniť v utorok, píše agentúra DPA. Do marca by malo byť podľa plánu EK zaočkovaných 80 percent osôb starších ako 80 rokov a zdravotníckych zamestnancov.