lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Turecko poslalo zdravotnícke potreby do Talianska a Španielska Istanbul 1. apríla (TASR) - Turecko poslalo v stredu zdravotnícke potreby vrátane ochranných masiek do ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 01.04.2020 categoryDenné správy

Istanbul 1. apríla (TASR) - Turecko poslalo v stredu zdravotnícke potreby vrátane ochranných masiek do Talianska a Španielska, ktoré sú v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 najviac postihnutými európskymi krajinami. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na turecké ministerstvo obrany.Ministerstvo na Twitteri napísalo, že zdravotnícke potreby pripravené na boj proti COVID-19 boli poslané vojenským lietadlom typu Airbus A400M.Zásielka obsahuje ochranné masky a obleky a antibakteriálne prípravky, ktoré vyrobili zariadenia tureckého ministerstva vnútra.O zaslaní týchto prostriedkov podľa AFP rozhodol turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg krok Turecka na Twitteri označil za "solidaritu v rámci NATO". Stoltenberg podľa svojich slov s hrdosťou pozoruje, ako spojenci v rámci Severoatlantickej aliancie podporujú jeden druhého.Taliansko zaznamenalo najvyšší počet úmrtí zo všetkých krajín postihnutých koronavírusom. Na následky nákazy tam zomrelo 12.428 osôb. V Španielsku nákaze podľahlo 8189 ľudí.Turecko zatiaľ zaznamenalo 13,531 prípadov nákazy a 214 úmrtí.

Štítky :

Európsky týždeň proti rakovine

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.