lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zdravie: Bánovská nemocnica bude mať nové CT pracovisko Bánovce nad Bebravou 14. januára (TASR) – Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou vybuduje nové CT ...

authorTASR dateVloženie/úprava Sobota, 14.01.2023 categoryDenné správy

Bánovce nad Bebravou 14. januára (TASR) – Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou vybuduje nové CT pracovisko. V prvej fáze začali s búracími prácami a v týchto dňoch sa začína rekonštrukcia priestorov budúceho pracoviska. Potvrdil to námestník riaditeľa pre ekonomiku, technické a prevádzkové činnosti nemocnice Vladimír Záborský.Práce by podľa predpokladu mali byť ukončené do júna 2023, následne pracovisko uvedú do prevádzky. Nachádzať sa bude v priestoroch bývalého archívu na prízemí nemocnice. "Takýmto spôsobom rozšírime spektrum poskytovanej starostlivosti, ale predovšetkým prinesieme do regiónu a bližšie k pacientom pokročilú diagnostickú zobrazovaciu metódu," podotkol Záborský.

Štítky :

Radíme: Doba liečby antibiotikami sa nemá predlžovať ani skracovať

11. januára (TASR) - Doba liečby antibiotikami sa nemá predlžovať ani skracovať. Medzi dávkami lieku je potrebné dodržiavať predpísané časové odstupy. Upozornilo na to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Nesprávne užívanie antibiotík podľa neho spôsobuje ich neúčinnosť.