lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Združenie priateľov NOÚ už desať rokov pomáha skrášľovať nemocnicu Bratislava 20. septembra (TASR) - Združenie priateľov Národného onkologického ústavu (NOÚ) za desať rokov svojej ...

authorTASR dateVloženie/úprava Sobota, 20.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 20. septembra (TASR) - Združenie priateľov Národného onkologického ústavu (NOÚ) za desať rokov svojej existencie vďaka príspevkom od darcov pomohlo zrekonštruovať viac ako desať oddelení, nakúpiť nové prístroje a kultivovať priestory, v ktorých sa liečia pacienti s onkologickými ochoreniami. Zásluhou koncepcie "umenie lieči" sa v nemocnici nachádza viac ako 200 umeleckých diel, teda malieb, sôch či fotografií. Za desať rokov od darcov vyzbierali takmer dva milióny eur. "Fundraising nie je jednoduchý. No nadšenie, s ktorým sme do toho išli, sa pretavilo do úžasnej misie s humánnym cieľom a hmatateľnými výsledkami. Podarilo sa nám obnoviť oddelenia, skrášliť areál nemocnice a výrazne zvýšiť komfort našich pacientov aj zamestnancov," hovorí primár Oddelenia klinickej onkológie E v NOÚ a zakladateľ združenia Jozef Dolinský.Rozsiahlu rekonštrukciu v roku 2016 podstúpilo napríklad prvé a jediné pracovisko na Slovensku poskytujúce akútnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým pacientom. "Ročne je takýchto pacientov v NOÚ hospitalizovaných viac ako 600," uvádza Združenie priateľov NOÚ.Unikátne Centrum chirurgie prsníka od roku 2016 poskytuje ženám komplexnú liečbu od diagnostiky, cez najmodernejšie terapeutické postupy, operačné zákroky, až po rekonštrukčné plastické operácie či psychologickú pomoc.

Štítky :

Dentis: pomáhame zubárom byť efektívnejším

Aj slovenský softvér vie preraziť a konkurovať aj tým zabehnutým. Príkladom nie je len Eset, či Sygic, ale aj špeciálny softvér určený pre zubných lekárov a kliniky – Dentis. Ten v jednej aplikácii spája správu pacientov, plánovanie úkonov, meranie efektivity zubára či skladové hospodárstvo.