lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Združenie priateľov NOÚ už desať rokov pomáha skrášľovať nemocnicu Bratislava 20. septembra (TASR) - Združenie priateľov Národného onkologického ústavu (NOÚ) za desať rokov svojej ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 20.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 20. septembra (TASR) - Združenie priateľov Národného onkologického ústavu (NOÚ) za desať rokov svojej existencie vďaka príspevkom od darcov pomohlo zrekonštruovať viac ako desať oddelení, nakúpiť nové prístroje a kultivovať priestory, v ktorých sa liečia pacienti s onkologickými ochoreniami. Zásluhou koncepcie "umenie lieči" sa v nemocnici nachádza viac ako 200 umeleckých diel, teda malieb, sôch či fotografií. Za desať rokov od darcov vyzbierali takmer dva milióny eur. "Fundraising nie je jednoduchý. No nadšenie, s ktorým sme do toho išli, sa pretavilo do úžasnej misie s humánnym cieľom a hmatateľnými výsledkami. Podarilo sa nám obnoviť oddelenia, skrášliť areál nemocnice a výrazne zvýšiť komfort našich pacientov aj zamestnancov," hovorí primár Oddelenia klinickej onkológie E v NOÚ a zakladateľ združenia Jozef Dolinský.Rozsiahlu rekonštrukciu v roku 2016 podstúpilo napríklad prvé a jediné pracovisko na Slovensku poskytujúce akútnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým pacientom. "Ročne je takýchto pacientov v NOÚ hospitalizovaných viac ako 600," uvádza Združenie priateľov NOÚ.Unikátne Centrum chirurgie prsníka od roku 2016 poskytuje ženám komplexnú liečbu od diagnostiky, cez najmodernejšie terapeutické postupy, operačné zákroky, až po rekonštrukčné plastické operácie či psychologickú pomoc.

Štítky :

Lekári POZOR na podvodné dezinfekcie – Nenechajte sa oklamať

Profesionálni predajcovia certifikovaných dezinfekčných produktov hlásia prudký nárast podvodníkov predávajúcich nelegálnu dezinfekciu vo svojich online obchodoch. Už od nástupu svetovej pandémie ochorenia COVID-19 sa na trhu biocídnych prípravkov začínali postupne objavovať firmy predávajúce nechválené dezinfekčné prostriedky, ktoré môžu vážne škodiť zdraviu i životnému prostrediu. V posledných dňoch sa však s takýmito podnikavcami, hľadiacimi iba po rýchlom zisku, doslova roztrhlo vrece.