lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10203 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

SLK: Zavedenie DRG môže vyvrátiť dojem, že zdravotníctvo je čierna diera

Bratislava 21. februára (TASR) - Nový spôsob odmeňovania nemocníc, tzv. DRG systém, môže podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) pomôcť vyvrátiť dojem, že zdravotníctvo je čierna diera. "Z týchto dôvodov vníma SLK odsunutie zavedenia systému DRG na rok 2016 ako posledný možný termín a privítala by, ak by sa jeho zavedenie posunulo na rok 2015," napísala komora vo svojom stanovisku.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Prípadov chrípky ubudlo, tento týždeň potrápila 4832 ľudí

Bratislava 28. marca (TASR) - Chrípka a jej podobné ochorenia potrápili na Slovensku v tomto týždni 4832 ľudí, čo predstavuje 11,5 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení (ARO). Zaznamenal sa aj jeden nový prípad tzv. prasacej chrípky.

Lekarne.sk

OTS: Spoločnosť Coty Inc. pomohla získať rekordných 3,7 milióna dolárov ...

OTS: Spoločnosť Coty Inc. pomohla získať rekordných 3,7 milióna dolárov v rámci podpory 7. výročného galavečera organizácie Delete Blood Cancer, ktorý sa konal v New Yorku New York 6. mája (TASR-OTS)(PRNewswire) - 7. výročný galavečer organizácie Delete Blood Cancer (Zrušme rakovinu krvi) sa konal 1. mája v Cipriani Wall Street a prekonal všetky rekordy predchádzajúcich rokov, keď sa počas neho...

Lekarne.sk

UNB: Minister Richter začína rehabilitovať

Bratislava 13. júna (TASR) - Minister práce Ján Richter (Smer-SD) začína dnes v ružinovskej nemocnici s rehabilitáciou. "Zotavuje sa zo zranení a operácie chrbtice, jeho stav sa pomaly zlepšuje," informovala Petra Stano Maťašovská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava, pod ktorú spadá aj Nemocnica Ružinov. Dodáva, že šéf rezortu práce sa po utorkovej (11. 6.) nehode subjektívne cíti ...

Lekarne.sk

OTS: Pulzný aerosól ponúka nový prístup v respiračnej terapii cystickej fibrózy

MNÍCHOV a LISABON, Portugalsko, 31. júl 2013 (TASR-OTS) /PRNewswire/ -- Nové informácie o cystickej fibróze (CF) boli prezentované na 36. konferencii Európskej spoločnosti pre cystickú fibrózu (ECFS), ktorá sa konala od 12. do 15. júna v Lisabone. Na sympóziu, ktoré organizovala spoločnosť PARI GmbH, diskutovali Prof. Niels Hřiby z Fakultnej nemocnice v Kodani, Prof. Felix Ratjen z Fakultnej ...

Inkontinencia a imobilita: Ako sa správne starať o pacienta na lôžku?

Máte doma imobilného pacienta? Prvým krokom k tomu, aby ste mu dopriali čo najväčší komfort je rešpektovať jeho špeciálne potreby. Na čo je dobré myslieť, aby sa stav pacienta nezhoršil v dôsledku vedľajších komplikácií?