lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10411 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TRENČÍN: Chorobnosť na chrípku klesla v Trenčianskom kraji o 15 percent

Trenčín 3. decembra (TASR) – V minulom týždni nahlásili lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) 5381 akútnych respiračných ochorení. Oproti predchádzajúcemu týždňu klesla chorobnosť o 4,5 percenta. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: V Michalovciach otvorili prvé Edukačné centrum pre diabetikov

Michalovce 16. januára (TASR) - Prvé Edukačné centrum pre diabetikov na Slovensku odštartovalo dnes svoju činnosť v meste Michalovce. Svoju prácu bude orientovať na vzdelávacie aktivity v školách, predovšetkým však na poskytovanie poradenstva pre ľudí trpiacich cukrovkou. "Naše edukačné centrum je prvé svojho druhu na Slovensku.

Lekarne.sk

OSN odmietla požiadavky na odškodnenie obetí cholery na Haiti

New York 22. februára (TASR) - Organizácia Spojených národov odmietla požiadavku na odškodnenie vyše 5000 obetí cholery na Haiti, odvolávajúc sa na diplomatickú imunitu, informovala agentúra Associated Press. Žiadosť o odškodnenie podal v novembri 2011 Inštitút pre spravodlivosť a demokraciu na Haiti, ktorý má sídlo v Bostone. Tvrdil, že OSN a jej mierové sily by mali zaplatiť odškodnenie vo ...

Lekarne.sk

KOŠICE: Výskyt chrípkových ochorení v kraji poklesol o vyše štvrtinu

Košice 30. marca (TASR) – Lekári v Košickom kraji tento týždeň hlásili 5891 akútnych respiračných ochorení, čo je o 29 percent menej ako v predchádzajúcom týždni. Informoval o tom košický Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ). Chorobnosť aktuálne predstavovala 1427 prípadov na 100.

Lekarne.sk

BRATISLAVA: Červený kríž otvoril výstavu o svojej činnosti a histórii

Bratislava 6. mája (TASR) - Slovenský Červený kríž (SČK) dnes oficiálne otvoril výstavu Aj málo je veľa, vďaka ktorej sa návštevníci dozvedia viac o činnosti tejto organizácie. Tento rok Červený kríž oslavuje 150. výročie, v máji si navyše verejnosť pripomína Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

WHO: Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných

Kodaň 30. novembra (TASR) - Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných, uviedli v stredu v novej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a zdravotnícka agentúra Európskej únie (ECDC). S vírusom, ktorý spôsobuje chorobu AIDS, sa pritom stále spája hanba. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.