lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3660 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

EÚ aj naďalej zostane najväčšim donorom programov boja proti AIDS

Brusel 30. novembra (TASR) - V roku 2011 v EÚ a v Európskom hospodárskom priestore (EHP) pribudlo 28.000 nových prípadov ochorenia na HIV/AIDS, uviedli dnes v spoločnom vyhlásení eurokomisár pre zdravie a spotrebiteľskú politiku Tonio Borg a eurokomisár pre rozvojovú pomoc Andris Piebalgs. Obaja komisári vydali toto vyhlásenie ku Svetovému dňu boja proti AIDS, ktorý si svet pripomína 1. ...

Lekarne.sk

ČR: Chrípková epidémia si vyžiadala už najmenej 12 obetí

Praha 14. januára (TASR) - Už najmenej 12 ľudí zomrelo v Českej republike na komplikácie spojené s chrípkou. Odborníci súčasnú situáciu považujú za epidémiu, informoval dnes server iDNES. cz.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: V apríli sa začnú školenia k novému odmeňovaniu nemocníc

Bratislava 19. februára (TASR) - Zavedenie nového spôsobu odmeňovania nemocníc sa posúva dopredu, o necelé dva mesiace by sa mali začať školenia užívateľov. Problematike vzdelávania sa venovala aj dnešná konferencia, ktorú v Bratislave organizoval Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Ten má zavádzanie tzv.

Lekarne.sk

KOŠICE: Hygienici finalizujú merania z Daňového úradu

Košice 27. marca (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR uskutočnil tento mesiac kontrolné merania v budove Daňového úradu v Košiciach, ktoré majú odhaliť príčinu zdravotných problémov zamestnancov. "Zamerané boli na stanovenie formaldehydu a amoniaku v pracovnom ovzduší, okrem toho aj na mikrobiologickú analýzu ovzdušia, konkrétne na celkový počet mikroorganizmov a počet plesní. V ...

Lekarne.sk

ÚVZ: Týmto kalendárnym týždňom sa končí chrípková sezóna 2012/2013

Bratislava 3. mája (TASR) - Týmto kalendárnym týždňom sa končí chrípková sezóna 2012/2013. Pre TASR to uviedol hlavný hygienik SR Ivan Rovný, podľa ktorého bolo v 18. kalendárnom týždni hlásených 27.108 akútnych respiračných ochorení (ARO), t. j. chorobnosť 1086,9/100. 000 osôb v starostlivosti lekárov hlásiacich v tomto kalendárnom týždni.