lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3660 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekárnici upozorňujú na blížiaci sa chaos v lekárňach (3)

Bratislava 30. novembra (TASR) – Nový zákon o liekoch a zdravotníckych pomôckach, ktorý nadobudne účinnosť v stredu 1. decembra, prináša reálnu hrozbu chaosu nielen pre lekárnikov, ale aj pre občanov. Dôvodom sú najmä jeho mnohé nejasné a nelogické formulácie. Tvrdí to Slovenská lekárnická komora (SLeK), ktorá tento zákon z dielne Ministerstva zdravotníctva SR dlhodobo kritizuje.

Lekarne.sk

MONITOR: Poslanec Ivan Chaban z SDKÚ-DS skolaboval v parlamente

Bratislava 14. decembra (TASR) - V parlamente dnes skolaboval poslanec SDKÚ-DS Ivan Chaban. Správu priniesol Nový čas. Zdravotné problémy poslanca sa podľa Nového času začali už ráno, napriek tomu však s kolegom prišiel do Národnej rady SR, kde ho mal ošetriť prítomný lekár.

Lekarne.sk

ANS: Nový dodatok k zmluvám s VšZP nepokrýva náklady na platy lekárov (2)

Bratislava 26. januára (TASR) - Rada Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) dnes zo svojho rokovania v Martine odkázala malým a stredným nemocniciam, aby nepodpisovali dodatok k zmluvám so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Návrh totiž podľa asociácie nepokrýva predpokladané náklady na navýšenie miezd lekárov od 1. januára 2012. Šéf ANS Marián Petko pritom ešte v utorok (24.1.) uviedol, že ...

Lekarne.sk

TRENČÍN: Chrípková chorobnosť v kraji vzrástla cez prázdniny o 16,9 percenta

Trenčín 11. marca (TASR) – Počas prázdninového týždňa (od 5. marca) klesla v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) chorobnosť na akútne respiračné ochorenia o 11,8 percenta a dosiahla úroveň 1916,1 ochorení na 100. 000 obyvateľov. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: M. Faktor ako šéf VšZP končí, nahradiť ho má M. Forai

Bratislava 19. apríla (TASR) - Po viacerých šéfoch nemocníc končí podľa informácií TASR vo svojej funkcii aj šéf štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Marián Faktor. Novým šéfom najväčšej poisťovne na slovenskom trhu sa má od piatku 20. apríla stať Marcel Forai. Faktor končí po tom, čo dnes odstúpilo celé predstavenstvo VšZP.