lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3984 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

UPJŠ: Nový mikroskop na Lekárskej fakulte poslúži na výskum mužskej plodnosti

Košice 19. februára (TASR) - Ústav anatómie Lekárskej fakulty UPJŠ získal špeciálny konfokálny mikroskop v hodnote takmer 250. 000 eur. Slúžiť bude na výskum kvality mužského semena u sociálne slabších osôb a ľudí s narušenou obranyschopnosťou, jeho využitie však bude široké.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekárski odborári chcú naďalej bojovať proti korupcii v zdravotníctve

Bratislava 26. marca (TASR) - Lekárski odborári chcú pokračovať vo svojej iniciatíve proti úplatkom v zdravotníctve. V týchto dňoch preto spúšťajú ďalšiu časť kampane, v rámci ktorej sa na portáli lekar. sk lekári budú môcť prihlásiť k iniciatíve "Ďakujem, úplatky neberiem".

Lekarne.sk

BANSKÁ BYSTRICA: Koncentrácie peľov v ovzduší výrazne rastú

Banská Bystrica 2. mája (TASR) - Počas minulého týždňa pokračovalo veľmi teplé počasie s minimom lokálnych zrážok, čo opätovne prispelo k predpokladanému výraznému nárastu denných koncentrácií peľu v ovzduší na celom území SR. Na strednom a severnom Slovensku vyvrcholila peľová sezóna brezy, pribudli však enormne vysoké koncentrácie peľu hrabu, jaseňa, buka a cyprusovitých – tisovitých, ktoré ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na Klinike očnej prevencie odhalili poškodenie zraku stovkám pacientov

Bratislava 11. júna (TASR) - Na Klinike očnej prevencie sa počas tohtoročných výjazdov do slovenských miest a obcí podarilo zachytiť 489 pacientov s väčším alebo menším poškodením zraku, najmä vekom podmienenou degeneráciou makuly. Celkovo v špeciálnej mobilnej jednotke vyšetrili 3307 pacientov. Klinika odštartovala cestu po Slovensku v marci.

Lekarne.sk

Saudská Arábia registruje ďalšiu obeť MERS

Dubaj 28. júla (TASR) - Blízkovýchodnému respiračnému syndrómu (MERS) podľahol ďalší obyvateľ Saudskej Arábie, ktorý sa tak stal 39. obeťou tohto vírusového ochorenia podobného SARS. Informovalo o tom v sobotu ministerstvo zdravotníctva Saudskej Arábie, kde prvé ochorenie zaznamenali vlani. Ministerstvo zaregistrovalo aj ďalší potvrdený prípad nakazenia MERS.

V Španielsku zomrela žena, po zjedení bravčového s listériou ochorelo 114 ľudí

Madrid 20. augusta (TASR) - Zdravotnícke úrady v Španielsku sú v stave vysokej pohotovosti po tom, čo 90-ročná žena zomrela počas epidémie listeriózy v južnom regióne Anadalúzia, kde toto závažné bakteriálne ochorenie postihlo už vyše 110 ľudí. José Miguel Cisneros, riaditeľ oddelenia infekčných chorôb v nemocnici Virgen del Rocío v andalúzskom meste Sevilla, v utorok oznámil prvé úmrtie od ...