lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4116 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Najvyššia priemerná mzda v zdravotníctve je v štátnych nemocniciach

Bratislava 8. mája (TASR) - Najvyššiu priemernú mzdu spomedzi zamestnancov zdravotníckych zariadení mali vlani zamestnanci štátnych nemocníc, a to 898 eur. Naopak, najmenej zarábali pracovníci v nemocniciach - neziskových organizáciách (642 eur) a tých, ktoré fungujú ako spoločnosti s ručením obmedzením (656 eur). Vyplýva to z údajov zverejnených Slovenským odborovým zväzom zdravotníctva a ...

Lekarne.sk

Poľsko: Potvrdili druhý prípad črevnej nákazy zavlečenej z Nemecka

Varšava 8. júna (TASR) - Poľské úrady potvrdili dnes druhý prípad výskytu nebezpečnej črevnej infekcie bakteriálneho pôvodu v krajine. Prítomnosť baktérií sa potvrdila v organizme sedemročného chlapca, ktorý je od uplynulého piatka hospitalizovaný vo Varšave. Je pravdepodobné, že sa chlapec, u ktorého sa prejavili symptómy hemolyticko-uremického syndrómu (HUS), infikoval od otca.

Lekarne.sk

Maďarsko: Počet hospitalizovaných z detského tábora pri Balatone stúpol na 37

Budapešť 7. júla (TASR) – Počet hospitalizovaných detí a mladých ľudí z dvoch detských táborov v maďarskom Káptalanfürede, ktorým prišlo v stredu zle, stúpol na 37. Podľa hygienikov nie je isté, že hnačky, zvracanie a nevoľnosť, ktorými trpeli, boli spôsobené potravinami, informovala dnes maďarská tlačová agentúra MTI. Zástupca šéfa úradu hygieny v Balatonfürede László Bujdosó pre MTI uviedol,...

Lekarne.sk

ŽILINA: V nemocniciach ŽSK neevidujú žiadne hromadné výpovede

Žilina 2. septembra (TASR) – Štyri nemocnice s poliklinikou (NsP) - Kysucká, Hornooravská, Dolnooravská, Liptovská a Oravská poliklinika, ktoré sú v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), zatiaľ nezaznamenali žiadne hromadné výpovede zo strany lekárov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Radka Kulaviaková. Zdôraznila, že ak dôjde k takejto situácii, bude ju samosprávny kraj riešiť v...

Lekarne.sk

B.BYSTRICA:V Rooseveltovej nemocnici urobili už päťdesiatu transplantáciu pečene

Banská Bystrica 11. októbra (TASR) - Vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici sa v septembri uskutočnila už päťdesiata transplantácia pečene. Paťdesiatou pacientkou, ktorej transplantovali tento životne dôležitý orgán, je 43-ročná žena, ktorá trpela autoimúnnou hepatitídou. Teda diagnózou, ktorú si človek nezapríčiní svojim životným štýlom.

Skríning rakoviny krčka maternice

Liga proti rakovine sa počas svojej 30 ročnej existencie dlhé roky zasadzovala o vznik skríningov na Slovensku. Jednou z jej hlavných úloh je prevencia. Ministerstvo zdravotníctva SR v rámci aktuálne prebiehajúceho Roku prevencie začína tretiu etapu štátom riadeného skríningového programu – zameranú na včasné odhalenie rakoviny krčka maternice.