lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4361 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na Slovensku bolo vlani vyše 1000 podozrení na nežiaduce účinky liekov

authorTASR datePiatok, 09.05.2014 categoryDenné správy

Bratislava 9. mája (TASR) - Na Slovensku bolo vlani zaznamenaných vyše 1000 podozrení na nežiaduce účinky liekov. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) dostal celkovo 1038 hlásení o podozreniach na nežiaduce účinky, informuje o tom vo svojej výročnej správe. "Farmaceutické spoločnosti poslali 390 hlásení, zdravotnícki pracovníci 608 hlásení a pacienti 16 hlásení.

Lekarne.sk

PREŠOV: Nemocnica zlepšila hospodársky výsledok v roku 2013 o 36,28 percenta

authorTASR datePiatok, 09.05.2014 categoryDenné správy

Prešov 9. mája (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove hospodárila v roku 2013 s vyváženými ekonomickými výsledkami. Nárast celkových záväzkov v minulom roku klesol oproti roku 2012 o 67,45 percenta. Hospodársky výsledok zlepšili oproti roku 2013 o 4,41 milióna eur, čo je 36,28 percenta.

Lekarne.sk

B.BYSTRICA: Vyskytol sa čierny kašeľ, salmonela i meningokoková meningitída

authorTASR datePiatok, 09.05.2014 categoryDenné správy

Banská Bystrica 9. mája (TASR) - Štyri prípady čierneho kašľa, rodinná potravinová epidémia salmonelózy a jeden prípad výskytu meningokokovej meningitídy - to je bilancia hygienicko-epidemiologickej situácie uplynulých dní v Banskobystrickom kraji. Ako TASR informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v B. Bystrici Mária Tolnayová, výskyt čierneho kašľa zaznamenali ...

Lekarne.sk

KOMÁRNO: Zamestnaci obchodného reťazca darovali najvzácnejšiu tekutinu

authorTASR datePiatok, 09.05.2014 categoryDenné správy

Komárno 9. mája (TASR) - Na oddelenie hematológie a transfúziológie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorá je prevádzkovaná neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadená skupinou AGEL SK, prišlo dnes hromadne darovať najvzácnejšiu tekutinu 14 zamestnancov spoločnosti Kaufland. Stalo sa tak vďaka spolupráci Slovenského Červeného kríža s vedením obchodného reťazca, ktoré sa rozhodlo podporiť ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Poistenci majú stále problémy s dodržiavaním povinností

authorTASR datePiatok, 09.05.2014 categoryDenné správy

Bratislava 9. mája (TASR) - Poistenci na Slovensku mali vlani opäť problémy s dodržiavaním povinností v súvislosti so zdravotným poistením. Neoznámenie zmeny alebo vzniku platiteľa poistného sa v minulom roku zaznamenalo v 174. 008 prípadoch.

Neviete na čom ste? Pomôžeme vám zorientovať sa

Prinášame vám prehľad stupňov inkontinencie podľa rozsahu úniku moču. Nájsť kategóriu, s ktorou sa podľa opisu najlepšie stotožňujete, vám pomôže lepšie sa zorientovať vo výbere pomôcok a zabezpečiť si tak komfortný a ničím nerušený každodenný život.