lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 5793 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TRNAVA: Chrípka sa zase derie do pozornosti, počet chorých vzrástol

Trnava 20. apríla (TASR) – Opätovný nárast počtu akútnych respiračných ochorení zaznamenali v tomto týždni v Trnavskom kraji. Lekári evidovali vo všetkých siedmich okresov spolu 5440 chorých, z toho chrípke podobných ochorení bolo 695 prípadov. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to mierny nárast.

Lekarne.sk

NITRA: Cyklistu po zrážke s autobusom zachraňoval vrtuľník

Nitra 30. mája (TASR) – Leteckí záchranári museli dnes pomáhať pri vážnej dopravnej nehode. V obci Krásno v okrese Partizánske došlo k zrážke cyklistu s autobusom. Zranenie pri nej utrpel 77-ročný muž.

Lekarne.sk

Kuba oznámila vyše 50 prípadov cholery a tri úmrtia na ňu

Havana 3. júla (TASR) - Traja ľudia na Kube zomreli na choleru a ďalších 50 je chorých vo východokubánskej provincii Granma, informovali dnes kubánske orgány. Epidémia vypukla v meste Manzanillo a je "pod kontrolou" uviedlo ministerstvo zdravotníctvo v denníku komunistickej strany Granma. "Súčasný trend smeruje k redukcii počtu prípadov," konštatovalo.

Lekarne.sk

Palestínčanku umelo oplodnili spermou prepašovanou z izraelského väzenia

Ramalláh 14. augusta (TASR) - Palestínčanka porodila dieťa po tom, ako podstúpila umelú insemináciu spermou svojho manžela, ktorý si v Izraeli odpykáva doživotný väzenský trest. Spermu museli prepašovať z izraelskej väznice, uviedla dnes agentúra DPA. Podľa správ aktivistov sa rodiny väznených Palestínčanov chceli o niečo podobné pokúsiť už niekoľkokrát, až doposiaľ však žiaden pokus nebol ...

Lekarne.sk

Rusko zakázalo dovoz tvrdého alkoholu z ČR

Moskva 21. septembra (TASR) - Ruská federácia naplnila dnes svoje hrozby a zakázala dovoz tvrdého alkoholu z ČR. Dôvodom sú početné prípady otravy metanolom pančovaným alkoholom. Informovali o tom tamojšie médiá s odvolaním sa na príslušné štátne orgány.

Slovinsko možno vyškrtne Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín

Ľubľana 29. júna (TASR) - Slovinsko vyradí Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín v prípade, ak tam počet ľudí nakazených koronavírusom prekročí priemer desať na 100. 000 obyvateľov. Oznámil to v pondelok hovorca slovinského krízového štábu pre koronavírus Jelko Kačin, ktorého citovala agentúra STA.