lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 6246 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Psychiatri dostanú nový manuál, niektoré poruchy už nebudú chorobami

Chicago 2. decembra (TASR) - Príručka, podľa ktorej psychiatri v USA určujú diagnózy, sa čoskoro bude výrazne revidovať. Americká psychiatrická asociácia (APA) na svojom sobotňajšom zasadnutí schválila množstvo úprav, ktoré sa pripravovali celé roky, píše agentúra AP. Podrobnosti o najvýraznejších úpravách za ostatných 20 rokov budú známe v máji, kedy má vyjsť piaty diagnostický manuál APA.

Lekarne.sk

ČR: Na komplikácie po chrípkovom ochorení skonalo už 18 ľudí

Praha 15. januára (TASR) - Chrípka v ČR si od začiatku tohtoročnej zimy vyžiadala podľa dnes aktualizovaných informácií českých zdravotníckych zdrojov už 18 životov. Poslednou obeťou je 38-ročný muž, ktorý skonal dnes popoludní v nemocnici v západočeskom meste Cheb, informoval internetový server iDNES. cz.

Lekarne.sk

SLK: Zavedenie DRG môže vyvrátiť dojem, že zdravotníctvo je čierna diera

Bratislava 21. februára (TASR) - Nový spôsob odmeňovania nemocníc, tzv. DRG systém, môže podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) pomôcť vyvrátiť dojem, že zdravotníctvo je čierna diera. "Z týchto dôvodov vníma SLK odsunutie zavedenia systému DRG na rok 2016 ako posledný možný termín a privítala by, ak by sa jeho zavedenie posunulo na rok 2015," napísala komora vo svojom stanovisku.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Prípadov chrípky ubudlo, tento týždeň potrápila 4832 ľudí

Bratislava 28. marca (TASR) - Chrípka a jej podobné ochorenia potrápili na Slovensku v tomto týždni 4832 ľudí, čo predstavuje 11,5 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení (ARO). Zaznamenal sa aj jeden nový prípad tzv. prasacej chrípky.

Lekarne.sk

OTS: Spoločnosť Coty Inc. pomohla získať rekordných 3,7 milióna dolárov ...

OTS: Spoločnosť Coty Inc. pomohla získať rekordných 3,7 milióna dolárov v rámci podpory 7. výročného galavečera organizácie Delete Blood Cancer, ktorý sa konal v New Yorku New York 6. mája (TASR-OTS)(PRNewswire) - 7. výročný galavečer organizácie Delete Blood Cancer (Zrušme rakovinu krvi) sa konal 1. mája v Cipriani Wall Street a prekonal všetky rekordy predchádzajúcich rokov, keď sa počas neho...

Príprava na zrelý vek

Aj my - Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Príprava na zrelý vek, ktorá vyšla 23.09. Môžete sa v nej dočítať o prevencii kardiovaskulárních ochorení, onkologických ochorení, diabetu, či prečítať si rozhovor s herečkou Zuzanou Vačkovou a hudobníkom Mariánom Čekovským.