lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Majte ostré videnie rýchlo a bezbolestne Ak vás nebaví neustále vymieňanie šošoviek alebo nosenie okuliarov, riešením je operácia očí. Bezbolestná laserová ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Utorok, 31.07.2017 categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Túžite po živote bez okuliarov? Majte ostré videnie rýchlo a bezbolestne

 

Ak je váš zrak od narodenia bezchybný, môžete si gratulovať. Ak však trpíte dioptrickými chybami oka, neostáva vám nič iné, len nosiť okuliare alebo šošovky. Pre niekoho samozrejmosť, na ktorú si časom zvykne, pre iného prekážka, ktorej by sa rád čo najrýchlejšie zbavil. Najdôležitejšou prevenciou väčšiny očných ochorení sú pravidelné očné prehliadky, na ktoré mnohí zabúdame. Oko, podobne ako iné orgány v našom tele, postihuje veľké množstvo ochorení, o ktorých bežní laici nevedia. Tie v počiatočnej fáze nemusia sprevádzať nijaké príznaky, takže si ich nemusíte všimnúť, no zbadáte ich až v pokročilejšom štádiu, kedy je ich liečba mimoriadne náročná. Predísť im však v mnohých prípadoch dokážete práve spomínanými očnými “preventívkami”.

 

Kedy “zbystriť zrak” viac ako inokedy?

 

Zrak by ste si mali šetriť, nie ho prehnane namáhať. Viete, na čo by ste si mali dávať pozor?Ak fajčíte, hrozí vám makulárna degenerácia sietnice, ktorá môže viesť až k slepote. Riešením je prestať fajčiť. Ak máte syndróm suchého oka, paradoxne vám pomôže káva. Kofeín totiž zvyšuje slzivosť a ochraňuje oči pred vysušovaním. Oči v lete trpia pôsobením silného slnečného žiarenia a ohrozujú ich najmä voľné radikály spôsobené ultrafialovým žiarením. Noste okuliare, ktoré zabránia jeho prenikaniu. Ani príliš dlhé pozeranie do počítača, nie je pre naše oči výhrou. Je dokázané, že keď pracujete a pozeráte sa na monitor, zabúdate žmurkať  a oči sa tak vysušujú. Pri práci na počítači stlmte jas monitora, vaše oči nebudú až tak trpieť.

 

Strach z operácie je zbytočný

 

Ak vás nebaví neustále vymieňanie šošoviek alebo nosenie okuliarov, riešením je operácia očí. Mnohí z nej majú strach, najmä predstava použitia lasera môže byť niekedy odstrašujúca. Pacient je síce pri operácii laserom pri plnom vedomí, avšak, vďaka najnovším technológiám a laserom nič necíti. Bezbolestná laserová operácia očí odstraňuje dioptrické chyby oka výlučne pomocou femtosekundového laseru, ktorý šetrne odstráni dioptrickú chybu. Bezbolestne, bez narušenia povrchu rohovky a bez spáleného tkaniva.  Po operácií sa zrak stabilizuje a vy si tak budete môcť vychutnať takzvaný woow efekt – nástup ostrého videnia je totiž okamžitý

 

Viac o bezbolestnej operácií femtosekundovým laserom:

https://www.youtube.com/watch?v=Ibj_TLy6qWw

Štítky :