lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Pridajte sa a povedzte svoje NIE RAKOVINE na znak spolupatričnosti a podpory chorým a ich rodinám! Pripnite si spolu s nami fialové stužky na oblečenie alebo virtuálnu fialovú stužku k svojej profilovej ...

authorLekari.sk dateVloženie/úprava Piatok, 15.11.2018 categoryZaujímavosti
Lekarne.sk

Vo štvrtok, 15. novembra 2018, sa ľudia na celej planéte spoja v požadovaní lepších podmienok v boji proti najťažšej rakovine na svete, predovšetkým za skorú diagnostiku tohto nebezpečného ochorenia.

Projekt World Pancreatic Cancer Day je celosvetovou iniciatívou. Na Slovensku šíri povedomie o nebezpečenstve tejto zhubnej choroby pacientska aliancia NIE RAKOVINE a OZ EUROPACOLON Slovensko.

Tento rok budeme opäť hrdo reprezentovať kampaň proti rakovine pankreasu, v ktorej potrebujeme pomoc a podporu každého z Vás – zástupcov médií, aby sme spoločne inšpirovali ľudí k podniknutiu krokov na podporu trpiacich karcinómom pankreasu, na zvýšenie povedomia o nebezpečných nešpecifických príznakoch a rizikách rakoviny pankreasu.

Pripnite si spolu s nami fialové stužky na oblečenie alebo virtuálnu fialovú stužku k svojej profilovej fotografii na facebooku, oblečte si čokoľvek fialové, pošlite fialové odkazy „Zo srdca  - do srdca“.

Na fialovo rozsvietime dominanty v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Trnave, Nitre i Žiline - rovnako naši spolubojovníci budovu Opery v Sydney či Eiffelovu vežu v Paríži.  

Štítky :

Zdravie: ÚVZ SR hľadá na výskum slovenské dojčiace matky

Bratislava 8. apríla (TASR) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR hľadá na výskum dojčiace matky. Chce totiž zistiť prítomnosť tzv. perzistentných organických znečisťujúcich látok (POPs) v materskom štúdiu.