lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


MUDr. Ján Ballx Psychiater

Štatistika návštevnosti profilu lekára MUDr. Ján Ballx :
2024-07 : 71x
2024-06 : 123x

  • odporuč lekára na sociálnej sieti:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
MUDr.. Ján  Ballx

Železničiarska 4
81104 Bratislava
Telefón: 02/54430395
Mobil: 02/54430395
Web: www.psychoterapia.sk
E-mail: kontakt na lekára

 

Poskytovateľ

Historicky sme prvá špecializovaná ambulancia svojho druhu na Slovensku a popredná odbornými skúsenosťami a poznatkami. Zameriavame sa na nadštandardnú psychologickú a psychiatrickú starostlivosť, psychoterapiu a odborné konzultácie.


Náš prístup ku klientom i pacientom je vysoko individuálny. Rešpektujeme vnútorné psychologické zdroje, jedinečnosť a výnimočnosť každého človeka. 


Poskytovaná služba

* klinické konzultácie - Vašich otázok v oblasti psychológia, psychoterapia alebo psychiatria. Psychických alebo psychosomatických ťažkostí. Zrozumiteľné vysvetlenie príznakov psychologického problému alebo psychickej poruchy, zváženie a rozbor možných psychologických alebo iných medicínskych príčin.

Objasnenie dostupných liečebných postupov, kompetencií psychiatra alebo psychológa. Názorný popis v čom spočíva psychoterapia, psychiatrická liečba liekmi alebo úprava životosprávy.


* psychiatrické vyšetrenie - Na základe podrobného rozhovoru, dostupnej dokumentácie a pomocných vyšetrení vypracujeme odborný nález s diagnostickým rozborom, diagnózou a návrhom liečby - často kombinácie viacerých psychologických alebo farmakologických postupov s dôrazom na starostlivé zváženie pomeru efektu a rizika nežiadúcich účinkov.


* dispenzárna starostlivosť - Opakované kontroly s posúdením vývoja duševného stavu, psychologických ťažkostí a psychických príznakov. Krátkodobá psychoterapia zameraná na aktuálny problém. Dlhodobé sledovanie priebehu liečby.


* dlhodobá psychoterapia - Pravidelné aspoň raz týždenné psychoterapeutické sedenia, obvykle trvajúce 45 minút. Dĺžka terapie je najmenej niekoľko mesiacov a najviac aj niekoľko rokov podľa typu problému a zamerania na rozsah psychologickej zmeny. Obvykle je kratšia u klientov s dobre definovanou problematikou a dlhšia u klientov a pacientov zameraných na zmenu širšieho rozsahu, dlhodobých vzorcov fungovania a rozvoj osobnosti alebo liečbu poruchy osobnosti.


Môžete nás kontaktovať zanechaním hlasového odkazu na záznamníku na telefónnom čísle 02 5443 0395 alebo aj emailom na mail@psychoterapia.sk .


Cenník služieb nájdete na našej webovej stránke www.psychoterapia.sk.

 

Ordinačné hodiny

Deň v týždniČas
Pondelok 9:00-18:00 - len objednaní pacienti
Utorok 9:00-18:00 - len objednaní pacienti
Streda 9:00-18:00 - len objednaní pacienti
Štvrtok 9:00-18:00 - len objednaní pacienti
Piatok 9:00-18:00 - len objednaní pacienti
Sobota
Nedeľa

Lekárne v blízkosti lekára MUDr. Ján Ballx

MUDr. Ján Ballx na mape

Hmyz nepredstavuje riziko len pre alergikov - Alergénová imunoterapia

Pobyt v prírode býva pre alergikov častokrát náročný a nepríjemný, obzvlášť počas letných mesiacov. Pre ľudí, ktorí sú alergickí na bodnutie včelou, osou či iným hmyzom však nejde len o osobný diskomfort – takéto bodnutie môže u nich vyvolať až život ohrozujúcu reakciu. Odborníci a pacienti pri príležitosti Svetového dňa alergií upozorňujú, že v takýchto prípadoch je okrem prvej pomoci kľúčová aj účinná liečba – alergénová imunoterapia.