lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Asociácia na ochranu práv pacientov ocenila lekárov a sestry Bratislava 26. novembra (TASR) – Desať lekárov a desať sestier získalo v týchto dňoch ocenenie ...

authorTASR dateVloženie/úprava Sobota, 26.11.2022 categoryDenné správy

Bratislava 26. novembra (TASR) – Desať lekárov a desať sestier získalo v týchto dňoch ocenenie Môj lekár a Moja sestra. Ocenených lekárov a sestry vybrala porota menovaná predsedníctvom Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) SR, ktorá podujatie organizuje."Cenu každého jedného zdravotníka si v týchto ťažkých časoch uvedomujeme viac ako inokedy. Chápeme lekárov aj sestry, ktorí sa rozhodli odísť z upadávajúceho systému, o to viac si však vážime tých, ktorí to ešte nevzdali a robia pre nás maximum," zdôraznila prezidentka AOPP Mária Lévyová. Odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo na šiestom ročníku celoslovenskej pacientskej konferencie.Špeciálnu cenu verejnosti získali profesorka Želmíra Macejová a sestra Vlasta Kostovská, obe z Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach. "Ocenením in memoriam si pacienti uctili pamiatku sestry Janky Mačugovej, ktorá pomáhala ťažko a nevyliečiteľne chorým pacientom v novovzniknutom Hepatobiliárnom centre v Michalovciach," uviedli z asociácie.V kategórii Môj lekár získali ocenenia Želmíra Macejová, Tomáš Dallos, Milan Luknár, Štefan Hrušovský, Vladimír Bella, Irena Dobišová, Ingrid Dzurňáková, Irena Klímová, Dušan Podmanický a Vlastimil Serdahely.Ocenenia v kategórii Moja sestra získali Soňa Fischerová, Mária Vadovičová, Vlasta Baňasová, Vlasta Kostovská, Zuzana Bukovcová, Beáta Csöbönyeiová, Katarína Mitschová, Mária Tomová, Júlia Pitoňáková a Anna Lipovská.

Štítky :

Radíme: Doba liečby antibiotikami sa nemá predlžovať ani skracovať

11. januára (TASR) - Doba liečby antibiotikami sa nemá predlžovať ani skracovať. Medzi dávkami lieku je potrebné dodržiavať predpísané časové odstupy. Upozornilo na to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Nesprávne užívanie antibiotík podľa neho spôsobuje ich neúčinnosť.