lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

VšZP tvrdí, že nemá záujem o stupňovanie napätia, s ANS chce rokovať

authorTASR dateŠtvrtok, 22.05.2019 categoryDenné správy

Bratislava 22. mája (TASR) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) tvrdí, že nemá záujem o stupňovanie napätia medzi ňou a Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS). Všetkých členov asociácie pozýva na konštruktívne rokovania o dofinancovaní nemocníc. Štátna zdravotná poisťovňa tak reagovala na tvrdenia asociácie, podľa ktorej VšZP pri rokovaní ANS zavádzala.

Lekarne.sk

Zdravie: Na hornom Zemplíne mierne stúpol počet chorých na osýpky

authorTASR dateŠtvrtok, 22.05.2019 categoryDenné správy

Humenné 22. mája (TASR) – Počet chorých na osýpky v okrese Humenné za posledných vyše dvoch týždňov stúpol iba mierne, viac prípadov však evidujú v susednom Vranovskom okrese. Ako TASR informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková, k strede evidujú v Humenskom okrese desať prípadov tohto ochorenia. Najviac chorých (7) je v meste Humenné, traja sú v obci Zbudské Dlhé.

Lekarne.sk

WHO: Alžírsko a Argentína sa úplne zbavili malárie

authorTASR dateŠtvrtok, 22.05.2019 categoryDenné správy

Ženeva 22. mája (TASR) - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila v stredu Alžírsko a Argentínu za krajiny, kde sa podarilo vykoreniť maláriu. Generálny riaditeľ tohto úradu OSN so sídlom v Ženeve, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ocenil "nezlomné odhodlanie a húževnatosť obyvateľov i lídrov oboch krajín" v boji proti tejto tropickej chorobe, ktorá býva často smrteľná. Podľa vyjadrenia WHO...

Lekarne.sk

Zdravie: ANS tvrdí, že VšZP ich na rokovaní zavádzala

authorTASR dateŠtvrtok, 22.05.2019 categoryDenné správy

Bratislava 22. mája (TASR) – Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) tvrdí, že predstavitelia Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) ju "účelovo" zavádzali. "Nemôžeme prehliadnuť, že takýmto nezodpovedným správaním sa predstavitelia najväčšej a štátnej poisťovne zahrávajú so sociálnymi istotami našich zamestnancov a ich zákonnými nárokmi," uvádza riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík vo ...

Lekarne.sk

Zdravie: Slovensko dosahuje prvenstvo v eliminácii tuberkulózy

authorTASR dateŠtvrtok, 22.05.2019 categoryDenné správy

Bratislava 22. mája (TASR) - V oblasti eliminácie tuberkulózy Slovensko dosahuje prvenstvo. Aj o tejto téme sa hovorilo na 72. zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia v Ženeve, ktoré trvalo od pondelka (20. 5.) do stredy. Na čele slovenskej delegácie stál štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Stanislav Špánik.

Poznáte syndróm počítačového videnia? Toto vám pri liečbe pomôže!

Až štípanie očí nás upozorní na to, že stačilo!