lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Holandsko od konca apríla uvoľní reštrikcie a zruší zákaz vychádzania

authorTASR dateUtorok, 20.04.2021 categoryDenné správy

Haag 20. apríla (TASR) - Holandsko uvoľní od 28. apríla protipandemické opatrenia a zruší nočný zákaz vychádzania zavedený v snahe obmedziť šírenie nového koronavírusu. Oznámil to v utorok holandský premiér Mark Rutte. "Sme samozrejme radi, že je to opäť možné, pretože spoločnosť túži po väčšej slobode," na tlačovej konferencii povedal Rutte, ktorého citovala agentúra AFP.

Lekarne.sk

J&J po stanovisku EMA obnoví dodávky vakcín do Európy

authorTASR dateUtorok, 20.04.2021 categoryDenné správy

New Brunswick 20. apríla (TASR) - Americká spoločnosť Johnson & Johnson (J&J) v utorok oznámila, že obnoví dodávky svojej vakcíny proti koronavírusu do krajín Európskej únie, ako aj do Nórska a na Island. Informovala o tom agentúra DPA. Farmaceutická firma tak rozhodla po tom, čo Európska agentúra pre lieky (EMA) vydala stanovisko o bezpečnosti tejto vakcíny.

Lekarne.sk

Zaočkovanosť napríklad pri chrípke by mohlo zlepšiť očkovanie v lekárňach

authorTASR dateUtorok, 20.04.2021 categoryDenné správy

Bratislava 20. apríla (TASR) - Mieru zaočkovanosti by mohlo zlepšiť očkovanie v lekárňach či uvoľnenie legislatívnych pravidiel pri marketingu vakcín. Zhodli sa na tom viacerí odborníci z oblasti zdravotníctva počas diskusie o budúcnosti očkovania na Slovensku pri príležitosti Európskeho imunizačného týždňa. "Systém očkovania detí je nastavený dobre, miera zaočkovanosti proti detským infekčným...

Lekarne.sk

Zdravie: Stavba zvolenského urgentného príjmu je ukončená, začína sa kolaudácia

authorTASR dateUtorok, 20.04.2021 categoryDenné správy

Zvolen 20. apríla (TASR) – Výstavba zvolenského urgentného príjmu pokračuje podľa plánu, pandémia nového koronavírusu stavbu ovplyvnila len minimálne. TASR o tom v utorok informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí. „Stavba je aktuálne ukončená a začal sa proces odovzdania stavby a jej kolaudácia.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Na dohľadávaní kontaktov aktuálne pracuje asi 500 ľudí

authorTASR dateUtorok, 20.04.2021 categoryDenné správy

Bratislava 20. apríla (TASR) – Na dohľadávaní kontaktov ľudí pozitívnych na nový koronavírus aktuálne pracuje okolo 500 osôb. Pre TASR to uviedol Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR s tým, že ide o orientačné číslo, keďže úrad vie flexibilne reagovať na vývoj epidemiologickej situácie. Ako priblížil, nápomocní v najvyťaženejších oblastiach boli vojaci.

Co vše mohou znamenat bolesti nohou

Každého občas bolí nohy, zejména večer po celém dni na nohou. A to nejčastěji z důvodu přetěžování či nošení nevhodné obuvi. Často tomu ani nevěnujete přílišnou pozornost.