lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Štúdia: Úmrtí na mozgovú mŕtvicu v Nemecku počas jarného lockdownu pribudlo

authorTASR dateStreda, 25.11.2020 categoryDenné správy

Berlín 25. novembra (TASR) - V Nemecku zomrelo na mozgovú mŕtvicu počas jarného koronavírusového lockdownu viac ľudí než obvykle a pripisuje sa to strachu ľudí ísť počas pandémie do nemocnice, ukázala v stredu štúdia zdravotnej poisťovne AOK. Na jar 2020 zomrelo na krvácanie do mozgu celkovo 740 pacientov poisťovne AOK, čo je o 26 viac než na jar 2019, dodala inštitúcia. Tento údaj nie je ...

Lekarne.sk

Únia miest Slovenska nesúhlasí s celoplošným testovaním

authorTASR dateStreda, 25.11.2020 categoryDenné správy

Bratislava 25. novembra (TASR) - Únia miest Slovenska (ÚMS) nesúhlasí s celoplošným testovaním. Pred stredajším rokovaním ústredného krízového štábu to uviedol jej prezident Richard Rybníček. Zároveň poznamenal, že ÚMS bude podporovať a rešpektovať stanovisko epidemiológov.

Lekarne.sk

Farmaceutická stratégia pre Európu pomáha budovať európsku zdravotnú úniu

authorTASR dateStreda, 25.11.2020 categoryDenné správy

Brusel 25. novembra (TASR) - Európska komisia (EK) prijala v stredu farmaceutickú stratégiu pre Európu s cieľom zabezpečiť pacientom prístup k inovačným a cenovo dostupným liekom a podporiť konkurencieschopnosť, inovačnú kapacitu a udržateľnosť farmaceutického priemyslu EÚ. Komisia v správe pre médiá spresnila, že vďaka spoľahlivým dodávateľským reťazcom táto stratégia umožní EÚ pokryť jej ...

Lekarne.sk

Bulharsko od piatku zavádza prísnejšie epidemiologické opatrenia

authorTASR dateStreda, 25.11.2020 categoryDenné správy

Sofia 25. novembra (TASR)- Bulharská vláda v snahe zastaviť šírenie nového koronavírusu v stredu oznámila návrat k prísnejším epidemiologickým opatreniam, v rámci ktorých v krajine zavrú reštaurácie či školy. Nové opatrenia začnú platiť od piatku a potrvajú do 21. decembra. Informovala o tom agentúra AFP.

Lekarne.sk

M. Krajčí: Epidemiologická situácia sa otáča, ak sa nič nestane, bude opäť rásť

authorTASR dateStreda, 25.11.2020 categoryDenné správy

Bratislava 25. novembra (TASR) - Epidemiologická situácia sa v súčasnosti otáča. Ak sa niečo nestane, krivka začne znova rásť. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) na to upozornil pred stredajším rokovaním ústredného krízového štábu.

Laserová operácia očí bez bolesti a dotyku jedinečnou me-tódou SmartSurfACE 7D.

SmartSurfACE 7D je komfortná laserová metóda pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť okuliarov rýchlo a s minimálnym zásahom do svojich očí. Operácie SmartSurfACE 7D je možné vykonať iba na najmodernejších laseroch spoločnosť Schwind, ktoré disponujú technológiou SmartPulse a práve očné laserové centrum EXCIMER je jediným očným centrom na Slovensku, ktoré takýmto prístrojovým vybavením disponuje.