lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Peľ paliny a ambrózie pribúda, zatiaľ nedosahuje významné koncentrácie

authorTASR dateNedeľa, 07.08.2022 categoryDenné správy

Banská Bystrica 7. augusta (TASR) – Peľovú situáciu na Slovensku počas týchto dní ovplyvňoval peľ slabšie alergizujúcej pŕhľavy a peľ tráv z čeľade lipnicovitých, ktorý sa vyskytuje len v nižších koncentráciách a mal by až do jesene. V ovzduší sa očakáva peľ skorocelu, štiavu a mrlíka. Palina a ambrózia postupne pribúdajú, ale zatiaľ by nemali dosiahnuť alergiologicky významné koncentrácie.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 418 prípadov nákazy koronavírusom a šesť obetí

authorTASR dateNedeľa, 07.08.2022 categoryDenné správy

Bratislava 7. augusta (TASR) - Prostredníctvom 1003 vykonaných RT-PCR testov odhalili v sobotu (6. 8.) na Slovensku 418 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo šesť obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

KDH vníma potrebu redukcie detských ambulantných pohotovostí, PS chýba analýza

authorTASR dateNedeľa, 07.08.2022 categoryDenné správy

Bratislava 7. augusta (TASR) - KDH vníma potrebu redukcie detských ambulantných pohotovostí, Progresívnemu Slovensku (PS) k tomu chýba analýza. Vyplýva to zo stanovísk, ktoré TASR poskytli hovorcovia mimoparlamentných politických subjektov. Redukcia detských ambulantných pohotovostí je podľa KDH nevyhnutná, aby sa dokázala zastabilizovať starostlivosť o deti počas dňa a zároveň sa ochránili ...

Lekarne.sk

Británia: Zomrel 12-ročný chlapec v kóme, ktorého odpojili od prístrojov

authorTASR dateSobota, 06.08.2022 categoryDenné správy

Londýn 6. augusta (TASR) - Londýnska nemocnica odpojila v sobotu od umelej ventilácie 12-ročného Archieho Battersbeeho, ktorý bol od apríla v komatóznom stave v dôsledku poškodenia mozgu. Došlo k tomu po tom, ako jeho rodičia prehrali zdĺhavý právny spor, v rámci ktorého sa mu snažili zabezpečiť ďalšiu podporu životných funkcií. Chlapec zomrel približne o dve hodiny po odpojení.

Lekarne.sk

HZS: Pretekára na Donovaloch v bezvedomí sa už oživiť nepodarilo

authorTASR dateSobota, 06.08.2022 categoryDenné správy

Donovaly 6. augusta (TASR) - Záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS) z oblastného strediska Veľká Fatra v sobotu popoludní požiadali o pomoc pre 47–ročného pretekára podujatia Donovalský drapák, ktorý po príchode do cieľa na Donovaloch upadol do bezvedomia a neboli u neho prítomné životné funkcie. Informovala o tom na svojom webe HZS. "Po príchode horských záchranárov už prebiehala ...

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.