lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Príznakov laktózovej intolerancie sa dá zbaviť, hovorí odborník na výživu

authorTASR datePiatok, 22.06.2017 categoryDenné správy

Bratislava 22. júna (TASR) – Laktózová intolerancia je porucha trávenia, ktorú spôsobuje deficit enzýmu laktáza. Organizmus bez neho nie je schopný štiepiť zložitý cukor laktózu v mlieku a mliečnych výrobkoch na jednoduché cukry. Jedným z riešení pre ľudí, ktorí touto diagnózou trpia, je aj hľadanie vhodnej náhrady mliečnych produktov, hovorí odborník na výživu Peter Minárik.

Lekarne.sk

OSZZS: Pre horúčavy skolabovali desiatky ľudí, najčastejšie v Prešovskom kraji

authorTASR datePiatok, 22.06.2017 categoryDenné správy

Bratislava 22. júna (TASR) - Pre horúčavy skolabovali dnes desiatky ľudí. Záchranári museli ratovať 75 ľudí. Najčastejšie pre kolapsy zasahovali v Prešovskom, najmenej v Trenčianskom kraji, priblížil pre TASR hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Boris Chmel.

Lekarne.sk

Verejnosti otvorili brány najmä termálne kúpaliská, na severe tak urobia onedlho

authorTASR datePiatok, 22.06.2017 categoryDenné správy

Bratislava 22. júna (TASR) – Kúpacia sezóna (15.6.-15.9.) sa na Slovensku ešte rozbieha. Počítajú s tým aj prevádzkari, niektorí preto otvoria až na začiatku letných školských prázdnin, na viacerých teraz prebiehajú prípravné práce, informuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Otvorené majú už niektoré sezónne termálne kúpaliská, napríklad v Trnavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom kraji.

Lekarne.sk

ZDRAVIE:Únik moču ohrozuje i mladé športovkyne,posilniť by mali panvové svalstvo

authorTASR datePiatok, 22.06.2017 categoryDenné správy

Bratislava 22. júna (TASR) – Únik moču môže okrem seniorov trápiť i mladé, extrémne cvičiace športovkyne. Prevenciou je správne sťahovanie panvových svalov, radia lekári. Riziko úniku moču sa zvyšuje u týchto žien tým, že intenzívne cvičia, čím sa tvorí nadmerný tlak na panvové svalstvo.

Lekarne.sk

Gabriel hľadá darcu kostnej drene,pomôcť mu môže viac ľudí v národnom registri

authorTASR datePiatok, 22.06.2017 categoryDenné správy

Bratislava 22. júna (TASR) – Desaťročný Gabriel hľadá vhodného darcu kostnej drene. Trpí veľmi vážnym ochorením krvi, v Národnom registri darcov kostnej drene na neho zatiaľ nenatrafil. "Nájsť takéhoto človeka nie je ľahké, časť pacientov ich môže mať medzi svojimi súrodencami, to však nie je Gabrielov prípad," povedala pediatrička Ivana Boďová z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (...