lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ČR: Ľudí s ochorením COVID-19 je najviac od začiatku šírenia koronavírusu

authorTASR dateUtorok, 04.08.2020 categoryDenné správy

Praha 4. augusta (TASR) - Česká republika prekročila v utorok hranicu 17.000 nakazených koronavírusom, konkrétne ich celkovo zaznamenala 17.114. Po víkendovom poklese denný prírastok znovu narástol na vyše 200 osôb. V utorok večer bolo v Česku aktuálne nakazených 4923 ľudí, čo je najviac od začiatku šírenia ochorenia v marci.

Lekarne.sk

Francúzsko: Vedecká rada varuje pred rizikom straty kontroly nad koronavírusom

authorTASR dateUtorok, 04.08.2020 categoryDenné správy

Paríž 4. augusta (TASR) - Francúzsko by mohlo "v ktoromkoľvek okamihu" stratiť kontrolu nad šírením koronavírusu. S týmto varovaním prišla v utorok vládna vedecká rada pre šírenie choroby COVID-19 v súvislosti s informáciami, že vo Francúzsku prvýkrát od apríla zaznamenali nárast počtu pacientov nakazených koronavírusom a vyžadujúcich intenzívnu starostlivosť. Súčasný nárast podľa rady ...

Lekarne.sk

EBN: Vakcína proti Covid-19 si v EÚ vyžiada vyše miliardy striekačiek a ihiel

authorTASR dateUtorok, 04.08.2020 categoryDenné správy

Brusel 4. augusta (TASR) - Očakávaný príchod očkovacej látky proti novému typu koronavírusu na jednotný trh EÚ môže ohroziť nedostatok vhodných injekčných striekačiek a ihiel. Na túto situáciu ešte koncom júla upozornila nadnárodná Európska sieť pre biologickú bezpečnosť (EBN) so sídlom v Bruseli. EBN bola založená v roku 2010 po prijatí európskej smernice o prevencii pred poraneniami ostrými ...

Lekarne.sk

Írsko odložilo otvorenie barov, klubov a kasín pre rastúci počet prípadov nákazy

authorTASR dateUtorok, 04.08.2020 categoryDenné správy

Dublin 4. augusta (TASR) - Írsko v utorok odložilo uvoľňovanie epidemiologických opatrení z dôvodu nárastu počtu nových prípadov nákazy koronavírusom. Oznámil to premiér Micheál Martin, ktorého citovala agentúra AFP. V ďalšej vlne uvoľňovania sa mali opäť otvoriť bary, nočné kluby a kasína.

Lekarne.sk

WHO: Počet mladých ľudí s COVID-19 sa za päť mesiacov strojnásobil

authorTASR dateUtorok, 04.08.2020 categoryDenné správy

Ženeva 4. augusta (TASR) - Mladí ľudia, ktorí navštevujú pláže a nočné kluby, prispievajú k nárastu nových prípadov ochorenia COVID-19. Počet nakazených vo veku 15 až 24 rokov sa tak za uplynulých päť mesiacov strojnásobil. Uviedla to v utorok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), na ktorú sa odvolala agentúra Reuters. Analýza WHO, ktorá skúmala šesť miliónov prípadov infekcií medzi 24. ...

Súkromné zdravotnícke centrum HIPPOKRATES - 25 ročná tradícia v liečbe neurologických ochorení

Príbeh Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates sa začal písať v roku 1995, keď zakladateľ a medicínsky riaditeľ MUDr. Karol Točík, PhD. opustil prácu klinického neurológa na bratislavských Kramároch a založil úplne prvé súkromné zdravotnícke centrum konvenčnej medicíny na Slovensku.