lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Alergická reakcia na vakcínu od spoločnosti Moderna veľmi "zriedkavá"

authorTASR dateSobota, 23.01.2021 categoryDenné správy

Washington 23. januára (TASR) - Silná alergická reakcia na vakcínu proti koronavírusu od spoločnosti Moderna je "zriedkavá", vyskytla sa v desiatich prípadoch pri viac než štyroch miliónoch zaočkovaných. Uviedla to agentúra AFP s odvolaním sa na americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Podľa centra je celoplošné očkovanie nevyhnutným opatrením pre zvládnutie pandémie nového ...

Lekarne.sk

Rumunsko: Bukurešť napriek varovaniam uvoľňuje opatrenia

authorTASR dateSobota, 23.01.2021 categoryDenné správy

Bukurešť 23. januára (TASR) - Obyvatelia Bukurešti budú môcť od pondelka opäť ísť za určitých okolností do reštaurácií, kaviarní, kín a divadiel, keď nadobudne účinnosť kontroverzné uvoľnenie opatrení proti koronavírusu, uviedla agentúra DPA. Výbor pre krízové situácie v rumunskom hlavnom meste, zložený z miestnych politikov a predstaviteľov vlády, schválil v piatok napriek varovaniam ...

Lekarne.sk

Kanada uvažuje o karanténe pre cestujúcich v hoteloch

authorTASR datePiatok, 22.01.2021 categoryDenné správy

Toronto 22. januára (TASR) - Kanadský premiér Justin Trudeau v piatok upozornil, že jeho vláda môže kedykoľvek pristúpiť k zavedeniu prísnejších obmedzení pre cestujúcich v reakcii na nové, pravdepodobne nákazlivejšie varianty koronavírusu. Uvažuje sa o zavedení povinnej karantény v hoteli na vlastné náklady pre tých, ktorí pricestujú do krajiny, informovala agentúra AP. Trudeau na tlačovej ...

Lekarne.sk

Španielsko hlási znova vyše 40.000 nových prípadov nákazy koronavírusom

authorTASR datePiatok, 22.01.2021 categoryDenné správy

Madrid 22. januára (TASR) - Španielsko zaznamenalo v piatok 42.885 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je druhý najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. V piatok o tom informovalo španielske ministerstvo zdravotníctva, ktorého údaje prevzal denník El País. Ministerstvo zdravotníctva hlásilo aj 400 úmrtí.

Lekarne.sk

Francúzsko bude vyžadovať negatívny test aj od cestujúcich z EÚ

authorTASR datePiatok, 22.01.2021 categoryDenné správy

Paríž 22. januára (TASR) - Francúzsko bude od nedele vyžadovať od cestujúcich prichádzajúcich z iných krajín Európskej únie negatívny test na koronavírus, informovala v piatok agentúra AP. Povinný PCR test sa musí vykonať najneskôr 72 hodín pred odletom. Vláda tvrdí, že na letiskách a v prístavoch bude vykonávať kontroly.

Zber a likvidácia infekčných odpadov Covid_19

Zber a likvidáciu odpadov 18 01 03 – Covid_19 vykonávame do odvolania mimoriadnej situácie na území SR a dva týždne potom, podľa nasledovných pravidiel a opatrení.