lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Chirurg: Liečba kmeňovými bunkami je terapeutickým prísľubom do budúcnosti

authorTASR datePondelok, 24.02.2020 categoryDenné správy

Bratislava 24. februára (TASR) – Kmeňové bunky sú terapeutickým prísľubom do budúcnosti. Myslí si to chirurg Milan Hric, ktorý sa zaoberá liečbou kmeňovými bunkami. Takáto terapia na Slovensku pomáha pacientom s artrózou, s chronickými ťažko sa hojacimi ranami, dekubitmi, pacientom s diabetickou nohou, ale taktiež s poúrazovými stavmi poškodenia miechy, chrbtice, chronickými zápalmi, ...

Lekarne.sk

Hongkong zakáže vstup do mesta cestujúcim z Južnej Kórey

authorTASR datePondelok, 24.02.2020 categoryDenné správy

Hongkong 24. februára (TASR) - Úrady v Hongkongu zakážu vstup do krajiny ľuďom cestujúcim z Južnej Kórey. Opatrenie sa netýka obyvateľov Hongkongu, ktorí sa však pri návrate do vlasti budú musieť podrobiť karanténe. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie hongkonského ministra bezpečnosti.

Lekarne.sk

Taliansko: Koronavírusu podľahla už šiesta osoba

authorTASR datePondelok, 24.02.2020 categoryDenné správy

Rím 24. februára (TASR) - Taliansko v pondelok popoludní oznámilo, že koronavírusu v krajine podľahla v poradí už šiesta osoba. Ide o ženu z mesta Crema v Lombardsku, ktorá sa liečila na rakovinu a bola v kritickom stave. Zomrela v nemocnici v meste Brescia.

Lekarne.sk

Cestujúcich z Talianska budú od utorka kontrolovať na bratislavskom letisku

authorTASR datePondelok, 24.02.2020 categoryDenné správy

Bratislava 24. februára (TASR) – Všetkých pasažierov prilietajúcich z Talianska na bratislavské Letisko Milana Rastislava Štefánika budú od utorka (25. 2.) kontrolovať. Diať sa tak bude na pokyn premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) povereného riadením rezortu zdravotníctva. Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, Slovensko tak reaguje na aktuálnu situáciu ...

Lekarne.sk

Taliansko potvrdilo piatu obeť koronavírusu

authorTASR datePondelok, 24.02.2020 categoryDenné správy

Rím 24. februára (TASR) - V Taliansku zomrela už piata osoba infikovaná koronavírusom. Ide o 88-ročného muža, ktorý zomrel v talianskom regióne Lombardsko. Oznámil to v pondelok šéf úradu civilnej ochrany Angelo Borrelli, ktorého citovala agentúra DPA.

Radíme:S liekmi na chrípku sa treba poradiť s lekárnikom a čítať príbalový leták

Bratislava 24. februára (TASR) – Pri kúpe liekov na chrípku a prechladnutie nie je vhodné rozhodovať sa len na základe reklamy alebo odporúčania známych. Dôležité je riadiť sa pokynmi v príbalovom letáku a radami lekárnika. Upozorňujú na to odborníci z Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) na webovej stránke projektu Lieky s rozumom.