lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Nemecko: V Mníchove evidujú po skončení Oktoberfestu nárast covidových pacientov

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Mníchov 4. októbra (TASR) - Zvýšený počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom evidujú v bavorskej metropole Mníchov po tom, čo sa tam v pondelok skončil pivný festival Oktoberfest, ktorý prebiehal od 17. septembra. TASR informuje na základe správy agentúry DPA. Pred skutočnosťou, že toto hromadné podujatie, ktoré do Mníchova prilákalo milióny návštevníkov a konalo sa takmer bez ...

Lekarne.sk

I. Uhliarik: Hromadné výpovede lekárov nie sú vhodným spôsobom vyjednávania

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 4. októbra (TASR) - Hromadné výpovede lekárov nie sú vhodným spôsobom vyjednávania. Rukojemníkom sa pri nich stáva pacient. Pre TASR to uviedol exminister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH), ktorý stál na čele rezortu v čase hromadných výpovedí lekárov v roku 2011.

Lekarne.sk

WHO upozorňuje na možný nárast počtu obetí cholery na Haiti v dôsledku kríz

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Ženeva 4. októbra (TASR) - Počet obetí spôsobený šírením cholery na Haiti je pravdepodobne "oveľa vyšší", než úrady hlásili, a očakáva sa ďalší nárast. Uviedla to v utorok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá tiež upozornila, že viaceré krízy, ktoré tento karibský ostrov sužujú, by mohli skomplikovať prístup humanitárnej pomoci. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Lekarne.sk

UNB: Jeden zo zranených po nehode v Bratislave je naďalej v kritickom stave

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 4. októbra (TASR) - Jeden zo zranených po nedeľnej (2. 10.) nehode na bratislavskej zastávke Zochova je naďalej v kritickom stave a umelom spánku. "Naši zdravotníci robia všetko pre záchranu jeho života," povedala pre TASR hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská. Ďalší dvaja pacienti, ktorí zostali po nehode hospitalizovaní v UNB, majú stredne ťažké zranenia.

Lekarne.sk

Nitra: Vedenie nemocnice rokuje s odbormi o postupe po výpovediach lekárov

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Nitra 4. októbra (TASR) - Fakultná nemocnica (FN) v Nitre eviduje k 4. októbru 78 výpovedí lekárov, ktoré boli podané v rámci iniciatívy Lekárskeho odborového združenia (LOZ). Pre TASR to uviedla hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec. Podľa jej slov je skladba lekárov, ktorí podali výpovede, podobná ako v iných slovenských nemocniciach.

Slovensko30: Maďarič: Netreba rezignovať na investície do zdravotníctva

Bratislava 19. septembra (TASR) - Investície do zdravotníctva sú nevyhnutné pre dlhodobé nasledovanie pozitívnych svetových trendov. Je preto dôležité, aby súčasné a budúce ekonomické problémy neznamenali rezignáciu v tejto oblasti. Pre TASR to uviedol námestník generálneho riaditeľa a primár oddelenia kardiológie a angiológie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave ...