lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Na Spojenej škole Piešťany sa vo štvrtok nosili iba rozdielne ponožky

authorTASR datePiatok, 21.03.2019 categoryDenné správy

Piešťany 21. marca (TASR) - V prvom jarnom dni v Piešťanoch rezonovala Ponožková výzva. S odkazom na dátum 21. 3. si takto Piešťanci pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu. I pri ňom rezonujú čísla 3 a 21, ktoré odkazujú na strojenie 21. chromozómu spôsobujúceho túto celoživotnú odchýlku.

Lekarne.sk

ŠÚKL: Výroba v Unimed Pharme je pozastavená, výrobca musí odstrániť nedostatky

authorTASR datePiatok, 21.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 21. marca (TASR) – Slovenská farmaceutická spoločnosť Unimed Pharma má zastavenú výrobu hromadne vyrábaných registrovaných liekov. Dôvodom je nesúlad výrobcu so správnou výrobnou praxou, ktorý vydal Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). "Pri výrobe existuje zvýšené riziko nekvality očných liekov, napríklad ich kontaminácia iným liečivom alebo nesterilita.

Lekarne.sk

Banská Bystrica: Témou Svetového dňa vody je "Nenechať nikoho bokom"

authorTASR datePiatok, 21.03.2019 categoryDenné správy

Banská Bystrica 21. marca (TASR) - Nenechať nikoho bokom, to je ústredná téma tohtoročného Svetového dňa vody, ktorý si celý svet každoročne pripomína 22. marca. Tohtoročné posolstvo sa snaží poukázať na to, ako je možné vyrovnať sa s vodnou krízou zdôraznením dôvodov, prečo je stále toľko ľudí odkázaných na život bez bezpečnej vody. „Prístup k pitnej vode je základom pre zachovanie verejného ...

Lekarne.sk

Zdravie: Pacientom trpiacim hemofíliou pomôžu vďaka verejnej zbierke

authorTASR datePiatok, 21.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 21. marca (TASR) - Pacientom trpiacim hemofíliou pomôže prostredníctvom verejnej zbierky Nadácia Tesco. V obchodnom reťazci budú počas nasledujúcich dní o tomto ochorení informovať aktivisti. Záštitu nad zbierkou prevzali slovenskí hokejisti Michal Handzuš, Július a Libor Hudáčkovci.

Lekarne.sk

Zdravie: Podporiť ľudí s Downovým syndrómom možno aj obutím si rôznych ponožiek

authorTASR datePiatok, 21.03.2019 categoryDenné správy

Bratislava 21. marca (TASR) – Podporiť ľudí s Downovým syndrómom môžu vo štvrtok Slováci obutím si ponožiek rôznych farieb či veľkostí. Vyzýva na to celosvetová kampaň Lots of Socks. Tá poukazuje na to, že spoločnosť si 21. marca pripomína 14. výročie Svetového dňa Downovho syndrómu.