lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Lekári žiadajú o odklad eZdravia, štát odkazuje, že nič posúvať nebude

authorTASR datePiatok, 14.12.2017 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) – Štát od začiatku budúceho roka naostro spúšťa elektronizáciu zdravotníctva (eZdravie). Znamená to, že všetci poskytovatelia zdravotnej starostlivosti budú povinní ukladať dáta do elektronickej zdravotnej knižky občana. Lekári upozorňujú, že veľká časť ambulancií sa do systému nevie zapojiť včas.

Lekarne.sk

NR SR: Poslanci OĽaNO varujú pred spustením e-zdravia naostro

authorTASR datePiatok, 14.12.2017 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) - Spustenie elektronického zdravotníctva v ostrej prevádzke od januára budúceho roka môže priniesť veľké problémy. Varujú predtým poslanci Národnej rady SR Marek Krajčí a Alan Suchánek (obaja OĽaNO). Vo štvrtok vyzvali na urýchlené zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, kde by chceli situáciu riešiť.

Lekarne.sk

Očkovanie proti chrípke u nás preplácajú poisťovne, SR je však na chvoste EÚ

authorTASR datePiatok, 14.12.2017 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) - Napriek záväzku Slovenska dosiahnuť do roku 2017 minimálne 30-percentnú zaočkovanosť proti chrípke počet zaočkovaných u nás v posledných rokoch klesá a Slovensko je so 4,5 percentami na chvoste spomedzi krajín Európskej únie. Odznelo to na štvrtkovom okrúhlom stole Zdravotníckych novín v Bratislave na tému Kde sú hlavné príčiny nízkej zaočkovanosti populácie ...

Lekarne.sk

Zdravie: Dvaja muži nakazení osýpkami pracujú v rovnakej spoločnosti

authorTASR datePiatok, 14.12.2017 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) - Dvaja muži nakazení osýpkami pracujú v rovnakej spoločnosti sídliacej v Bratislave. Vzájomne sa preto mohli nakaziť v priestoroch budovy, pripúšťajú hygienici. Vedomý užší kontakt však podľa nich nemali.

Lekarne.sk

Bojnice: Pôrodnica v nemocnici dostala nové postele pre mamy i bábätká

authorTASR datePiatok, 14.12.2017 categoryDenné správy

Bojnice 14. decembra (TASR) - Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach má časť nových lôžok. Postele pre mamy i novorodencov získalo zdravotnícke zariadenie darom, informovala jeho hovorkyňa Radka Križanová. Štyri nemocničné lôžka s matracom spolu s nočnými stolíkmi a štyri novorodenecké postieľky darovala nemocnici Nadácia COOP Jednota...