lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

BRIEF: FRANCÚZSKO POTVRDILO PRVÉ PRÍPADY NÁKAZY "ČÍNSKYM VÍRUSOM" V EURÓPE

authorTASR dateSobota, 24.01.2020 categoryDenné správy

Paríž 24. januára (TASR) - Vo Francúzsku potvrdili v piatok večer dva prípady nákazy novým koronavírusom, ktorým sa v Číne infikovali už stovky ľudí a rozšíril sa aj do iných krajín. Ide o prvé potvrdené prípady v Európe, informovali agentúry AP a AFP. Upozornenie: Správu aktualizujeme.

Lekarne.sk

Francúzsko potvrdilo prvé prípady nákazy "čínskym vírusom" v Európe

authorTASR dateSobota, 24.01.2020 categoryDenné správy

Paríž 24. januára (TASR) - Vo Francúzsku potvrdili v piatok večer dva prípady nákazy novým koronavírusom, ktorým sa v Číne infikovali už stovky ľudí a rozšíril sa aj do iných krajín. Ide o prvé potvrdené prípady v Európe, informovali agentúry AP a AFP. Nakazenými sú pacient v nemocnici v meste Bordeaux na juhozápade Francúzska, druhý prípad zaznamenali v Paríži, oznámila francúzska ministerka ...

Lekarne.sk

ČR: Juh Čiech hlási chrípkovú epidémiu, zomrelo malé dieťa

authorTASR dateSobota, 24.01.2020 categoryDenné správy

České Budějovice 24. januára (TASR) - Chrípková sezóna v Českej republike naberá silu. V Juhočeskom kraji za posledný týždeň prudko stúpol počet pacientov s ťažkosťami dýchacích ciest a hygienici to označili za začiatok chrípkovej epidémie. Lekári evidujú aj úmrtie v súvislosti s ťažkým priebehom chrípky - následkom podľahlo dieťa na juhu Čiech.

Lekarne.sk

Žena zamaskovala príznaky horúčky a priletela z Wu-chanu do Francúzska

authorTASR dateSobota, 24.01.2020 categoryDenné správy

Londýn 24. januára (TASR) - Čínske veľvyslanectvo Paríži vypátralo ženu, ktorá tabletkami potlačila príznaky horúčky a letecky sa dopravila z čínskeho mesta Wu-chan do Francúzska, informovala v piatok stanica BBC. Wu-chan je epicentrom nového smrteľného koronavírusu. Žena Wu-chan opustila ešte predtým, ako Čína zastavila lety a železničné spoje smerujúce z tohto mesta.

Lekarne.sk

Británia: Testy na koronavírus dopadli u všetkých 14 ľudí negatívne

authorTASR dateSobota, 24.01.2020 categoryDenné správy

Londýn 24. januára (TASR) - Testy na nový koronavírus dopadli u všetkých 14 ľudí v Spojenom kráľovstve negatívne, oznámil v piatok hlavný britský hygienik Chris Whitty. Citovala ho spravodajská stanica Sky News. Oznámenie prišlo po tom, čo mala zasadnutie vládna krízová komisia, ktorá diskutovala o epidémii koronavírusu pochádzajúceho zo stredočínskeho mesta Wu-chan.

ÚVZ SR upozorňuje na nebezpečnú farbu na vlasy a masku na tvár

Bratislava 21. januára (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov – farby a výrobku na vlasy a čistiacej masky na tvár. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky Rapex ich nahlásili kontrolné orgány v Írsku a v Litve. TASR o tom informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu ÚVZ SR. Ide o farbu na vlasy s ...