lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

MZ neplánuje v najbližšej dobe navrhnúť zrušenie mimoriadnej situácie pre covid

authorTASR dateSobota, 03.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 3. decembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neplánuje v najbližšej dobe navrhnúť zrušenie mimoriadnej situácie v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19. Podľa rezortu má stále oprávnený a opodstatnený význam. Argumentuje aj tým, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dosiaľ neohlásila koniec globálnej pandémie. Pre TASR to uviedol komunikačný odbor MZ SR. "V súčasnosti ...

Lekarne.sk

NCZI: Za prvý polrok od spustenia služby vystavilo ePN aspoň raz 1385 lekárov

authorTASR dateSobota, 03.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 3. decembra (TASR) - Za prvý polrok od spustenia služby elektronickej práceneschopnosti (ePN) ju využilo aspoň raz už 1385 lekárov, prevažne všeobecných lekárov pre dospelých. Najviac lekárov je pripojených v Žilinskom kraji, nasleduje Nitriansky a Banskobystrický kraj. Pri počte 125.

Lekarne.sk

Slovensko neeviduje prípady osýpok, no ÚVZ ich zavlečenie do SR nevylučuje

authorTASR dateSobota, 03.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 3. decembra (TASR) - Na Slovensku sa v súčasnosti neevidujú prípady ochorenia na osýpky. Ich zavlečenie na územie SR však vzhľadom na zvýšený pohyb osôb medzi krajinami a pokles zaočkovanosti nemožno vylúčiť. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva situáciu neustále monitorujú.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 122 prípadov nákazy koronavírusom a tri obete

authorTASR dateSobota, 03.12.2022 categoryDenné správy

Bratislava 3. decembra (TASR) - Prostredníctvom 940 vykonaných RT-PCR testov odhalili v piatok (2. 12.) na Slovensku 122 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli tri obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

Británia: Úrady rodičom odporučili všímať si príznaky šarlachu u detí

authorTASR dateSobota, 03.12.2022 categoryDenné správy

Londýn 3. decembra (TASR) - Britský úrad pre zdravotnú bezpečnosť (UKHSA) v piatok vyzval rodičov, aby si u detí všímali prípadné príznaky šarlachu. Urobil tak po tom, čo v Británii zomrelo šesť maloletých na závažnú chorobu súvisiacu so streptokokom skupiny A. TASR správu prevzala z agentúry AFP. UKHSA uviedol, že päť detí mladších ako desať rokov v Anglicku a jedno vo Walese zomreli po tom,...

Nechodiť k urológovi je ako hrať hokej bez suspenzora, odkazuje Laco Nagy v novej Movember kampani

Počas novembra každoročne prebieha celosvetová kampaň Movember, ktorá vyzýva mužov na preventívne urologické prehliadky. Už piaty rok po sebe sa Slovenská urologická spoločnosť s Ligou proti rakovine