lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

OTS: Lekárske centrum University of Nebraska a spoločnosť ANANDA Scientific ...

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

OTS: Lekárske centrum University of Nebraska a spoločnosť ANANDA Scientific oznamujú, že FDA schválil IND pre klinickú štúdiu skúmajúcu liečbu posttraumatickej stresovej poruchy (PTSD) Omaha / Greenwood Village 18. mája (TASR-OTS) - (BUSINESS WIRE) - Lekárske centrum University of Nebraska (UNMC) a spoločnosť ANANDA Scientific Inc. oznamujú spoluprácu na novej klinickej štúdii skúmajúcej ...

Lekarne.sk

MZ: Psychiatrické stacionáre dostanú viac času na splnenie požiadaviek

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 18. mája (TASR) - Psychiatrické stacionáre dostanú viac času na splnenie materiálno-technického vybavenia a personálneho zabezpečenia. Lehota sa má predĺžiť do 30. júna 2023. Vyplýva to z predbežnej informácie k návrhu opatrenia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. "Navrhovaná právna úprava predchádza sťaženiu či ukončeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti v psychiatrických ...

Lekarne.sk

Panel expertov: Svet nie je lepšie pripravený na pandémie než bol pred covidom

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Londýn 18. mája (TASR) - Svet nie je o nič lepšie pripravený na novú pandemickú hrozbu než v roku 2019, keď sa objavil nový druh koronavírusu, dokonca môže byť v skutočnosti ešte v horšej pozícii. Vyplýva to zo správy Nezávislého panelu pre pripravenosť a reakciu na pandémiu. TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá o tom informovala v stredu.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 253 prípadov nákazy koronavírusom a sedem obetí

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 18. mája (TASR) - Prostredníctvom 1933 vykonaných RT-PCR testov odhalili v utorok (17. 5.) na Slovensku 253 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo sedem obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

OTS: Vyhrajte nad jarnou únavou vďaka magnéziu

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 18. mája (TASR-OTS) - Cítite sa unaveno a netušíte prečo? Dobre spíte, psychicky ani fyzicky sa nenamáhate, a napriek tomu vám vaše telo signalizuje, že je vyčerpané? Možno bojujete s jarnou únavou.

Sloboda aj s inkontinenciou

Celý život sa snažíme, aby nám náhodou niečo neušlo - v mladosti sú to skôr párty alebo výlety s kamarátmi, na ktoré budeme dlho spomínať, neskôr robíme nemožné, aby nám neušli vzácne chvíle s deťmi, ktoré tak rýchlo vyrastú.