lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Vo Virginii sa narodili zdravé šestorčatá

authorTASR datePiatok, 25.05.2017 categoryDenné správy

Richmond 25. mája (TASR) - V nemocnici v americkom štáte Virginia úspešne prišli na svet šestorčatá, pričom traja chlapčekovia a tri dievčatká sa narodili zdravé. Klinika VCU Medical Center v Richmonde oznámila ich pôrod v stredu, pričom ide o historicky prvé šestorčatá, ktoré uzreli svetlo sveta v tomto zdravotníckom zariadení. Bábätká sa narodili 11. mája páru, ktorý sa snažil otehotnieť 17 ...

Lekarne.sk

ŽILINA: Oddelenie onkológie oživili obrazy detí zo ZUŠ L. Árvaya

authorTASR dateŠtvrtok, 24.05.2017 categoryDenné správy

Žilina 24. mája (TASR) - Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline oživilo 46 obrazov detí zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Ladislava Árvaya v Žiline. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová. "Oddelenie sme rozšírili o dve izby, ktoré sú nové, ale smutné.

Lekarne.sk

Národné centrum zdravotníckych informácií bude mať pobočku vo Zvolene

authorTASR dateŠtvrtok, 24.05.2017 categoryDenné správy

Bratislava/Zvolen 24. mája (TASR) - Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) so sídlom v Bratislave, plánuje zriadiť svoju pobočku vo Zvolene. V týchto dňoch zverejnilo obchodnú verejnú súťaž na prenájom administratívnych priestorov pre 22 zamestnancov. "Podľa interného prieskumu vyšiel práve Zvolen ako najvhodnejšie miesto na zriadenie takejto pobočky, pretože sa rozprestiera na území...

Lekarne.sk

NCZI: V práci si uškodili najmä ľudia v priemysle, ťažbe a zdravotníctve

authorTASR dateŠtvrtok, 24.05.2017 categoryDenné správy

Bratislava 24. mája (TASR) - Chorobou z povolania trpeli vlani najmä ľudia pracujúci v priemysle, ťažbe a zdravotníctve. Najčastejšie mali problémy s končatinami z nadmerného a jednostranného zaťaženia. Trápili ich tiež ťažkosti s kosťami, kĺbmi či svalmi, niektorým sa poškodil z hluku sluch či dostali kožné ochorenia.

Lekarne.sk

NCZI: V práci si uškodili zejména lidé v průmyslu, těžbě a zdravotnictví

authorTASR dateŠtvrtok, 24.05.2017 categoryDenné správy

Bratislava 24. května (TASR) - Nemocí z povolání trpěli vloni zejména lidé pracující v průmyslu, těžbě a zdravotnictví. Nejčastěji měli problémy s končetinami z nadměrného a jednostranného zatížení. Trápili je i potíže s kostmi, klouby nebo svaly, některým se poškodil z hluku sluch nebo dostali kožní onemocnění.