lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Rok 2018 bol pre zdravotných klaunov rekordným

authorTASR datePondelok, 20.01.2019 categoryDenné správy

Bratislava 20. januára (TASR) - V roku 2018 zrealizovali profesionálni zdravotní klauni rekordný počet návštev pacientov v 15-ročnej histórii občianskeho združenia (OZ) Červený nos Clowndoctors. Konalo sa rekordných 2799 klauniád, čo je o 243 viac ako v roku 2017. Zároveň klauni spustili nový program pre seniorov pod názvom Varieté a do zoznamu navštevovaných nemocníc pribudli dve ďalšie.

Lekarne.sk

Chvála z Británie: Práca Slovákov vo výskume čiernych kostí bola vynikajúca

authorTASR dateNedeľa, 19.01.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. januára (TASR) – Prácu slovenských vedcov na výskume vzácneho genetického ochorenia tzv. čiernych kostí chvália aj vo Veľkej Británii. Klinické testovanie lieku nitizinón v Národnom ústave reumatických chorôb (NÚRCH) v Piešťanoch ocenil predseda a výkonný riaditeľ britskej pacientskej organizácie AKU Society Nick Sireau.

Lekarne.sk

Rožňava: Gymnazisti pomohli zachrániť život turistu počas výstupu na Volovec

authorTASR dateSobota, 18.01.2019 categoryDenné správy

Rožňava 18. januára (TASR) – Život staršieho turistu pomohli zachrániť študenti Gymnázia P. J. Šafárika (GPJŠ) v Rožňave, ktorí mu poskytli pomoc počas zimného výstupu na vrch Volovec. TASR o tom informovala Diana Matisová z GPJŠ. „Výstupu na Volovec sa už tradične zúčastnili aj hliadky predlekárskej prvej pomoci z radov Mládeže Slovenského Červeného kríža (SČK) z Územného spolku v Rožňave.

Lekarne.sk

Š. Zelník: Rezidentský program by sa mohol rozšíriť v spolupráci s VÚC

authorTASR dateSobota, 18.01.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. januára (TASR) – Rezidentský program by sa mohol rozšíriť o ďalšie špecializácie v spolupráci s vyššími územnými celkami (VÚC). Ako jedno z opatrení na zvýšenie kvality a dostupnosti ambulantnej zdravotnej starostlivosti to navrhuje poslanec Národnej rady (NR) SR Štefan Zelník (SNS). Predseda výboru NR SR pre zdravotníctvo poukázal na to, že lekár môže získať atestáciu len v ...

Lekarne.sk

Zdravie: V Bratislave bol potvrdený prípad výskytu osýpok u dospelého muža

authorTASR dateSobota, 18.01.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. januára (TASR) - Na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) bol potvrdený prípad výskytu osýpok u dospelého muža. Ten pricestoval na Slovensko letecky. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave na sociálnej sieti.