lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Týždeň Ligy proti rakovine je zameraný na prežívanie onkologických pacientov

authorTASR dateStreda, 13.11.2018 categoryDenné správy

Bratislava 13. novembra (TASR) - Na Slovensku pribudne každoročne približne 34.000 ľudí s diagnózou rakoviny. V rámci kampane Týždňa Ligy proti rakovine (LPR) o tom informujú zástupcovia ligy. Kampaň sa začala v pondelok (12.11.) a potrvá do piatka (16.11.). Hlavným posolstvom Týždňa Ligy proti rakovine je podľa organizátorov informovať o prežívaní pacientov.

Lekarne.sk

Zdravie: Každé 11. dieťa sa na Slovensku narodí predčasne

authorTASR dateStreda, 13.11.2018 categoryDenné správy

Bratislava 13. novembra (TASR) - Každé 11. dieťa sa na Slovensku narodí predčasne. "Za posledných 15 rokov vzrástol počet predčasne narodených detí na Slovensku o takmer tretinu," uviedla predsedníčka občianskeho združenia (OZ) Malíček, ktoré pomáha a poskytuje podporu predčasne narodeným deťom a ich rodinám, Ľubica Kaiserová. Dlhodobé zdravotné následky sa u týchto detí vyskytujú desaťkrát ...

Lekarne.sk

Žilina: FNsP dostala 300 katétrov pre urologických pacientov

authorTASR dateStreda, 13.11.2018 categoryDenné správy

Žilina 13. novembra (TASR) - Žilinská nadácia Anjelské krídla venovala oddeleniu urológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline 300 katétrov. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková. "S nadáciou sme nadviazali spoluprácu už v minulosti.

Lekarne.sk

MFSR: Nové financovanie prinesie zdravotníctvu viac stability a transparentnosti

authorTASR dateStreda, 13.11.2018 categoryDenné správy

Bratislava 13. novembra (TASR) – Nový spôsob financovania by mal priniesť do slovenského zdravotníctva viac stability a transparentnosti. Historicky najvyšší objem peňazí v rezorte zohľadňuje aj výdavky spojené so starnutím obyvateľstva a investičný dlh nemocníc. Upozornilo na to ministerstvo financií.

Lekarne.sk

Zdravie: Diabetikom pomôže skvalitňovať ich život nová pacientska platforma

authorTASR dateStreda, 13.11.2018 categoryDenné správy

Bratislava 13. novembra (TASR) – Zlepšovať život pacientom s diagnózou diabetes po medicínskej aj sociálno-právnej oblasti je cieľom novej pacientskej platformy - Slovenskej diabetologickej asociácie (SDiA). Tá pripomína, že medzi najčastejšie komplikácie, ktoré ohrozujú život ľudí s takouto diagnózou, patria srdcovocievne ochorenia. Ľuďom s diabetom hrozia päťkrát častejšie ako zdravým ...