lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Radíme: Na vši platí hygiena a disciplína, radia hygienici

authorTASR dateŠtvrtok, 16.10.2019 categoryDenné správy

Bratislava 16. októbra (TASR) - Najúčinnejšia prevencia proti všiam je striktné dodržiavanie zásad osobnej hygieny. "Prevádzkovatelia škôl nemajú povinnosť zisťovať výskyt vší u žiakov, v prevádzkovom poriadku majú však stanovený postup, ktorý musia uplatniť, ak sa u detí objavia," informuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Zavšivavenosť alebo pedikulóza je parazitárne ochorenie prenosné ...

Lekarne.sk

Žiar nad Hronom: Nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie

authorTASR dateŠtvrtok, 16.10.2019 categoryDenné správy

Žiar nad Hronom 16. októbra (TASR) - Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM). Náklady na rekonštrukciu sa dostali na 148. 000 eur.

Lekarne.sk

BRIEF: RIADITEĽKA UNB ODVOLALA PREDNOSTU NEUROCHIRURGICKEJ KLINIKY A. ŠTEŇA

authorTASR dateStreda, 15.10.2019 categoryDenné správy

Bratislava 15. októbra (TASR) - Prednosta Neurochirurgickej kliniky Lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Andrej Šteňo vo svojej funkcii končí. Riaditeľka UNB Renáta Vandriaková informovala TASR o tom, že ho odvoláva z pozície. UPOZORNENIE: Správu aktualizujeme.

Lekarne.sk

Zdravie: Vedenie UNB odvolá prednostu neurochirurgickej kliniky A. Šteňa

authorTASR dateStreda, 15.10.2019 categoryDenné správy

Bratislava 15. októbra (TASR) – Riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Renáta Vandriaková sa rozhodla odvolať prednostu Neurochirurgickej kliniky UNB Andreja Šteňa. Svoj krok odôvodňuje tým, že pri súčasnom vedení kliniky nemôže garantovať plnohodnotné zabezpečenie zdravotnej starostlivosti. "Musím preto prijať i radikálne opatrenia a kroky, ktoré smerujú k odvolaniu docenta Šteňa ...

Lekarne.sk

MZ: Na miesto odvolaného J. Šteňa ministerka vymenovala K. Kolejáka

authorTASR dateStreda, 15.10.2019 categoryDenné správy

Bratislava 15. októbra (TASR) - Funkciu hlavného odborníka pre neurochirurgiu Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR bude po odvolaní Juraja Šteňa zastávať Kamil Koleják. V utorok ho vymenovala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD). TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Príprava na zrelý vek

Aj my ako organizácia Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Príprava na zrelý vek, ktorá vyšla 30.09. Môžete sa v nej dočítať o prevencii reprodukčních rizík v zrelom veku, chronickej bolesti, či prečítať si rozhovor s moderátorkou Dámskeho klubu - Ivetou Malachovskou o zdraví žien v pokročilom veku, a osteoporóze.