lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Populácia Afroameričanov je výrazne viac zasiahnutá ochorením COVID-19

authorTASR dateStreda, 08.04.2020 categoryDenné správy

Washington 8. apríla (TASR) - Americký prezident Donald Trump na základe údajov o koronavírusovej pandémii v USA uviedol, že ochorenie COVID-19 zasahuje výraznejšie Afroameričanov. V stredu o tom informovala agentúra AP. Dodal, že jeho administratíva sa snaží riešiť to, čo nazval "obrovskou výzvou".

Lekarne.sk

USA: Šéf Twitteru Dorsey poskytne miliardu dolárov na boj s koronavírusom

authorTASR dateStreda, 08.04.2020 categoryDenné správy

San Francisco 8. apríla (TASR) - Spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey v utorok vyhlásil, že prostredníctvom svojho charitatívneho fondu poskytne zo svojho osobného majetku 1 miliardu dolárov na pomoc v boji s koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP. Dorsey v sérii tweetov uviedol, že svoj kapitál v platforme digitálnych platieb Square prevedie do nadácie Start Small.

Lekarne.sk

V Izraeli budú vyrábať špeciálne masky pre mužov s dlhými bradami

authorTASR dateStreda, 08.04.2020 categoryDenné správy

Jeruzalem 8. apríla (TASR) - Izraelčania, ktorí si z náboženských dôvodov nechali narásť brady, budú môcť používať vlastné masky na ochranu pred koronavírusom a pritom sa ani nemusia oholiť. Informoval o tom námestník izraelského ministra zdravotníctva Itamar Grotto. Americké noviny Algemeiner vysvetlili, že mnoho židov a moslimov, ako aj niektorí kresťanskí duchovní nosia dlhé brady v súlade ...

Lekarne.sk

Vláda Srbom zakázala domácu liečbu, liečiť sa budú v špeciálnych zariadeniach

authorTASR dateUtorok, 07.04.2020 categoryDenné správy

Belehrad 7. apríla (TASR) - Srbská vláda zakázala ľuďom s ochorením COVID-19, ktorí nemajú žiadne alebo len mierne príznaky, aby ostali v domácej liečbe. Podľa nového nariadenia sa bude musieť každý občan s pozitívnym testom na nový koronavírus presunúť do veľkých liečebných centier, ktoré vláda zriadila za účelom efektívnejšieho boja proti ďalšiemu šíreniu nákazy. Pacienti s vážnymi príznakmi...

Lekarne.sk

HaZZ: Hasiči vykonávali testovanie osôb na viacerých miestach

authorTASR dateUtorok, 07.04.2020 categoryDenné správy

Bratislava 7. apríla (TASR) – Hasiči vykonávali testovanie osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 na viacerých miestach. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). "Posádka hasičskej záchrannej služby v Trenčíne testovala repatriantov v KLÚ Arco v Trenčianskych Tepliciach.

Validácia sterilizačných zariadení – opatrenie proti šíreniu vírusu

V súčasnosti je každý deň skutočným zápasom o efektívnu ochranu obyvateľov pred šírením koronavírusu COVID-19. Mimoriadne dôležité pre prežitie sú opatrenia eliminujúce šírenie vírusu prijaté hlavne v zdravotníckych zariadeniach, zariadeniach pre seniorov a vlastne všade tam, kde je sterilizácia zdravotníckych nástrojov a pomôcok používaných pri zásahoch do tela pacientov. Nevyhnutná je preto aktuálna validácia sterilizačných zariadení.