lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Testovanie: Najviac pozitívnych počas víkendu zachytili na Zemplíne v Snine

authorTASR datePondelok, 25.01.2021 categoryDenné správy

Michalovce/Snina 25. januára (TASR) – Možnosť bezplatne sa otestovať na ochorenie COVID-19 využili v rámci víkendového (23. a 24.1.) celoplošného skríningu spomedzi okresných miest na Zemplíne najviac obyvatelia Michaloviec. Najvyššiu mieru pozitivity preukázalo testovanie v meste Snina. Ako o tom na internetovej stránke mesta informuje vedúca oddelenia strategického rozvoja sninského ...

Lekarne.sk

MV: Nemocnica sv. Michala spustila registráciu na očkovanie aj pre verejnosť

authorTASR datePondelok, 25.01.2021 categoryDenné správy

Bratislava 25. januára (TASR) - Univerzitná nemocnica svätého Michala v Bratislave spustila v pondelok registráciu na vakcináciu proti novému koronavírusu. Prihlásiť sa môže už aj široká verejnosť. Košická rezortná nemocnica spustí registráciu v pondelok 1. februára.

Lekarne.sk

Vo FN Trenčín zaočkovali proti novému koronavírusu 5104 osôb

authorTASR datePondelok, 25.01.2021 categoryDenné správy

Trenčín 25. januára (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín je momentálne hospitalizovaných 95 pacientov s ochorením COVID-19, 12 z nich je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Holecová. V nemocnici doteraz proti novému koronavírusu zaočkovali vyše 5100 ľudí.

Lekarne.sk

Trenčín: Štyri stredné školy v pôsobnosti TSK môžu robiť školské testovanie

authorTASR datePondelok, 25.01.2021 categoryDenné správy

Trenčín 25. januára (TASR) – Tri stredné zdravotnícke školy a jedna obchodná akadémia v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) budú môcť robí školské testovanie na nový koronavírus. Zmenou a doplnkom zriaďovateľských listín o tom v pondelok rozhodli poslanci Zastupiteľstva TSK. Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, testovať žiakov budú môcť v zdravotníckych školách v Trenčíne, Považskej ...

Lekarne.sk

Zdravie: Nemocnica v Michalovciach vytvára zoznam náhradníkov na očkovanie

authorTASR datePondelok, 25.01.2021 categoryDenné správy

Michalovce 25. januára (TASR) – Vakcinačné centrum nemocnice v Michalovciach ponúka od pondelka možnosť zaregistrovať sa do zoznamu náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom informovala referentka odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Marcela Andréová. Ako uviedla, náhradníkmi môžu byť aktuálne ľudia vo veku viac ako 65 rokov a tiež osoby so závažnou ...

COVID-19: Nemecko začne ako prvé v EÚ používať prípravok, ktorým sa liečil Trump

Berlín 24. januára (TASR) - Nemecko bude prvou členskou krajinou Európskej únie, ktorá začne na liečbu pacientov s ochorením COVID-19 používať experimentálny prípravok, pomocou ktorého sa z tohto ochorenia údajne zotavil americký exprezident Donald Trump. Oznámil to v nedeľu nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn, ktorého citovala agentúra AFP. "Vláda kúpila 200.