lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Bielorusko hlási prvý prípad nákazy novým koronavírusom

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Moskva 28. februára (TASR) - Bielorusko zaznamenalo prvý prípad infekcie novým koronavírusom. Nakazeným je iránsky občan, informovala v piatok tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva. "Radi by sme vás informovali, že testy vykonané 27. februára v Republikovom výskumnom a praktickom stredisku pre epidemiológiu a mikrobiológiu (RRPCM) potvrdili prítomnosť ...

Lekarne.sk

Nemecko: Prípady koronavírusu sa objavili aj v Bavorsku, Hesensku či Hamburgu

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Berlín 28. februára (TASR) - Šesť nemeckých spolkových krajín vo štvrtok nahlásilo spolu 22 nových prípadov koronavírusu SARS-CoV. Okrem Severného Porýnia-Vestfálska a Bádenska-Württemberska pribudli aj Bavorsko, Hesensko, Hamburg a Porýnie-Falcko, ktoré oznámili prvé prípady. Informovali o tom denník Die Welt a agentúra Reuters.

Lekarne.sk

Prvý prípad nákazy koronavírusom oznámila Litva

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Vilnius 28. februára (TASR) - Prvý potvrdený prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 oznámila v piatok Litva. Ide o ženu, ktorá sa tento týždeň vrátila zo severotalianskeho mesta Verona. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na tamojšiu vládu.

Lekarne.sk

Taliansko: Obyvatelia izolovaných mestečiek zažívajú nudu i nedostatok rúšok

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

San Fiorano 28. februára (TASR) - Obyvatelia a návštevníci desiatich malých miest v talianskom regióne Lombardsko a jedného v Benátsku, ktoré talianska vláda uzavrela a nariadila v nich dočasnú izoláciu s cieľom zastaviť šírenie nákazy koronavírusom, zažívajú nudu a niektorí už nedokážu vydržať za zatvorenými dverami a na ulici hrajú napríklad karty, informovala vo štvrtok agentúra Reuters. V ...

Lekarne.sk

V Nigérii hlásia prvý prípad koronavírusu, nakazeným je taliansky občan

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Lagos 28. februára (TASR) - V Nigérii zaznamenali v piatok prvý potvrdený prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Vírus sa tak po prvý raz objavil aj v subsaharskej Afrike. Informoval o tom tamojší minister zdravotníctva Osagie Ehanire, píše agentúra AFP. "Ide o talianskeho občana, ktorý pracuje v Nigérii a 25. februára sa vrátil z Milána do Lagosu, povedal minister.

Spojené štáty začali evakuovať svojich občanov z lode Diamond Princess

Tokio 16. februára (TASR) - Spojené štáty v nedeľu spustili evakuáciu svojich občanov z výletnej lode Diamond Princess, ktorú v súvislosti so šírením koronavírusu umiestnili začiatkom februára do karantény v japonskom prístave Jokohama. Podľa spravodajcu agentúry AFP sa smerom od lode pohol konvoj s autobusmi, i keď vozidlá z areálu prístavu bezprostredne neodišli. Jedna z amerických ...