lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

FLEŠ: OKRESNÝ SÚD ZAMIETOL ŽALOBU PENTY NA ŠTÁT PRE ZÁKAZ ZISKU

authorTASR dateSobota, 19.07.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. júla (TASR) - Okresný súd Bratislava I v piatok zamietol žalobu finančnej skupiny Penta na štát pre zákaz zisku zdravotných poisťovní. zub ala jurFLEŠ-SR-Penta-súd-štát-zisk

Lekarne.sk

OSZZS SR: Z tepla vo štvrtok skolabovalo 61 ľudí

authorTASR dateSobota, 19.07.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. júla (TASR) – Na Slovensku skolabovalo vo štvrtok (18.7.) z tepla 61 ľudí. TASR o tom informoval lektor odbornej prípravy Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Jozef Minár. Záchranári museli zasahovať vo všetkých krajoch Slovenska.

Lekarne.sk

Vo FNsP Žilina sa rodí viac detí, podľa nemocnice je to aj zásluhou modernizácie

authorTASR datePiatok, 18.07.2019 categoryDenné správy

Žilina 18. júla (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Žilina sa za prvý polrok 2019 narodilo o takmer sto bábätiek viac ako v rovnakom období minulého roka. Dôvodom nárastu môže byť podľa nemocnice aj zvýšený záujem mamičiek zásluhou veľkej modernizácie pôrodnice. „Vlani sa u nás k 30. júnu narodilo 701 detí.

Lekarne.sk

Štúrovo: Pri vchode do budovy radnice pribudol nový defibrilátor

authorTASR datePiatok, 18.07.2019 categoryDenné správy

Štúrovo 18. júla (TASR) – Pri vchode do budovy Mestského úradu v Štúrove pribudol nový defibrilátor. Zariadenie je umiestnené v špeciálnej skrinke vybavenej alarmom. Automatický externý defibrilátor, ktorý dokáže zachrániť ľudský život v prípade náhleho zlyhania srdca, je dostupný pre širokú verejnosť.

Lekarne.sk

MZ SR obnoví v nemocniciach BFHI certifikáty

authorTASR datePiatok, 18.07.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. júla (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chce obnoviť certifikáty BFHI (Baby-Friendly Hospital Initiative). Tie by mali poukázať na kvalitu niektorých gynekologicko-pôrodníckych a neonatologických pracovísk. Ministerstvo preto začne s preverovaním pracovísk v blízkej dobe.

Zdravie: ŠÚKL sťahuje z trhu liek Egilok na liečbu vysokého krvného tlaku

Bratislava 5. júla (TASR) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Egilok na liečbu vysokého krvného tlaku. Dôvodom je podozrenie na výskyt tabliet Egilok 50 mg v balení lieku Egilok 25 mg. Užitie tablety s väčšou silou môže znamenať pre pacientov zdravotné riziko.