lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

B. Bystrica: Biele srdce získala aj sestra manažérka z Rooseveltovej nemocnice

authorTASR dateStreda, 21.05.2019 categoryDenné správy

Banská Bystrica 21. mája (TASR) - Z tohtoročného 12. ročníka slávnostného odovzdávania prestížnych cien Biele srdce si spomedzi 17 ocenených sestier v rôznych kategóriách odniesla cenu aj Monika Trnovcová, ktorá pôsobí vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Získala ju ako vedúca odboru ošetrovateľstva v kategórii – sestra manažérka. TASR o tom v utorok ...

Lekarne.sk

Zdravie: Trebišovská nemocnica zaviedla novinku na tlmenie bolesti pri pôrode

authorTASR dateStreda, 21.05.2019 categoryDenné správy

Trebišov 21. mája (TASR) – Trebišovská nemocnica zaviedla novinku, ktorá pomáha nastávajúcim mamičkám tlmiť pôrodné bolesti. Rodička si liek proti bolesti dávkuje vnútrožilovo sama tlačidlom na prenosnom prístroji. Účinok je do 30 sekúnd a úľava trvá približne dve minúty.

Lekarne.sk

VšZP: Kde bude potrebné dofinancovanie, tam dofinancujeme

authorTASR dateStreda, 21.05.2019 categoryDenné správy

Bratislava 21. mája (TASR) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) po utorkových rokovaniach s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS) dospela k názoru, že dofinancuje nemocnice, v ktorých to bude potrebné. "Kde bude potrebné dofinancovanie, tam dofinancujeme. Svoj záväzok voči každej nemocnici splníme," uviedla pre TASR štátna zdravotná poisťovňa.

Lekarne.sk

Zdravie: ZAP tiež poukazuje na hroziaci kolaps ambulantného sektora

authorTASR dateStreda, 21.05.2019 categoryDenné správy

Bratislava 21. mája (TASR) - Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa stotožňuje s vyjadreniami Asociácie súkromných lekárov SR o neudržateľnosti situácie v slovenskom zdravotníctve a opakovane poukazuje na znaky signalizujúce hroziaci kolaps ambulantného sektora. TASR o tom informovala výkonná riaditeľka ZAP Zuzana Dolinková. "Je absolútne nepochybné, že s cieľom kontinuálneho zabezpečenia ...

Lekarne.sk

Francúzsko: Pacienta vo vegetatívnom stave opäť napojili na prístroje

authorTASR dateStreda, 21.05.2019 categoryDenné správy

Paríž 21. mája (TASR) - Lekári v utorok opäť napojili na prístroje Francúza, ktorý je už viac ako desať rokov vo vegetatívnom stave. Stalo sa tak po tom, ako parížsky odvolací súd v pondelok nariadil obnovenie udržiavania životných funkcií 42-ročného Vincenta Lamberta. Súd vydal svoj verdikt iba niekoľko hodín po tom, ako začali lekári v nemocnici v meste Reims muža odpájať od prístrojov.

Poznáte syndróm počítačového videnia? Toto vám pri liečbe pomôže!

Až štípanie očí nás upozorní na to, že stačilo!