lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ČR: Odborníci majú podozrenie na druhý prípad opičích kiahní

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Praha 25. mája (TASR) - Český Štátny zdravotný ústav (SZÚ) dostal na overenie ďalšiu vzorku od pacienta s podozrením na opičie kiahne. V stredu o tom informoval portál Seznam Zprávy, ktorý v utorok publikoval správu o prvom potvrdenom prípade tohto ochorenia v ČR. Novú vzorku do SZÚ poslala pražská Ústredná vojenská nemocnica, kde je v izolácii prvý pacient s potvrdenou nákazou.

Lekarne.sk

Pfizer poskytne chudobným krajinám lieky a vakcíny za veľmi nízke ceny

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Davos 25. mája (TASR) - Farmaceutická spoločnosť Pfizer poskytne najchudobnejším krajinám sveta 23 druhov liekov a očkovacích látok za veľmi nízke ceny. Predstavitelia firmy to v stredu oznámili na zasadnutí Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose, píše agentúra AP. Pfizer uviedol, že chce zlepšiť prístup k zdravotnej starostlivosti v 45 rozvojových krajinách.

Lekarne.sk

V prešovskej nemocnici je hospitalizovaných 11 pacientov s COVID-19

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Prešov 25. mája (TASR) - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove je aktuálne hospitalizovaných 11 pacientov s ochorením COVID-19. Na pľúcnu ventiláciu nie je napojený ani jeden z nich. Ako pre TASR uviedol riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník, 53 percent hospitalizovaných pacientov na covidovom oddelení nie je zaočkovaných. "Od 1. septembra 2021 do 23. mája sme mali...

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Upozorňuje opäť na viaceré nebezpečné kozmetické výrobky

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 25. mája (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) nahlásili kontrolné orgány v Írsku a Nemecku. Produkty sa môžu nachádzať aj na slovenskom trhu. TASR o tom informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR. ...

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 179 prípadov nákazy koronavírusom a päť obetí

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 25. mája (TASR) - Prostredníctvom 1423 vykonaných RT-PCR testov odhalili v utorok (24. 5.) na Slovensku 179 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo päť obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Portugalsko hlási ďalších 14 prípadov opičích kiahní, celkovo už 37

Lisabon 23. mája (TASR) - Portugalské úrady hlásili v pondelok 14 nových prípadov opičích kiahní. Celkový počet dosiaľ potvrdených prípadov tohto ochorenia sa v krajine zvýšil na 37, informuje agentúra Rueters. V susednom Španielsku potvrdili v Madridskom spoločenstve, do ktorého patrí aj hlavné mesto Madrid, ďalšie štyri prípady opičích kiahní.