lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ÚDZS vyzval SaS,aby nechala vyšetrovanie tendra na záchranky na príslušné orgány

authorTASR datePiatok, 19.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. septembra (TASR) – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vyzval vo štvrtok opozičnú SaS, aby nechala vyšetrovanie vo veci tendra na stanice zdravotnej záchrannej služby (ZZS) na nezávislé orgány činné v trestnom konaní. Rovnako tiež, aby strana "svojimi výrokmi" nezneisťovala občanov. Reagoval tak na tvrdenia sulíkovcov, že výberové konanie sa uskutočnilo v ...

Lekarne.sk

Zamestnanci spoločnosti Falck Záchranná prejdú pod Life Star Emergency

authorTASR datePiatok, 19.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. septembra (TASR) - Zamestnanci spoločnosti Falck Záchranná zo 65 staníc zdravotnej záchrannej služby (ZZS) prejdú pod spoločnosť LSE - Life Star Emergency. Zachované im budú rovnaké pracovné podmienky, aké majú u súčasného zamestnávateľa. Dohoda sa zároveň týka aj prevzatia priestorov jednotlivých staníc, ambulancií a technického vybavenia.

Lekarne.sk

MZ SR: UNB a hlavné mesto Bratislava ukončili spor výmenou pozemkov (2)

authorTASR datePiatok, 19.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. septembra (TASR) - Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) a hlavné mesto Bratislava si vymenili pozemky v hodnote viac ako 15 miliónov eur. Ukončili tak takmer 20-ročný spor. UNB získala pozemky na Antolskej ulici v Petržalke a mesto pozemky v zóne jazera Rohlík v bratislavskom Ružinove.

Lekarne.sk

A.Kalavská sa pre stratifikáciu stretne s poslancami SNS a Smeru-SD ešte raz

authorTASR datePiatok, 19.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. septembra (TASR) – Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) plánuje ešte jedno stretnutie s poslancami Smeru-SD a SNS s cieľom získať podporu stratifikácie. Urobiť tak chce po tom, čo jej dva politické subjekty oznámia svoje rozhodnutie, či reformu nemocníc podporia. Stále však chce predložiť materiál na rokovanie vlády na budúci týždeň.

Lekarne.sk

MZ SR zvažuje pre tender na záchranky zmenu legislatívy

authorTASR datePiatok, 19.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 19. septembra (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zvažuje do budúcna zmenu legislatívy, aby sa nezopakovala súčasná situácia s tendrom na licencie pre záchranky. Vo štvrtok to uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD). Prízvukovala, že aktuálne nemá kompetenciu zrušiť stále neukončenú súťaž.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag – princíp a účinky v skratke

Magnetoterapeutické prístroje sa stali súčasťou bežnej starostlivosti o zdravie pacientov v ambulanciách, kúpeľoch, liečebňách a rehabilitačných zariadeniach. Nový patent českej spoločnosti Biomag posúva liečebné účinky pulznej magnetoterapie ešte ďalej