lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Vo výjazdovom očkovaní chcú pod Tatrami pokračovať aj budúci týždeň

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Poprad 27. novembra (TASR) – V rámci iniciatívy „Pomôžme našej nemocnici“ zaočkovali počas dvoch dní vakcínou proti novému koronavírusu v deviatich obciach pod Tatrami takmer 350 ľudí. Mobilná očkovacia jednotka sa priamo k ľuďom vybrala s jednodávkovou vakcínou, odozva bola podľa prezidenta Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov Františka Majerského veľmi silná a záujem bol veľký. „...

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 9152 prípadov nákazy koronavírusom a 51 obetí (2)

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Bratislava 27. novembra (TASR) - Prostredníctvom 26.658 vykonaných RT-PCR testov odhalili v piatok (26. 11.) na Slovensku 9152 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 51 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na internetovej stránke covid-19.nczisk.

Lekarne.sk

Koronavírus: V Poľsku pribudlo vyše 26.000 nakazených a 378 úmrtí

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Varšava 27. novembra (TASR) - V Poľsku pribudlo za posledných 24 hodín 26.182 nových prípadov nákazy koronavírusom a 378 súvisiacich úmrtí. S odvolaním na údaje tamojšieho ministerstva zdravotníctva o tom v sobotu informovala agentúra PAP. Počet hospitalizovaných s covidom v poľských nemocniciach stúpol z piatkových 19.332 na 19.707.

Lekarne.sk

Zdravie: TTSK počas víkendu pokračuje v očkovaní proti ochoreniu COVID-19

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Trnava 27. novembra (TASR) – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračuje aj v priebehu tohto víkendu vo svojich vakcinačných centrách v očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Záujemcovia sa mohli dať zaočkovať už v priebehu piatka (26. 11.), vakcínu môžu dostať aj v sobotu a nedeľu (27. - 28. 11.). Ako informovala Natália Petkáčová z odboru komunikácie TTSK, očkuje sa prvou, druhou aj treťou dávkou...

Lekarne.sk

Pollard: Je nepravdepodobné, že nový variant covidu by reštartoval pandémiu

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Londýn 27. novembra (TASR) - Je nepravdepodobné, že šírenie nového variantu koronavírusu, ktorý bol v krajinách južnej Afriky objavený len nedávno, by viedlo k reštartu pandémie. Povedal to pre rozhlasovú stanicu BBC Radio 4 profesor Andrew Pollard, riaditeľ vedeckej skupiny z Oxfordskej univerzity (Oxford Vaccine Group), píše denník The Guardian. Podľa Pollarda by existujúce proticovidové ...

ČO LIEČI HYPERBARICKÝ KYSLÍK ?

Hyperbarickej oxygenoterapii je v posledných rokoch vo svete venovaná veľká pozornosť. Jej použitie je často indikované vtedy, keď už ostatné terapeutické metódy zlyhali. Hyperbarická oxygenoterapia je liečebná metóda, ktorá často prekvapivo rýchlo zlepší vážny zdravotný stav pacientov.