lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Mexiko hlási takmer 6500 nových prípadov nákazy koronavírusom

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Mexiko 9. augusta (TASR) - V Mexiku pribudlo v sobotu za predchádzajúcich 24 hodín 6495 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, čím sa ich celkový počet zvýšil na 475. 902. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters.

Lekarne.sk

Taliansko schválilo ambulantné užívanie potratovej tabletky

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Rím 9. augusta (TASR) - Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza v sobotu na Twitteri oznámil zmenu usmernení týkajúcich sa potratovej tabletky v Taliansku. Ženy budú môcť užiť tabletku ambulantne a na prerušenie tehotenstva tak nebudú musieť nastúpiť na hospitalizáciu. Informovala o tom agentúra AP.

Lekarne.sk

Brazília: Počet obetí koronavírusu prekročil 100.000

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Rio de Janiero 9. augusta (TASR) - Celkový počet obetí nového koronavírusu v Brazílii v sobotu prekročil 100. 000 a počet nakazených prevýšil 3 milióny, píše agentúra AFP. Tamojšie ministerstvo zdravotníctvo doteraz zaregistrovalo 3.012.

Lekarne.sk

Británia sťahuje takmer 750,000 testovacích súprav na koronavírus

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Londýn 9. augusta (TASR) - Britský regulačný orgán zodpovedný za zdravotnícke výrobky nariadil stiahnutie takmer 750. 000 testov na nový koronavírus. Zistilo sa, že ich použitie nie je bezpečné.

Lekarne.sk

Francúzsko: V niektorých častiach Paríža zavádzajú povinné nosenie rúšok

authorTASR dateSobota, 08.08.2020 categoryDenné správy

Paríž 8. augusta (TASR) - V niektorých častiach Paríža a okolia francúzskej metropoly bude od pondelka povinné nosenie rúšok na tvári v snahe zastaviť nárast počtu prípadov nákazy novým koronavírusom. Rovnaké opatrenie už zaviedli aj iné francúzske mestá, napríklad známe juhofrancúzske letovisko Saint-Tropez. Rúška budú od pondelka rána povinné v "určitých zónach, v ktorých sa zhromažďujú ...

Športový nákrčník namiesto rúška, vhodná alternatíva, ktorá poslúži v letných aj v zimných mesiacoch

Nosenie rúška je stále povinné v interiéroch, ale ako alternatívu klasického rúška môžete použiť tento elegantný športový nákrčník, ktorý je vyrábaný na slovensku.