lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Na chirurgickej klinike FN Trenčín pozastavili plánované operácie

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Trenčín 4. októbra (TASR) – Na chirurgickej klinike Fakultnej nemocnice (FN) Trenčín pozastavili od pondelka (3. 10.) plánované operácie. Informovala o tom FN Trenčín na svojej webovej stránke. Dôvodom pozastavenia plánovaných operácií je zhoršená epidemická situácia.

Lekarne.sk

BRIEF: LOZ: Hromadné výpovede podalo vyše 2100 lekárov z 31 nemocníc

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 4. októbra (TASR) - Hromadné výpovede podalo vyše 2100 lekárov z 31 slovenských nemocníc. Lekári pokračujú v podávaní výpovedí aj v utorok a niekde sa k nim pridali aj sestry. Informoval o tom predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský po stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).

Lekarne.sk

MZ: Podanie podnetu na ÚDZS sa nespoplatní, ministerstvo od zámeru ustúpilo

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 4. októbra (TASR) - Za podanie podnetu na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) sa nakoniec platiť nebude. Pre TASR to potvrdilo Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR s tým, že spoplatnenie neplánuje zaviesť ani do budúcnosti. Rezort od zámeru ustúpil s cieľom udržať možnosť bezproblémového podania podnetu pre ktoréhokoľvek poistenca.

Lekarne.sk

Holandsko: Na farme zaznamenali vtáčiu chrípku, utratia 102.000 kureniec

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Amsterdam 4. októbra (TASR) - Na hydinovej farme v obci Kiel-Windeweer v severoholandskej provincii Groningen zaznamenali vysoko infekčný kmeň vtáčej chrípky. V rámci ochrany pred šírením ochorenia tam utratia 102. 000 kureniec.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 535 prípadov nákazy koronavírusom a tri obete

authorTASR dateUtorok, 04.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 4. októbra (TASR) - Prostredníctvom 1716 vykonaných RT-PCR testov odhalili v pondelok (3. 10.) na Slovensku 535 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli tri obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.