lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Vedci vyzývajú vládu na efektívne kroky v boji s pandémiou, ktoré budú dlhodobé

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Bratislava 27. októbra (TASR) - Slovenskí vedci apelujú na premiéra Igora Matoviča (OĽANO), členov vlády, ústredného krízového štábu a pandemickej komisie, aby dôkladne zvážili, aké kroky sú najefektívnejšie v boji s pandémiou v horizonte dlhšom ako pár týždňov. Uviedli to vo vyhlásení, ktoré odprezentovala riaditeľka Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (SAV) Silvia Pastoreková na ...

Lekarne.sk

Testovanie: MZ SR eviduje asi 23.000 dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Bratislava 27. októbra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR aktuálne eviduje približne 23.000 dobrovoľníkov, z nich asi 13.000 zdravotníkov, ktorí sa prihlásili na pomoc na celoplošné testovanie. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová. "Nepochybujeme o tom, že sa nám podarí na celoplošné testovanie zabezpečiť dostatok zdravotníkov.

Lekarne.sk

B. Bystrica: Transplantačný program v Rooseveltovej nemocnici zatiaľ pokračuje

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Banská Bystrica 27. októbra (TASR) – Aj napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii sa Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici stále snaží zabezpečiť najdôležitejšie medicínske programy. Týka sa to aj transplantačného programu. Situáciu jej odborníci denne vyhodnocujú.

Lekarne.sk

Testovanie: Odbery budú aj v košickom U.S. Steel, testovať by chceli dlhšie

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Košice 27. októbra (TASR) – Odberné miesto pre víkendové celoplošné testovanie na nový koronavírus pripravujú aj v košických oceliarňach U. S. Steel. "Chceme povzbudiť našich zamestnancov, aby sa dali otestovať v rámci celoplošného testovania.  Na toto odberné miesto budú môcť prísť aj rodinní príslušníci našich zamestnancov alebo ľudia z blízkeho okolia," potvrdil v utorok pre TASR hovorca ...

Lekarne.sk

Španielsko: Lekári štrajkom upozorňujú na oslabený systém zdravotníctva

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Madrid 27. októbra (TASR) - Lekári v Španielsku začali v utorok celoplošný štrajk na protest proti nevyhovujúcim pracovným podmienkam a oslabenému systému štátnej zdravotnej starostlivosti, informovali agentúra AP a denník La Vanguardia. Ide o prvý celonárodný štrajk lekárov v krajine za posledných 25 rokov, píše AP. Protestnú akciu, ktorá potrvá 24 hodín, zvolala španielska konfederácia ...

ÚVZ: Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi v rodinách a na pracoviskách

Bratislava 19. októbra (TASR) - Ochorenie COVID-19 sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest. Najväčší výskyt prípadov hlásili regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bardejov, Banská Bystrica, Bratislava, Čadca, Košice, Michalovce a Žilina.