lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Kórea organizuje globálny online samit starostov o opatreniach proti nákazám

authorTASR dateUtorok, 02.06.2020 categoryDenné správy

Soul 2. júna (TASR) - Starostovia veľkých miest z celého sveta budú mať v utorok online samit, na ktorom dohodnú vytvorenie medzimestskej siete na lepší boj proti nákazlivým chorobám ako napríklad COVID-19. Toto ochorenie spôsobované novým koronavírusom si už vo svete vyžiadalo vyše šesť miliónov ľudských životov. Informácie priniesla juhokórejská tlačová agentúra Jonhap. Dohoda má vzniknúť na...

Lekarne.sk

WHO: V Afrike sa koronavírusom nakazilo už vyše 150.000 ľudí

authorTASR dateUtorok, 02.06.2020 categoryDenné správy

Johannesburg 2. júna (TASR) - Počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu v Afrike prekročil v utorok hranicu 150. 000. Vyplýva to z najnovších údajov regionálneho úradu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre Afriku.

Lekarne.sk

V Slovinsku hlásili dvoch nových nakazených koronavírusom, úmrtie nepribudlo

authorTASR dateUtorok, 02.06.2020 categoryDenné správy

Ľubľana 2. júna (TASR) - Dvaja ľudia mali v pondelok v Slovinsku pozitívne testy na ochorenie COVID-19 spôsobované novým koronavírusom a celkový počet prípadov nákazy je zatiaľ v krajine 1475. Nebolo hlásené žiadne nové úmrtie. V utorok o tom informovala slovinská tlačová agentúra STA.

Lekarne.sk

Rusko: Počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 presiahol 5000

authorTASR dateUtorok, 02.06.2020 categoryDenné správy

Moskva 2. júna (TASR) - Za posledných 24 hodín podľahlo v Rusku ochoreniu COVID-19, spôsobovanému koronavírusom SARS-CoV-2, 182 osôb, čím celkový počet potvrdených obetí pandémie stúpol na 5037. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na údaje ruského krízového štábu. Za posledný deň v Rusku pribudlo aj 8863 nových prípadov nákazy, čím ich celkový počet stúpol na 423.

Lekarne.sk

Zdravie: ÚDZS stále vykonáva dohľad v DSS Pezinok

authorTASR dateUtorok, 02.06.2020 categoryDenné správy

Bratislava 2. júna (TASR) - Dohľad v Domove sociálnych služieb (DSS) Pezinok ešte nie je ukončený. Stále sa ním zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Podnetom na výkon dohľadu v prípade DSS Pezinok boli výsledky pitiev zomretých klientov tohto zariadenia aj pozitivita na nový koronavírus.

Európsky týždeň proti rakovine

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.