lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Testovanie: Mesto Trenčín je pripravené otestovať aj ľudí bez domova

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Trenčín 27. októbra (TASR) – Mesto Trenčín je pripravené otestovať aj ľudí bez domova. V Trenčíne je ich okolo 80, predbežný záujem o otestovanie prejavila asi polovica z nich. Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, väčšina z nich využíva služby nocľahárne či nízkoprahového denného centra na Nešporovej ulici.

Lekarne.sk

Zdravie: Nemocnica v Humennom poskytuje iba akútnu starostlivosť

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Humenné/Michalovce 27. októbra (TASR) – Kapacita COVID pracoviska nemocnice v Humennom je aktuálne plne naplnená, na reprofilizovaných lôžkach je hospitalizovaných 40 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. V domácej karanténe je zároveň takmer 40 zamestnancov. "Aktuálne dokáže nemocnica poskytovať iba akútnu zdravotnú starostlivosť," uviedla pre TASR komunikačná špecialistka siete nemocníc ...

Lekarne.sk

Maďarsko: Prvý pacient s COVID-19 liečený remdezivirom opustil nemocnicu

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Budapešť 27. októbra (TASR) - Prvého pacienta v Maďarsku s ochorením COVID-19, ktorého liečili prípravkom remdezivir, prepustili z nemocnice na domáce doliečenie, informoval v utorok agentúru MTI rektor Semmelweisovej univerzity Béla Merkely. Rektor povedal, že u pacientov liečených v univerzitnej nemocnici liekom s účinnou látkou remdezivir, ktorý bol vyrobený v Maďarsku, doposiaľ ...

Lekarne.sk

Švédsko sprísňuje odporúčania na zamedzenie šíreniu koronavírusu v krajine

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Štokholm 27. októbra (TASR) - Švédsko v utorok obyvateľom na juhu krajiny odporučilo, aby výrazne obmedzili spoločenské aktivity. Odporúčanie prišlo po náraste počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 v krajine a varovaniach, že sa situácia môže zhoršiť. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Lekarne.sk

Testovanie: J. Naď: Ochranné prostriedky zabezpečí štát, obce však môžu pomôcť

authorTASR dateUtorok, 27.10.2020 categoryDenné správy

Bratislava 27. októbra (TASR) - Dezinfekciu a ochranné prostriedky na účely víkendového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 poskytne samosprávam štát. Môžu však pomôcť a zabezpečiť pre svojich dobrovoľníkov dezinfekciu, rúška či rukavice. Výdavky sa im preplatia podobne ako pri voľbách.

ÚVZ: Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi v rodinách a na pracoviskách

Bratislava 19. októbra (TASR) - Ochorenie COVID-19 sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest. Najväčší výskyt prípadov hlásili regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bardejov, Banská Bystrica, Bratislava, Čadca, Košice, Michalovce a Žilina.