lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Rezort diplomacie JAR: Sme trestaní za odhalenie variantu omikron

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Johannesburg 27. novembra (TASR) – Juhoafrická republika (JAR) je "trestaná" za to, že odhalila nový variant koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nazvala omikron a označila za znepokojujúci a potenciálne prenosnejší ako v súčasnosti dominantný variant delta. Uviedlo to v sobotu vo vyhlásení tamojšie ministerstvo zahraničných vecí, informuje agentúra AFP. ...

Lekarne.sk

SAE: Aspoň jednu dávku vakcíny dostalo 100 percent z tých, ktorí sa môžu očkovať

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Abú Zabí 27. novembra (TASR) - V Spojených arabských emirátoch dostalo aspoň jednu dávku proticovidovej vakcíny 100 percent z tých, ktorí môžu byť očkovaní. S odvolaním sa na tamojšie ministerstvo zdravotníctva o tom informovala v sobotu agentúra AFP. Podľa rezortu zdravotníctva bolo v krajine podaných "celkovo 21.802.

Lekarne.sk

Zdravie: O výjazdové očkovanie v Bošáci prejavilo záujem približne 300 ľudí

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Bošáca 27. novembra (TASR) - Obyvatelia Bošáce z okresu Nové Mesto nad Váhom a okolitých obcí mali v sobotu možnosť dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Očkovanie treťou, ale i prvou či druhou dávkou vakcíny priamo v kultúrnom dome v obci zabezpečil tím z Nemocnice s poliklinikou v Myjave. Záujem prejavilo približne 300 ľudí. Jednou z obyvateliek, ktorá v sobotu využila očkovanie v ...

Lekarne.sk

V Česku pravdepodobne zachytili prvý prípad novoobjaveného covidového variantu

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Praha 27. novembra (TASR) - V Česku pravdepodobne zachytili prvý prípad novoobjaveného koronavírusového variantu omikron v krajine. Zaznamenali ho u ženy, ktorá do ČR pricestovala z Namíbie, informovala v sobotu na svojej webovej stránke televízna stanica Nova. Podozrenie, že žena sa nakazila variantom omikron, vyplýva z dvoch sekvenačných testov.

Lekarne.sk

V Nemecku preverujú prvé podozrenie na nákazu variantom omikron

authorTASR dateSobota, 27.11.2021 categoryDenné správy

Wiesbaden 27. novembra (TASR) – Aj do Nemecka bol už s "veľkou pravdepodobnosťou" zavlečený koronavírusový variant omikron. Oznámil to v sobotu na Twitteri hesenský minister sociálnych vecí Kai Klose. Podľa Kloseho sa v piatok večer u osoby, ktorá sa vrátila z Juhoafrickej republiky, zistilo niekoľko mutácií typických pre variant omikron, predtým známy pod označením B.1.1.529.

Ako posilniť imunitu?Je to jednoduchšie, ako by ste si mysleli!

Imunita je pre každého človeka mimoriadne dôležitá. Pri jej nedostatku sa totiž zvyšuje riziko vzniku ochorení rôzneho druhu. Ak túžite mať imunitu neustále posilnenú, prihliadajte na tieto tipy!