lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ÚVZ: Počas horúčav je vhodné nosiť vzdušné oblečenie a dodržiavať pitný režim

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Bratislava 9. augusta (TASR) – Počas letných horúčav je vhodné nosiť ľahké letné oblečenie a dodržiavať pitný režim, aj keď necítite smäd. Odporúča to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na profile na sociálnej sieti. "Letné oblečenie by malo byť ľahké, vzdušné, voľnejšieho strihu, skôr svetlých farieb.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku v sobotu pribudlo 30 prípadov ochorenia COVID-19 (2)

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Bratislava 9. augusta (TASR) – V sobotu (8. 8.) na Slovensku pribudlo 30 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Celkovo krajina doteraz eviduje 2596 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk. sk.

Lekarne.sk

BRIEF: Na Slovensku v sobotu pribudlo 30 prípadov ochorenia COVID-19

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Bratislava 9. augusta (TASR) – V sobotu (8. 8.) na Slovensku pribudlo 30 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 2596 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk. sk.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku v sobotu pribudlo 30 prípadov ochorenia COVID-19

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Bratislava 9. augusta (TASR) – V sobotu (8.8.) na Slovensku pribudlo 30 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Celkovo krajina doteraz eviduje 2596 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk. sk.

Lekarne.sk

Zdravie: Do klasifikačného systému DRG by mali pribudnúť nové zdravotné výkony

authorTASR dateNedeľa, 09.08.2020 categoryDenné správy

Bratislava 9. augusta (TASR) – Do klasifikačného systému DRG by malo pribudnúť nových 136 zdravotných výkonov. Vyplýva to z vyhlášky Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorou sa ustanovuje zoznam zdravotných výkonov pre klasifikačný systém diagnosticko-terapeutických skupín. Tá sa nachádza v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Športový nákrčník namiesto rúška, vhodná alternatíva, ktorá poslúži v letných aj v zimných mesiacoch

Nosenie rúška je stále povinné v interiéroch, ale ako alternatívu klasického rúška môžete použiť tento elegantný športový nákrčník, ktorý je vyrábaný na slovensku.