lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ÚDZS:Preverovanie lekárov pre dezinformácie pokročilo,jednému ŠÚKL udelil pokutu

authorTASR dateSobota, 01.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 1. októbra (TASR) - Preverovanie dvoch lekárov v súvislosti so spochybňovaním ochorenia COVID-19 či očkovania pokročilo. V jednom prípade Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) udelil pokutu, v druhom úrad ukončil fázu dohľadu ako opodstatnenú. Pre TASR to uviedla hovorkyňa úradu Monika Hudecová.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 444 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

authorTASR dateSobota, 01.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 1. októbra (TASR) - Prostredníctvom 1498 vykonaných RT-PCR testov odhalili v piatok (30. 9.) na Slovensku 444 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli dve obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

Výpovede lekári podávali aj v detských nemocniciach, v košickej viacerí kľúčoví

authorTASR datePiatok, 30.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 30. septembra (TASR) - Hromadné výpovede lekárov sa v Detskej fakultnej nemocnici Košice týkajú hlavne špecialistov, ktorí sú kľúčoví pre udržanie chodu nemocnice a kvalitu zdravotnej starostlivosti. Pre TASR to v piatok poobede potvrdili z riaditeľstva s tým, že počet sa stále mení a očakávajú, že definitívny oznámi ministerstvo zdravotníctva. Naopak, v Národnom ústave detských ...

Lekarne.sk

Bratislavskí záchranári o príplatky neprídu, od soboty chceli vypovedať nadčasy

authorTASR datePiatok, 30.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 30. septembra (TASR) - Bratislavskí záchranári chceli od soboty (1. 10.) vypovedať nadčasy. Odôvodňovali to zrušením príplatkov a organizačnými zmenami. Svoje rozhodnutie v piatok zmenili po dohode o zachovaní príplatkov.

Lekarne.sk

Zdravie: Projekt Žijem naplno vzdeláva detských kardiologických pacientov doma

authorTASR datePiatok, 30.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 30. septembra (TASR) - Nadácia Detského kardiocentra v septembri odštartovala šiesty ročník vzdelávacieho projektu pre detských pacientov s chorým srdcom Žijem naplno. V rámci neho špeciálni pedagógovia pomáhajú pacientom prekonávať hendikepy spôsobené ochorením. Dosiaľ sa do projektu zapojilo 70 detí.

Slovensko30: Maďarič: Netreba rezignovať na investície do zdravotníctva

Bratislava 19. septembra (TASR) - Investície do zdravotníctva sú nevyhnutné pre dlhodobé nasledovanie pozitívnych svetových trendov. Je preto dôležité, aby súčasné a budúce ekonomické problémy neznamenali rezignáciu v tejto oblasti. Pre TASR to uviedol námestník generálneho riaditeľa a primár oddelenia kardiológie a angiológie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave ...