lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Japonsko: Počet obetí koronavírusu stúpol na 10; Hokkaido vyhlásilo stav núdze

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Tokio 28. februára (TASR) - Počet obeti nákazy spôsobenej novým koronavírusom v Japonsku stúpol v piatok na desať, keď infekcii podľahli ďalší dvaja ľudia vrátane piateho človeka z výletnej lode Diamond Princess, ktorá bola v karanténe. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na japonské ministerstvo zdravotníctva. Medzitým predstavitelia najsevernejšieho hlavného japonského ostrova ...

Lekarne.sk

Policajti budú na hraniciach zastavovať autá, aby informovali o koronavíruse

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Bratislava 28. februára (TASR) – Policajti budú od piatkového večera (18.00 h) zastavovať na hraničných priechodoch vozidlá, ktoré sa vracajú z krajín, kde sa potvrdil COVID-19 známy ako koronavírus. Ide o informačnú kampaň, aby občania vedeli, ako postupovať v prípade zistenia podozrenia nákazy. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

Lekarne.sk

V Južnej Kórei pribudlo 315 nových prípadov koronavírusu, celkovo ich je 2337

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Soul 28. februára (TASR) - Južná Kórea oznámila v piatok popoludní miestneho času 315 ďalších nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čím sa ich počet v krajine zvýšil na 2337. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC). Juhokórejské úrady už predtým v piatok oznámili 256 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Lekarne.sk

Zdravie:Medzinárodný deň zriedkavých chorôb ukazuje potrebu inovatívnych riešení

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Bratislava 28. februára (TASR) - Medzinárodný deň zriedkavých chorôb, ktorý symbolicky pripadá na sobotu 29. februára, opäť poukazuje na výzvy v starostlivosti o pacientov so zriedkavými chorobami a dôležitosť inovácií. TASR o tom informovala odborná garantka Slovenskej aliancie zriedkavých chorôb (SAZCH) Tatiana Foltánová z Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. ...

Lekarne.sk

Dôležitosť sestier a pôrodných asistentiek si celý rok pripomínajú aj v NÚDCH

authorTASR datePiatok, 28.02.2020 categoryDenné správy

Bratislava 28. februára (TASR) - V Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave si po celý rok pripomínajú dôležitú úlohu zdravotnej sestry. Najväčšia detská nemocnica na Slovensku ich má v súčasnosti 530. Tento rok aj Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila za rok sestry a pôrodnej asistentky, ktorých je na svete približne 20 miliónov.

Spojené štáty začali evakuovať svojich občanov z lode Diamond Princess

Tokio 16. februára (TASR) - Spojené štáty v nedeľu spustili evakuáciu svojich občanov z výletnej lode Diamond Princess, ktorú v súvislosti so šírením koronavírusu umiestnili začiatkom februára do karantény v japonskom prístave Jokohama. Podľa spravodajcu agentúry AFP sa smerom od lode pohol konvoj s autobusmi, i keď vozidlá z areálu prístavu bezprostredne neodišli. Jedna z amerických ...