lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Maďarsko: Za týždeň pribudlo 3080 nakazených koronavírusom a zomrelo 61 chorých

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Budapešť 25. mája (TASR) - Uplynulý týždeň sa v Maďarsku nakazilo novým druhom koronavírusu 3080 ľudí a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 61 pacientov, informuje spravodajca TASR v Budapešti na základe súhrnných údajov zverejnených v stredu na vládnej webovej stránke koronavirus. gov. hu.

Lekarne.sk

SLeK: Nákupné ceny voľnopredajných liekov rastú, u niektorých aj trojnásobne

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 25. mája (TASR) - Nákupné ceny voľnopredajných liekov či zdravotníckych pomôcok rastú, v niektorých prípadoch sa podľa prezidenta Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondreja Sukeľa cena zdvihla trojnásobne. V prípade liekov preplácaných zo zdravotného poistenia ministerstvo zdravotníctva pre TASR potvrdilo, že návrhy na zmeny neeviduje. "Dá sa povedať, že takmer všetky lieky, ...

Lekarne.sk

Lekári bez hraníc čelia kritike za uverejňovanie neetických fotografií

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Ženeva 25. mája (TASR) - Humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF) čelí obvineniam, že uverejňuje fotografie zneužívaných detí a používa ich na vlastné obohatenie a propagáciu. Vyplýva to z otvoreného listu, ktorý tejto organizácii v stredu zaslalo vyše 50 signatárov vrátane lekárov, fotografov a aktivistov za ľudské práva, píše denník The Guardian. V liste adresovanom predsedovi a rade...

Lekarne.sk

Moskva vyhlásila amnestiu na pokuty za porušenie epidemiologických obmedzení

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Moskva 25. mája (TASR) - Moskovské úrady v stredu vyhlásili, že nebezpečenstvo, ktoré predstavovala pandémia nového koronavírusu, už pominulo a preto sa rozhodli zrušiť pokuty za porušenie obmedzení. Informuje o tom agentúra DPA. "Rozhodol som sa vyhlásiť covidovú amnestiu," napísal v stredu na svojom blogu moskovský starosta Sergej Sobianin.

Lekarne.sk

Linka detskej istoty: Pri nezvestnom dieťati rozhodujú prvé hodiny po zmiznutí

authorTASR dateStreda, 25.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 25. mája (TASR) - V prípade nezvestného dieťaťa sú rozhodujúce prvé hodiny po zmiznutí. Pripomína to Linka detskej istoty (LDI) pri príležitosti Medzinárodného dňa nezvestných detí. Jej programová riaditeľka Táňa Ivanič Rybanská dodala, že v dôsledku vojny na Ukrajine už európske krízové linky zaznamenali viac ako 2100 prípadov nezvestných detí.

V Ženeve sa začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie

Ženeva 22. mája (TASR) - V Ženeve sa v nedeľu začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie, ktoré je vrcholným rozhodovacím orgánom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Zástupcovia 194 krajín sa majú venovať konfliktu na Ukrajine či novému rozpočtu WHO. TASR správu prevzala od agentúry AFP.