lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Pre výučbu autoškôl, prevádzky taxislužieb, hotely a vleky platia nové pravidlá

authorTASR datePondelok, 19.04.2021 categoryDenné správy

Bratislava 19. apríla (TASR) – Od pondelka platia nové podmienky praktickej výučby v autoškolách, prevádzkovania taxislužieb, fungovania lanoviek a vlekových dráh, ako aj presné pravidlá pre hotely. Upravuje ich vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR o režime prevádzok a organizácii hromadných podujatí. Praktická výučba v autoškolách bude od pondelka umožnená, avšak za určitých podmienok.

Lekarne.sk

Británia: Pri novej štúdii budú vedci skúmať, či sa ľudia znova nakazia covidom

authorTASR datePondelok, 19.04.2021 categoryDenné správy

Londýn 19. apríla (TASR) - Britskí vedci oznámili v pondelok novú štúdiu, v rámci ktorej budú mladých ľudí, ktorí už prekonali ochorenie COVID-19, zámerne znova vystavovať koronavírusu. Cieľom je skúmať reakciu imunitného systému a zistiť, aké množstvá vírusu sú potrebné na opätovnú infekciu, informovali agentúry DPA a Reuters. Spojené kráľovstvo sa vo februári stalo prvou krajinou sveta, ...

Lekarne.sk

ÚVZ: Osoby musia ísť po príchode na Slovensko do karantény

authorTASR datePondelok, 19.04.2021 categoryDenné správy

Bratislava 19. apríla (TASR) - Osoby, ktoré sú zaočkované alebo prekonali ochorenie COVID-19, musia ísť po príchode z krajín EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska alebo Spojeného kráľovstva, kde sa zdržiavali počas predchádzajúcich 14 dní, do povinnej 14-dňovej karantény. Skôr ju môžu ukončiť po negatívnom výsledku RT-PCR testu, ktorý môžu absolvovať aj bezprostredne po príchode na ...

Lekarne.sk

Koronavírus: Najmenej jednu dávku vakcíny dostala už polovica dospelých v USA

authorTASR datePondelok, 19.04.2021 categoryDenné správy

Washington 19. apríla (TASR) - Viac ako polovica dospelých obyvateľov Spojených štátov už dostala najmenej jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Oznámila to v nedeľu americká vláda, ktorá sa snaží zastaviť znepokojujúci opätovný nárast počtu prípadov nákazy koronavírusom, informovala agentúra AFP. Dávku vakcínu už dostalo približne 130 miliónov Američanov vo veku 18 a viac rokov, čo ...

Lekarne.sk

ČR: Babiš dúfa, že v polovici prázdnin by mohlo byť Česko "v normále"

authorTASR dateNedeľa, 18.04.2021 categoryDenné správy

Praha 18. apríla (TASR) - Český premiér Andrej Babiš vyjadril v nedeľu v súvislosti s pandémiou nádej, že jeho krajina by mohla "normálne fungovať" na konci júla tohto roka. Podľa vlastných slov predpokladá, že sa situácia bude vďaka rýchlejšiemu očkovaniu zlepšovať, informoval spravodajský server Novinky. cz.

Co vše mohou znamenat bolesti nohou

Každého občas bolí nohy, zejména večer po celém dni na nohou. A to nejčastěji z důvodu přetěžování či nošení nevhodné obuvi. Často tomu ani nevěnujete přílišnou pozornost.