lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

NRSR: OĽaNO a SaS stratifikáciu podporia, dali si však podmienku (2)

authorTASR dateŠtvrtok, 18.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. septembra (TASR) – Opozičné OĽaNO a SaS reformu nemocníc, tzv. stratifikáciu, podporia, ale len v prípade, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, ktoré návrh predkladá, definuje maximálne čakacie lehoty na liečbu ochorení a operácií. Poslanci Marek Krajčí a Eduard Heger (obaja OĽaNO) v stredu na pôde Národnej rady (NR) SR uviedli, že im to ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská...

Lekarne.sk

NRSR: OĽaNO stratifikáciu podporí, dáva si však podmienku

authorTASR dateŠtvrtok, 18.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. septembra (TASR) – Hnutie OĽaNO reformu nemocníc, tzv. stratifikáciu, podporí, ale len v prípade, že Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, ktoré návrh predkladá, definuje maximálne čakacie lehoty na liečbu ochorení a operácií. V stredu to na pôde Národnej rady (NR) SR uviedli poslanci Marek Krajčí a Eduard Heger (obaja OĽaNO).

Lekarne.sk

OTS: Roboty už viac ako rok výrazne znižujú administratívu v Unione

authorTASR dateŠtvrtok, 18.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. septembra (TASR-OTS) - Union zdravotná poisťovňa aktívne využíva inovatívne technológie. Akcionárom poisťovne je odborne veľmi rešpektovaná holandská poisťovacia spoločnosť Achmea s obrovským množstvom unikátneho know-how a skúseností, ktoré sa prenášajú do služieb pre poistencov. Union je súčasťou európskej asociácie poisťovní EURAPCO, kde dochádza k vzájomnej inšpirácii, ...

Lekarne.sk

Topoľčany: Pacientom spríjemnia pobyt v nemocnici dobrovoľníci

authorTASR dateŠtvrtok, 18.09.2019 categoryDenné správy

Topoľčany 18. septembra (TASR) - Nemocnica Svet zdravia Topoľčany odštartovala dobrovoľnícky projekt Krajší deň. Pacientom budú chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. „Mnohí pacienti sa môžu cítiť v nemocnici opustení.

Lekarne.sk

GP SR: Prípad tendra na záchranky bude riešiť Krajská prokuratúra v Bratislave

authorTASR dateŠtvrtok, 18.09.2019 categoryDenné správy

Bratislava 18. septembra (TASR) – Podnet ministerstva zdravotníctva v prípade tendra na licencie pre záchranky bude riešiť Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. "Podanie v predmetnej veci bolo doručené na Generálnu prokuratúru SR dňa 5. septembra.

Novinka MoliCare® Premium Elastic: prináša viac pohodlia pre pacienta, menej námahy pre ošetrujúceho

Ťažkým únikom moču trpí čoraz viac seniorov, imobilných a hendikepovaných ľudí, ale aj pacientov po ťažkých operáciách odkázaných na lôžko. Starostlivosť o nich je veľmi náročná a vyžaduje si špeciálny prístup.