lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 2 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ČR: Cestujúci z Číny budú musieť pred odletom ukázať negatívny test na covid

authorTASR datePiatok, 13.01.2023 categoryDenné správy

Praha/Peking 13. januára (TASR) - Pasažieri prichádzajúci do Českej republiky letecky z Číny sa budú musieť pred odletom preukázať negatívnym testom na koronavírus. Oznámilo to v piatok české ministerstvo zdravotníctva, informuje TASR. Povinnosť predložiť potvrdený výsledok PCR testu alebo antigénového testu sa vzťahuje na tých cestujúcich, ktorí počas posledných dvoch týždňov strávili v Číne...

Lekarne.sk

Rooseveltova nemocnica má možnosti záchrany zranených ľudí s ťažkým podchladením

authorTASR datePiatok, 13.01.2023 categoryDenné správy

Banská Bystrica 13. januára (TASR) – ECMO centrum na II. Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici rozširuje možnosti využitia metodiky napojenia na mimotelový krvný obeh u pacientov s ťažkým podchladením. Má ambíciu stať sa Národným referenčným centrom pre náhodnú hypotermiu.

Lekarne.sk

Nemecko od 2. februára zruší povinnosť nosenia rúšok v diaľkovej doprave

authorTASR datePiatok, 13.01.2023 categoryDenné správy

Berlín 13. januára (TASR) - Nemecko zruší od 2. februára povinnosť nosenia ochranných rúšok v diaľkových vlakoch a autobusoch pre zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu v krajine. V piatok to oznámil nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach, informuje TASR podľa správy agentúry AFP. Lauterbach rozhodol po konzultáciách s ministrami 16 spolkových krajín, keďže situácia s covidom je v ...

Lekarne.sk

Zdravie: Pre prípady tuberkulózy zasadala v Rožňave protiepidemická komisia

authorTASR datePiatok, 13.01.2023 categoryDenné správy

Rožňava 13. januára (TASR) – V okrese Rožňava zasadala vo štvrtok (12. 1.) protiepidemická komisia, dôvodom je nedávny výskyt tuberkulózy (TBC) v obci Nižná Slaná. Aktívna forma ochorenia bola evidovaná u jednej dospelej osoby a dvojročného a trojmesačného dieťaťa, u ďalších osôb sa vyskytla latentná, teda skrytá forma infekcie. Pre TASR to uviedol regionálny hygienik Jozef Varga.

Lekarne.sk

J. Mikas: Pandémia do spoločnosti priniesla aj akceptáciu rúšok a respirátorov

authorTASR datePiatok, 13.01.2023 categoryDenné správy

Bratislava 13. januára (TASR) - Dopady pandémie COVID-19 bude možné dôsledne vyhodnotiť až po rokoch. Priniesla veľa smútku i problémov, zanechala však kladné návyky, akými sú správna hygienická prax či akceptácia rúšok a respirátorov. Vyplýva to z vyjadrenia hlavného hygienika SR Jána Mikasa pre TASR.

Bittó Cigániková skonštatovala, že problém vznikol, keď sa zablokoval prístup neštátnych poskytovateľov zdravotnej starostlivosti k plánu obnovy.

Bratislava 26. januára (TASR) - Vláda v zdravotníctve zlyháva, trpieť budú pacienti. Uviedla to poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková...