lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 4 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 123 prípadov nákazy koronavírusom a tri obete

authorTASR dateUtorok, 29.11.2022 categoryDenné správy

Bratislava 29. novembra (TASR) - Prostredníctvom 931 vykonaných RT-PCR testov odhalili v pondelok (28. 11.) na Slovensku 123 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli tri obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

Skalica: Nemocnica zaviedla nový informačný systém

authorTASR dateUtorok, 29.11.2022 categoryDenné správy

Skalica 29. novembra (TASR) - Od novembra využívajú vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica nový plánovací softvér. Informačný systém umožňuje starostlivosť o operačné nástroje na princípe evidencie využitia, ale slúži aj na objednávanie sterilizácie nástrojov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Lekarne.sk

LOZ: Výpovede nadobudnú platnosť, ak sa požiadavky nenaplnia do 30. novembra

authorTASR dateUtorok, 29.11.2022 categoryDenné správy

Bratislava 29. novembra (TASR) - Výpovede lekárov nadobudnú platnosť, ak sa ich požiadavky nezrealizujú do konca novembra. Vyplýva to z vyjadrenia podpredsedu Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Miroslava Mendela. Reagoval tak na prerušenie parlamentného zdravotníckeho výboru, kde ich mal predstaviť minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Lekarne.sk

Čínske úrady chcú urýchliť očkovanie proti covidu u ľudí nad 60 rokov

authorTASR dateUtorok, 29.11.2022 categoryDenné správy

Peking 29. novembra (TASR) - Čínske úrady chcú urýchlene zaočkovať ľudí nad 60 rokov očkovacou látkou proti ochoreniu COVID-19. V utorok to uviedol čínsky Národný zdravotný výbor (NHC) ako reakciu na rekordné prírastky ochorenia v krajine. TASR prevzala správu z agentúry AFP. NHC sa zaviazal, že urýchli zaočkovanosť populácie nad 80 rokov a bude pokračovať vo zvyšovaní vakcinácie proti ...

Lekarne.sk

Zdravie: Handlovská nemocnica opätovne povolila návštevy pacientov

authorTASR dateUtorok, 29.11.2022 categoryDenné správy

Handlová 29. novembra (TASR) - Nemocnica v Handlovej opätovne povolila návštevy hospitalizovaných pacientov. Rozhodnutím reaguje na zlepšenie epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19. Návštevy majú povolené aj klienti Senior centra sv. Kataríny.

Lengvarský: Čakáme na odpoveď LOZ k memorandu,ak to bude možné,zmeny zapracujeme

Bratislava 8. novembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR čaká na odpoveď Lekárskeho odborového združenia (LOZ) k návrhu memoranda. "Pokiaľ tam bude odpoveď, ktorú vieme zapracovať, tak zapracujeme," uviedol šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Ubezpečil, že na strane vlády je vôľa nájsť riešenia, tiež že viaceré z požiadaviek lekárskych odborárov už splnené boli.