lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Záchranná služba skalickej nemocnice má mesačne 200 až 250 výjazdov

authorTASR dateNedeľa, 02.10.2022 categoryDenné správy

Skalica 2. októbra (TASR) – Počas leta mala záchranná služba Fakultnej nemocnice Agel Skalica mesačne 200 až 250 výjazdov. TASR o tom informovala tlačová hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková. Ako doplnila, najčastejšie výjazdy sú k pacientom s prekolapsovými a kolapsovými stavmi, ktoré vznikajú v nadväznosti na nedodržiavanie pitného režimu, u starších ľudí aj v súvislosti s ...

Lekarne.sk

Zdravie: Najdlhší telefonát na linku pomoci pre pacientov s PPP mal 100 minút

authorTASR dateNedeľa, 02.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 2. októbra (TASR) - Linka pomoci špecializovaná na poruchy príjmu potravy (PPP) zaznamenala za prvý rok existencie 1175 hovorov. Z kapacitných dôvodov bolo možné odpovedať na každý druhý. Najdlhší telefonát mal 100 minút.

Lekarne.sk

M. Kollár: Hromadným výpovediam lekárov predchádzala ignorancia vlády

authorTASR dateNedeľa, 02.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 2. októbra (TASR) - Hromadným výpovediam lekárov predchádzala v roku 2011, rovnako ako aj teraz, ignorancia zo strany vlády k problémom slovenského zdravotníctva. V súčasnosti je ešte v horšom stave. Pre TASR to uviedol čestný predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marián Kollár.

Lekarne.sk

Zdravie: Na Slovensku pribudlo 271 prípadov nákazy koronavírusom a dve obete

authorTASR dateNedeľa, 02.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 2. októbra (TASR) - Prostredníctvom 721 vykonaných RT-PCR testov odhalili v sobotu (1. 10.) na Slovensku 271 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli dve obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Lekarne.sk

NRSR: B. Kollár prijme zamestnancov Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave

authorTASR dateSobota, 01.10.2022 categoryDenné správy

Bratislava 1. októbra (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) prijme začiatkom budúceho týždňa zamestnancov Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave (ZZS BA). Hovoriť majú o avizovaných výpovediach nadčasov zdravotníckych záchranárov, zmenách pracovných pozícií či odvolaní garážmajstrov. TASR o tom informovala Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová.

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.