lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Grécko ruší od 1. júna na väčšine miest povinnosť nosenia rúšok

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Atény 18. mája (TASR) - Grécko zruší počas dovolenkovej sezóny od 1. júna do polovice septembra na väčšine miest povinnosť prekrytia dýchacích ciest. V stredu o tom informoval grécky minister zdravotníctva Thanos Plevris. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Lekarne.sk

Zdravie: Dodávky vakcín proti COVID-19 do lekární sú pozastavené (2)

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 18. mája (TASR) - Dodávky vakcín proti ochoreniu COVID-19 do viacerých lekární sú pozastavené. Dôvodom sú neuhradené pohľadávky. TASR to potvrdil prezident Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) Ondrej Sukeľ.

Lekarne.sk

OTS: Lekárske centrum University of Nebraska a spoločnosť ANANDA Scientific ...

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

OTS: Lekárske centrum University of Nebraska a spoločnosť ANANDA Scientific oznamujú, že FDA schválil IND pre klinickú štúdiu skúmajúcu liečbu posttraumatickej stresovej poruchy (PTSD) Omaha / Greenwood Village 18. mája (TASR-OTS) - (BUSINESS WIRE) - Lekárske centrum University of Nebraska (UNMC) a spoločnosť ANANDA Scientific Inc. oznamujú spoluprácu na novej klinickej štúdii skúmajúcej ...

Lekarne.sk

MZ: Psychiatrické stacionáre dostanú viac času na splnenie požiadaviek

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Bratislava 18. mája (TASR) - Psychiatrické stacionáre dostanú viac času na splnenie materiálno-technického vybavenia a personálneho zabezpečenia. Lehota sa má predĺžiť do 30. júna 2023. Vyplýva to z predbežnej informácie k návrhu opatrenia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR. "Navrhovaná právna úprava predchádza sťaženiu či ukončeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti v psychiatrických ...

Lekarne.sk

Panel expertov: Svet nie je lepšie pripravený na pandémie než bol pred covidom

authorTASR dateStreda, 18.05.2022 categoryDenné správy

Londýn 18. mája (TASR) - Svet nie je o nič lepšie pripravený na novú pandemickú hrozbu než v roku 2019, keď sa objavil nový druh koronavírusu, dokonca môže byť v skutočnosti ešte v horšej pozícii. Vyplýva to zo správy Nezávislého panelu pre pripravenosť a reakciu na pandémiu. TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá o tom informovala v stredu.

MZ od mája neprepláca covidové príplatky, išlo na ne takmer 88 miliónov eur

Bratislava 9. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neprepláca od 1. mája nemocniciam príplatky pre zdravotníkov za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor rezortu. Na infekčné príplatky sa podľa neho doposiaľ uvoľnilo 87,928 milióna eur. "Ak ide o sedemeurový príplatok, je na rozhodnutí zdravotníckeho zariadenia, či bude tento ...