lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


B. Bystrica: Nemocnica zrekonštruovala izby na šestonedelí, obnoviť chce i sály Banská Bystrica 8. decembra (TASR) - Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 08.12.2023 categoryDenné správy

Banská Bystrica 8. decembra (TASR) - Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici v uplynulom období zrekonštruovala izby na šestonedelí na II. Gynekologicko-pôrodníckej klinike SZU. V budúcom roku by nemocnica chcela obnoviť aj pôrodnícke sály. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.
V štandardných izbách na šestonedelí, ktoré využívajú mamičky po pôrode, boli vybavené novým nábytkom a sanitou. Vytapetované a vymaľované bolo celé oddelenie, vynovené sú aj sprchy, jedáleň či toalety. Nanovo vymaľovaná bola tiež časť s nadštandardnými izbami.
"Už sa to určite žiadalo. Tie priestory boli také pochmúrnejšie, čo nebolo pre mamičky šestonedieľky ideálne," uviedla vedúca sestra kliniky Elena Drapáčová s tým, že rodičky, ktoré pôrod zastihol počas obdobia rekonštrukcie, museli stráviť pobyt v nemocnici v náhradných priestoroch.
Prioritou gynekologicko-pôrodníckej kliniky banskobystrickej nemocnice v najbližšom období je aj rekonštrukcia pôrodných sál. "Očakávame, že by sa to mohlo podariť v priebehu budúceho roka," doplnil prednosta kliniky Karol Dókuš.


lmu pop

Štítky :

ASL: V prípade, že sa nezvýšia zdroje pre ambulantný sektor, zavedú sa poplatky

Bratislava 26. februára (TASR) - V prípade, že sa nezvýšia zdroje pre ambulantný sektor, pristúpi ...