lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

B.Bystrica: Rooseveltova nemocnica si váži ocenenie, ešte viac svojich 2300 ľudí Banská Bystrica 14. októbra (TASR) – Za obrovskú česť a veľký záväzok do budúcnosti pokračovať ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 14.10.2019 categoryDenné správy

Banská Bystrica 14. októbra (TASR) – Za obrovskú česť a veľký záväzok do budúcnosti pokračovať vo svojom úsilí vníma Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici ocenenie Nemocnica roka 2019, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Rooseveltova nemocnica obhájila svoje vlaňajšie víťazstvo spomedzi štátnych fakultných a univerzitných nemocníc."Naša nemocnica prešla za posledné roky dlhý kus cesty vo všetkých oblastiach vplývajúcich na efektivitu procesov a kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Našou víziou je však moderná nemocnica, orientovaná na pacienta a jeho potreby, otvorená transparentnosti. To, čo je v našej nemocnici najcennejšie, je tím 2300 ľudí - zamestnancov, ktorí fungujú ako zohratý orchester," uviedlo v reakcii na ocenenie vedenie Rooseveltovej nemocnice na sociálnej sieti s tým, že dosiahnuté hodnotenie je výsledkom ich každodennej práce, ktorú vykonávajú na rôznych úrovniach poskytovania zdravotnej starostlivosti.Najlepšími nemocnicami tohto roka sa stala v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc Rooseveltova nemocnica a v kategórii všeobecných nemocníc Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica. Vyplýva to z piateho ročníka hodnotenia zdravotníckych zariadení Nemocnica roka INEKO.Banskobystrická nemocnica dosiahla podľa analytika Dušana Zachara ako jediná z veľkých štátnych zariadení viac-menej nadpriemerné bodové hodnotenie v každej zo šiestich hlavných oblastí sledovaných ukazovateľov, ktorými sú kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie nemocnice a transparentnosť. Nemocnica podľa inštitútu pritom hospitalizuje z hľadiska medicínsko-ekonomickej náročnosti diagnóz v priemere najkomplikovanejších pacientov na Slovensku.

Štítky :

Civilizačné ochorenia

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Civilizačné ochorenia, ktorá vyšla 10.6.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad o diabete, kardiovaskulárnych problémoch či o obezite. Takisto si viete urobiť rýchly test o astme a nájdete tu aj rozhovor s Karin Haydu.