lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


B. Bystrica: V nemocnici sa vlani narodilo 1174 detí, chlapcov viac než dievčat Banská Bystrica 13. januára (TASR) – V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici prišlo vlani na ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 13.01.2023 categoryDenné správy

Banská Bystrica 13. januára (TASR) – V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici prišlo vlani na svet 1174 detí, počas 29 pôrodov sa narodili dvojičky a to aj v deň s magickým dátumom 22. 2. 2022. Informovala o tom nemocnica na sociálnej sieti. Chlapci predbehli dievčatká, narodilo sa ich 592."Najťažším dieťatkom v roku 2022 bolo dievčatko, ktoré vážilo 5540 gramov, najdlhším zasa chlapček, ktorý meral 61 centimetrov. Najviac bábätiek prišlo na svet a potrápilo svoje mamičky v dopoludňajších hodinách, medzi 6.00 a 12.00 h," uviedla nemocnica.Štatistika z prvého polroka sa potvrdila aj v druhom, keď najviac rodiacich žien bolo prvorodičiek a priemerný vek rodičiek sa pohyboval od 18 do 35 rokov.Chlapci dostali najčastejšie mená Jonáš, Bystrík, Maroš, Krištof, Ján alebo Ondrej a Andrej. Dievčatám rodičia dávali mená ako Marína, Hana, Anna, Soňa, Patrícia či Adela a Gréta.

Štítky :

Bittó Cigániková skonštatovala, že problém vznikol, keď sa zablokoval prístup neštátnych poskytovateľov zdravotnej starostlivosti k plánu obnovy.

Bratislava 26. januára (TASR) - Vláda v zdravotníctve zlyháva, trpieť budú pacienti. Uviedla to poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková...