lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Británia: Ďalší člen vlády mal pozitívny test - ochorel minister Sharma Londýn 4. júna (TASR) - Ďalší vplyvný člen britskej vlády mal pozitívny test na nový ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 04.06.2020 categoryDenné správy

Londýn 4. júna (TASR) - Ďalší vplyvný člen britskej vlády mal pozitívny test na nový koronavírus - minister podnikania Alok Sharma. Choroba COVID-19 sa uňho prejavila v Dolnej snemovni britského parlamentu, informovala v stredu tlačová agentúra AP.Sharma sa začal zle cítiť, keď mal prejav o návrhu zákona o riadení podniku a platobnej neschopnosti. Absolvoval preto test a potom odišiel domov do izolácie, uviedol jeho úrad.Na COVID-19 ochorelo v marci a apríli niekoľko britských vysokopostavených predstaviteľov a ministrov - najvážnejšie to postihlo premiéra Borisa Johnsona, ktorý strávil tri noci na jednotke intenzívnej starostlivosti v londýnskej nemocnici.V stredu bolo vidieť, ako si Sharma v parlamente utiera čelo. Bolo to deň po tom, čo zákonodarcovia schválili ukončenie systému hlasovania na diaľku, ktoré im umožňovalo počas prísneho obmedzenia pohybu pracovať z domu.Vláda tvrdila, že členovia parlamentu by mali byť pre ľudí príkladom a vrátiť sa na pracovisko, keďže ostrovná krajina postupne uvoľňuje obmedzenia zavedené so zámerom zastaviť šírenie nového koronavírusu. Okolo rozsiahlej neogotickej budovy parlamentu platí nariadenie udržiavať odstup.

Štítky :

Slovinsko možno vyškrtne Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín

Ľubľana 29. júna (TASR) - Slovinsko vyradí Chorvátsko zo zoznamu bezpečných krajín v prípade, ak tam počet ľudí nakazených koronavírusom prekročí priemer desať na 100. 000 obyvateľov. Oznámil to v pondelok hovorca slovinského krízového štábu pre koronavírus Jelko Kačin, ktorého citovala agentúra STA.