lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Británia: Gitarista Tony Iommi dal do dražby svoje osobné veci Birmingham 9. apríla (TASR) - Gitarista bývalej britskej heavymetalovej skupiny Black Sabbath Tony Iommi ponúkol ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 09.04.2020 categoryDenné správy

Birmingham 9. apríla (TASR) - Gitarista bývalej britskej heavymetalovej skupiny Black Sabbath Tony Iommi ponúkol do dražby niekoľko svojich osobných predmetov so zámerom vyzbierať prostriedky pre britský zdravotnícky systém zápasiaci s pandémiou koronavírusového ochorenia COVID-19.Medzi vecami, ktoré Iommi (72) dal do aukcie, je aj jedna z jeho elektrických gitár, ktorú novému majiteľovi podpíše. Peniaze získané z dražby pôjdu nemocniciam v jeho domovskom meste Birmingham, informovala v stredu stanica BBC.Hudobník uviedol, že koronavírusová kríza je náročná pre každého, pričom vyzdvihol záslužnú prácu zdravotníkov. "Je to hrozné, ale na druhej strane to ľudí viac spája a núti ich uvedomiť si, ako veľmi nám zdravotníci pomáhajú," povedal Iommi.Hudobník, ktorý je patrónom oddelenia pre liečbu rakoviny v birminghamskej nemocnici Heartlands Hospital, podľa vlastných slov dostal nápad na dražbu, keď počas dobrovoľnej izolácie upratoval nahrávacie štúdio.Gitara, ktorú vybral do dražby, je pre ľavákov a od začiatku spustenia akcie v pondelok sa jej dražobná hodnota vyšplhala na takmer 4000 libier. Iommi ponúkol do dražby aj podpísané sety DVD, kompaktné disky a vinylové platne.Británia môže podľa amerického nezávislého výskumného inštitútu IHME (Institute for Health Metrics and Evaluation) počas prvej vlny súčasnej pandémie zaznamenať až 66.000 úmrtí na koronavírusové ochorenie COVID-19. Podľa tejto prognózy by bola smrtnosť na toto ochorenie najvyššia v Európe, pričom celkovo by si COVID-19 na starom kontinente vyžiadal približne 152.000 mŕtvych.

Štítky :

Lekári POZOR na podvodné dezinfekcie – Nenechajte sa oklamať

Profesionálni predajcovia certifikovaných dezinfekčných produktov hlásia prudký nárast podvodníkov predávajúcich nelegálnu dezinfekciu vo svojich online obchodoch. Už od nástupu svetovej pandémie ochorenia COVID-19 sa na trhu biocídnych prípravkov začínali postupne objavovať firmy predávajúce nechválené dezinfekčné prostriedky, ktoré môžu vážne škodiť zdraviu i životnému prostrediu. V posledných dňoch sa však s takýmito podnikavcami, hľadiacimi iba po rýchlom zisku, doslova roztrhlo vrece.