lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Dolinková zvolá stretnutie k riešeniu nedostatkov v dopravnej zdravotnej službe Bratislava 18. júna (TASR) - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) zvolá na rezorte zdravotníctva stretnutie ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 18.06.2024 categoryDenné správy

Bratislava 18. júna (TASR) - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) zvolá na rezorte zdravotníctva stretnutie k agende dopravnej zdravotnej služby (DZS). Uviedla to pre TASR po utorkovom rokovaní parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Riešili na ňom okrem iného správu o kontrole Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), ktorá ukázala viaceré nedostatky v danej oblasti.
"Na základe správy NKÚ sme sa na utorkovom rokovaní zdravotníckeho výboru dohodli, že zvoláme na ministerstve zdravotníctva stretnutie so zástupcami asociácie dopravnej zdravotnej služby a budeme sa snažiť odstrániť nedokonalosti, ktoré nám boli prezentované," poznamenala.
NKÚ ešte vlani upozornil na viaceré zlyhania v agende DZS. Poukázal napríklad na nedostatky pri vydávaní povolení na prevádzku či chýbajúce kvalitatívne kritériá v zmluvách s poskytovateľmi. Otvoril tiež otázku, či by sa nemala financovať ako sociálna pomoc.


akb von

Štítky :

Hmyz nepredstavuje riziko len pre alergikov - Alergénová imunoterapia

Pobyt v prírode býva pre alergikov častokrát náročný a nepríjemný, obzvlášť počas letných mesiacov. Pre ľudí, ktorí sú alergickí na bodnutie včelou, osou či iným hmyzom však nejde len o osobný diskomfort – takéto bodnutie môže u nich vyvolať až život ohrozujúcu reakciu. Odborníci a pacienti pri príležitosti Svetového dňa alergií upozorňujú, že v takýchto prípadoch je okrem prvej pomoci kľúčová aj účinná liečba – alergénová imunoterapia.