lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


EMA odporučila registráciu vakcíny Valneva proti covidu Amsterdam 23. júna (TASR) - Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok odporučila registráciu vakcíny ...

authorTASR dateVloženie/úprava Štvrtok, 23.06.2022 categoryDenné správy

Amsterdam 23. júna (TASR) - Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok odporučila registráciu vakcíny proti koronavírusu od francúzskej biotechnologickej spoločnosti Valneva. Informovala o tom agentúra Reuters."Po dôkladnom vedeckom hodnotení EMA dospela k záveru, že údaje o vakcíne sú dostatočne robustné a spĺňajú požiadavky na účinnosť, bezpečnosť a kvalitu vakcín," uviedla európska agentúra v hodnotiacej správe. Na základe dostupných údajov dospela EMA k záveru, že prínosy očkovacej látky prevyšujú jej riziká.Vakcína Valneva je určená pre ľudí vo veku 18 až 50 rokov. Očkovacia látka obsahuje inaktivované (mŕtve) celé častice pôvodného kmeňa vírusu SARS-CoV-2, ktoré nemôžu spôsobiť ochorenie COVID-19. Ide o šiestu vakcínu, ktorú EMA odporučila na prevenciu ochorenia COVID-19 v Európskej únii.EMA takisto odporučila rozšírenie používania už registrovanej vakcíny Nuvaxovid od spoločnosti Novavax pre dospievajúcich vo veku od 12 do 17 rokov.

Štítky :

WHO: V 27 neendemických krajinách potvrdili už 780 prípadov opičích kiahní

Ženeva 5. júna (TASR) - Laboratória potvrdili už 780 prípadov nákazy opičími kiahňami v 27 krajinách, v ktorých sa toto ochorenie bežne nevyskytuje. Oznámila to v nedeľu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá hodnotí globálne riziko spojené s týmto ochorením ako mierne. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.