lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Hlavný palestínsky vyjednávač je po nákaze SARS-CoV-2 hospitalizovaný v Izraeli Ramalláh 18. októbra (TASR) - Dlhoročný hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát, ktorému diagnostikovali nákazu koronavírusom ...

authorTASR dateVloženie/úprava Nedeľa, 18.10.2020 categoryDenné správy

Ramalláh 18. októbra (TASR) - Dlhoročný hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát, ktorému diagnostikovali nákazu koronavírusom SARS-CoV-2, je po zhoršení svojho zdravotného stavu od nedele hospitalizovaný v Izraeli. Podľa agentúry AFP to uviedli Organizácia pre oslobodenie Palestíny (OOP) a Irikátov brat.OOP vo vyhlásení spresnila, že po nákaze sa Irikátovi skomplikovali jeho chronické zdravotné problémy, ktoré ovplyvnili funkčnosť jeho dýchacieho systému."Jeho stav nie je dobrý," uviedol Sábir Irikát pre AFP a dodal, že jeho brata previezli do Rabinovho lekárskeho centra v izraelskom meste Petah Tikva ležiacom neďaleko Tel Avivu.Irikát v roku 2017 v USA podstúpil transplantáciu pľúc, vysvetlila vo svojej správe AFP.Tento 65-ročný muž je už desaťročia kľúčovou osobnosťou palestínskej politiky a často je hlavným partnerom pre zahraničných vyslancov a medzinárodné médiá. Je o ňom známe, že sa zasadzuje za tzv. dvojštátne riešenie izraelsko-palestínskeho konfliktu, teda za existenciu dvoch nezávislých štátov - izraelského a palestínskeho.Irikát, ktorý sa narodil v Jeruzaleme, je aj generálnym tajomníkom OOP a pohybuje sa v najbližšom okolí palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása.AFP informovala, že na okupovanom západnom brehu Jordánu bolo doteraz potvrdených 42.490 prípadov nakazenia novým koronavírusom, pričom evidujú aj 381 úmrtí.

Štítky :

Sclerosis multiplex na Slovensku

Sclerosis multiplex je celoživotné chronické ochorenie, ktorým trpí celosvetovo 2,8 milióna ľudí. Pacienti sú liečení najmodernejšou liečbou, avšak stále chýbajú odborné SM centrá liečby, lekári – špecialisti a psychológovia, ktorí pomáhajú pacientom psychicky sa vyrovnať so zhoršujúcimi sa príznakmi choroby.