lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


"Horúčke" podľahlo v Severnej Kórei ďalších šesť ľudí Soul 17. mája (TASR) - Severná Kórea hlásila v utorok šesť nových úmrtí v dôsledku ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 17.05.2022 categoryDenné správy

Soul 17. mája (TASR) - Severná Kórea hlásila v utorok šesť nových úmrtí v dôsledku prebiehajúcej "epidémie". Príznaky ochorenia prejavujúceho sa horúčkami eviduje u ďalších takmer 270.000 ľudí, informovala agentúra AFP. Celkový počet úmrtí tejto epidémie sa tak v KĽDR zvýšil na 56, uviedla oficiálna Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA).Ochorenie sprevádzané horúčkami - podľa bilancie z pondelka do 18.00 h miestneho času - zaznamenali v KĽDR celkovo u viac ako 1,48 milióna ľudí. Vyše 800.000 sa z neho už úplne zotavilo a najmenej 663.910 sa lieči.Úrady v KĽDR oficiálne oznámili prvé prípady neznámeho ochorenia 12. mája. Prejavili sa u bližšie nešpecifikovaného počtu obyvateľov hlavného mesta Pchjongjang. O deň neskôr médiá informovali, že nákaza sa rozšírila do celej krajiny a podľahlo jej prvých šesť ľudí, pričom u jedného sa zistil subvariant omikronu BA.2.Severná Kórea v snahe zabrániť zavlečeniu koronavírusu SARS-CoV-2 na svoje územie na jar 2020 úplne uzavrela hranice a výrazne obmedzila obchodovanie s Čínou. Zaočkovanosť proti covidu v KĽDR je prakticky nulová. Krajina odmietla zahraničnú pomoc a bezplatné dodávky vakcín z programu Covax v obave, že infekciu prinesú zahraniční špecialisti.

Štítky :

Slovenský pacient

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane, ktorá vychádza 14.6.2022. Môžete sa v nej dočítať napríklad o personalizovanej profilaxii, či o životospráve pri vysokom krvnom tlaku a cholesterole. Takisto v nej nájdete rozhovor s Dianou Hágerovou.