lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Írska vláda ukončila karanténu, minister Donnelly mal negatívny test na COVID-19 Dublin 16. septembra (TASR) - Všetci členovia írskeho vládneho kabinetu ukončili v utorok večer krátku ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 16.09.2020 categoryDenné správy

Dublin 16. septembra (TASR) - Všetci členovia írskeho vládneho kabinetu ukončili v utorok večer krátku samoizoláciu, ktorú museli podstúpiť po tom, čo začal možné symptómy ochorenia COVID-19 pociťovať tamojší minister zdravotníctva Stephen Donnelly.Zhruba o štyri hodiny neskôr však výsledky testu na nový koronavírus ukázali, že minister nakazený nie je. Pre agentúru AFP to uviedol hovorca írskeho ministerstva zdravotníctva.V čase, kým Donnelly čakal na výsledky testu, bolo prerušené aj rokovanie írskeho parlamentu. "Všetci ministri a všetci poslanci (parlamentu) budú od zajtra (stredy) fungovať a pracovať v normálnom režime," povedal pre stanicu RTE podpredseda írskej vlády Leo Varadkar.Írsky premiér Micheal Martin predtým uviedol, že preventívnu karanténu zaviedli po tom, čo sa Donnelly v pondelok večer stretol s členmi vlády, aby ich informoval o nových opatreniach vlády v súvislosti s koronavírusom. V utorok sa Donnelly spolu s Martinom a Varadkarom takisto zúčastnil na tlačovej konferencii, kde oznámili nové obmedzenia pre región Dublinu.Obyvatelia hlavného mesta musia pre narastajúci počet prípadov infikovaných od utorka obmedziť stretnutia na maximálne šesť osôb z dvoch rôznych domácností a takisto nesmú cestovať mimo regiónu. Zatiaľ čo v celom Írsku sa po šiestich mesiacoch puby znova otvoria v pondelok, v Dubline zostanú naďalej zatvorené.V Írsku podľa najnovších údajov ministerstva zdravotníctva podľahlo ochoreniu COVID-19 už 1787 osôb.

Štítky :

Ako sa správne starať o zubnú náhradu?

Niekoľko návštev u zubného lekára kvôli zubnej náhrade už máte za sebou. Nastáva čas, kedy ju začnete naozaj každý deň nosiť. Aj keď ide o umelý chrup, potrebuje vašu precíznu starostlivosť. Ako odstrániť zvyšky fixačného krému alebo čím ošetriť otlačené ďasná?