lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Izrael: Koronavírus má poradkyňa Netanjahua; premiéra majú testovať Jeruzalem 30. marca (TASR) - Poradkyni izraelského premiéra Benjamina Netanjahua testovaním zistili v noci na ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.03.2020 categoryDenné správy

Jeruzalem 30. marca (TASR) - Poradkyni izraelského premiéra Benjamina Netanjahua testovaním zistili v noci na pondelok nákazu koronavírusom. Bezprostredne nebolo zrejmé, či s ňou 70-ročný Netanjahu prišiel do priameho kontaktu. Oznámili to v pondelok izraelské médiá vrátene denníkov Jerusalem Post a Times of Israel. Izraelská televízia Channel 12 krátko nato informovala, že Netanjahu pôjde do týždňovej domácej karantény, avšak jeho úrad to následne poprel. Netanjahua by však ešte v priebehu pondelka mali testovať na koronavírus, uviedol denník Times of Israel.Izraelské ministerstvo zdravotníctva vyžaduje povinnú 14-dňovú domácu karanténu a prípadné testovanie na koronavírus pre kohokoľvek, kto sa ocitol v blízkosti infikovanej osoby. Netanjahuova poradkyňa Rivkah Paluchová sa podľa medializovaných správ minulý týždeň zúčastnila na zasadnutí parlamentu. Samotná Paluchová denníku Jerusalem Post potvrdila, že v Knesete bola vo štvrtok, aby pomohla Netanjahuovi v príprave na hlasovanie o novom predsedovi parlamentu. Stal sa ním jeho doterajší politický rival Benny Ganc, s ktorým sa momentálne pokúša vytvoriť vládu. Podľa vlastných slov poradkyňa ale neprišla do priameho kontaktu s Netanjahuom. Podľa televízie Channel 12 sa však Paluchová v Knesete stretla prinajmenšom s viacerými ministrami. Celú záležitosť momentálne preverujú príslušné úrady, snažiace sa zistiť s kým mohla prísť infikovaná poradkyňa do kontaktu. Pozitívny test na kornavírus mal ešte pred Paluchovou jej manžel. Samotná poradkyňa uviedla, že obaja sa cítia dobre a majú len minimálne príznaky ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje. Netanjahua už v minulosti na koronavírus viackrát testovali, výsledky mal negatívne.V Izraeli momentálne evidujú vyše 4347 nakazených. Koronavírus SARS-CoV-2 si tam dosiaľ vyžiadal 15 obetí na životoch.

Štítky :

Európsky týždeň proti rakovine

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.