lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


KOŠICE: V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura dalo výpovede 30 percent lekárov Košice 29. septembra (TASR) - V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach doručili dnes ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Košice 29. septembra (TASR) - V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach doručili dnes výpovede od 234 lekárov. "Predstavuje to zhruba 30 percent z celkového počtu 783," informovala dnes TASR hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová.Dňom doručenia právoplatných výpovedí podľa nej začína plynúť výpovedná lehota, ktorá je rôzna - od jedného do dvoch mesiacov. "Predpokladáme, že najbližšie dni ozrejmia, ako to lekári s výpoveďami myslia a podľa toho sa zariadime," doplnila Oravcová. UNLP chce vykonať všetky potrebné opatrenia, aby mohla naďalej poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť a nedošlo k ohrozeniu životov a zdravia pacientov.

Štítky :

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.