lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Komárno: Nemocnica začala prevádzkovať nový urgentný príjem Komárno 8. augusta (TASR) - Nemocnica Agel Komárno začala od soboty 6. augusta prevádzkovať nový ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 08.08.2022 categoryDenné správy

Komárno 8. augusta (TASR) - Nemocnica Agel Komárno začala od soboty 6. augusta prevádzkovať nový urgentný príjem. V jeho budove začala ordinovať aj chirurgická a interná ambulancia urgentného príjmu. Do objektu sa presťahoval röntgen, CT, sonografia. Hlavnou výhodou nového urgentu je, že pacient má všetky potrebné vyšetrenia, ako aj následné zákroky či hospitalizáciu k dispozícii na jednom mieste, informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška. Pacienti a návštevníci plynulo prechádzajú z urgentu aj do pavilónu internistických disciplín, kde ordinuje ambulancia vnútorného lekárstva a geriatrie, ako aj neurologická ambulancia, neurologický stacionár, kardiologická ambulancia a reumatologická ambulancia. Na prvom poschodí tohto pavilónu sú umiestnené aj všetky lôžkové oddelenia internistických disciplín - oddelenie vnútorného lekárstva, oddelenie neurológie, oddelenie JIS vnútorného lekárstva a neurológie. Nový urgentný príjem má 12 nových mobilných nemocničných lôžok, deväť vyšetrovacích lôžok, tri transportné lôžka, tri nové operačné sály vrátane osvetlenia, stropné RTG, mobilné RTG s ramenom, diagnostickú stanicu RTG, tri ultrasonografy, CT prístroj. Súčasťou vybavenia je centrálny monitoring vitálnych funkcií, štyri anestéziologické prístroje, päť defibrilátorov a dve operačné veže.

Štítky :

Inkontinencia a imobilita: Ako sa správne starať o pacienta na lôžku?

Máte doma imobilného pacienta? Prvým krokom k tomu, aby ste mu dopriali čo najväčší komfort je rešpektovať jeho špeciálne potreby. Na čo je dobré myslieť, aby sa stav pacienta nezhoršil v dôsledku vedľajších komplikácií?