lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Konateľ výdajne zdravotníckych pomôcok priznal podvod, s Dôverou uzavrel zmier Bratislava 12. júla (TASR) – Konateľ výdajne zdravotníckych pomôcok na východnom Slovensku priznal podvod. Vo ...

authorTASR dateVloženie/úprava Sobota, 12.07.2019 categoryDenné správy

Bratislava 12. júla (TASR) – Konateľ výdajne zdravotníckych pomôcok na východnom Slovensku priznal podvod. Vo štvrtok (11. 7.) uzavrel zmier so zdravotnou poisťovňou Dôvera. Vyhol sa tak prípadnému trestu, ktorý by mu hrozil v prípade uznania za vinného, informoval Matej Štepianský z Dôvery. Pacienti dostali vo výdajni bežné zdravotnícke pomôcky, no fakturovali ich ako niekoľkonásobne drahšie pomôcky na mieru. Išlo spolu o 86 prípadov. Škodu na prostriedkoch verejného zdravotníctva 6500 eur zaplatil obvinený.Polícia celkovo preveruje 14 výdajní zdravotníckych potrieb po celom Slovensku. „Bolo to ešte v roku 2017, keď sme si všimli, že náklady na tieto pomôcky od roku 2014 významne narástli, pričom na to neexistoval žiadny objektívny dôvod,“ priblížila Dôvera. Upozornenia prichádzali poisťovni aj od poistencov. Po rozsiahlom preverovaní faktúr podala poisťovňa podnet na Generálnu prokuratúru SR. „Spôsobenú škodu odhadujeme na niekoľko stoviek tisíc eur až jeden milión eur,“ doplnila poisťovňa.

Štítky :

ROBOTIKA A LAPAROSKOPIA BUDÚ UDÁVAŤ TRENDY V ONKOCHIRURGII

Bratislava, 15. októbra, 2019 – Aké sú najnovšie trendy v oblasti medicínskej operatívy a kam smerujú inovácie v robotike a laparoskopii? Aj na tieto otázky hľadali odpovede špičkoví chirurgovia z celej Európy počas medzinárodného kongresu v Bratislave, ktorého hlavným organizátorom je už po druhýkrát Chirurgická klinika a transplantačné centrum Jesseniovej lekárskej fakulty a Univerzitnej nemocnice v Martine. V rámci podujatia sa zamerali najmä na oblasť laparoskopických či robotických operácií u tak zložitých výkonov, ako sú onkochirurgické operácie pečene a pankreasu.