lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Košice: Pre nemocnicu v Šaci je víťazstvo v rebríčku INEKO výzvou do budúcna Košice 14. októbra (TASR) - Nemocnica v košickej Šaci sa podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 14.10.2019 categoryDenné správy

Košice 14. októbra (TASR) - Nemocnica v košickej Šaci sa podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) stala Nemocnicou roka 2019 v kategórii všeobecných nemocníc. Na čelo rebríčka spomedzi troch desiatok konkurentov sa dostala po predchádzajúcich druhých miestach."Tohtoročné prvé miesto je pre nás záväzkom a obrovskou výzvou do ďalšieho obdobia. Získať prvenstvo je fajn, ale udržať si ho znamená ešte tvrdšiu prácu našich zdravotníkov na sebe samých a na poskytovaných službách," uviedol v reakcii riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, Ján Slávik. Piaty ročník hodnotenia zdravotníckych zariadení zverejnil INEKO v pondelok. Hodnotenými kritériami boli kvalita, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť. Zariadenie v Šaci je najväčším zo siete nemocníc AGEL SK. "Je to obrovským ocenením pre všetkých zamestnancov nemocnice, skvelou spätnou väzbou, že ich práca má vysoký odborný kredit, že vynikajúco a spoľahlivo zvládajú náročné diagnózy a predovšetkým, že z nemocnice v Šaci odchádzajú pacienti s rovnakou dôverou, s akou sa na ňu obrátili," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Michal Pišoja.Nemocnicu v Košicach-Šaci otvorili v roku 1970, dnes poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť so zhruba 150.000 obyvateľmi. Pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore popálenín a rekonštrukčnej chirurgie.

Štítky :

Civilizačné ochorenia

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Civilizačné ochorenia, ktorá vyšla 10.6.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad o diabete, kardiovaskulárnych problémoch či o obezite. Takisto si viete urobiť rýchly test o astme a nájdete tu aj rozhovor s Karin Haydu.