lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Levice: Ukrajinská maliarka vyzdobila stenu nemocničnej izby umeleckým dielom Levice 30. júna (TASR) – Steny jednej z izieb oddelenia vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice ...

authorTASR dateVloženie/úprava Utorok, 30.06.2020 categoryDenné správy

Levice 30. júna (TASR) – Steny jednej z izieb oddelenia vnútorného lekárstva v Nemocnici Levice zdobí umelecké dielo maliarky Tatiany Kozjačjenko z ukrajinského Charkova. Príprava umeleckého diela trvala tri týždne. V týchto dňoch už dosahujú diela želaný efekt."Cieľom tejto iniciatívy bolo zmeniť stereotypnosť izieb na oddelení, aby boli pacienti v príjemnom prostredí, rozptýlili svoje myšlienky od svojho zdravotného stavu a aby sa im zlepšila nálada. Je dokázané, že príjemné pocity ovplyvňujú aj výsledok liečby pacienta,“ povedal primár oddelenia Maksym Saienko. Na základe pozitívnych ohlasov plánuje nemocnica v skrášľovaní oddelenia pokračovať.Oddelenie vnútorného lekárstva Nemocnice Levice disponuje celkovo 57 lôžkami, z toho deväť na jednotke intenzívnej starostlivosti. Za minulý rok bolo na oddelení hospitalizovaných 2978 pacientov.

Štítky :

Neviete na čom ste? Pomôžeme vám zorientovať sa

Prinášame vám prehľad stupňov inkontinencie podľa rozsahu úniku moču. Nájsť kategóriu, s ktorou sa podľa opisu najlepšie stotožňujete, vám pomôže lepšie sa zorientovať vo výbere pomôcok a zabezpečiť si tak komfortný a ničím nerušený každodenný život.