lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


MZ: Dohoda o službách lekárov s LOZ nie je, pacientov by sa to dotknúť nemalo Bratislava 27. marca (TASR) - Otázka nadčasov lekárov v slovenských nemocniciach, ktorej riešenie žiadajú lekárski ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Bratislava 27. marca (TASR) - Otázka nadčasov lekárov v slovenských nemocniciach, ktorej riešenie žiadajú lekárski odborári, ostáva nedoriešená aj po dnešnom stretnutí na ministerstve zdravotníctva. Odborári žiadajú komplexné riešenie tejto problematiky. Návrh, ktorý ponúkajú, však podľa ministerky Zuzany Zvolenskej nič nerieši. K dohode tak nedošlo, pacienti by to však pocítiť nemali.Obe strany napriek tomu, že nenašli o nadčasoch spoločnú reč potvrdili, že služby lekárov sú nateraz zabezpečené. "Služby máme zabezpečené," konštatovala šéfka rezortu s tým, že v štátnych nemocniciach dohody podpísalo v priemere asi 80 percent lekárov. K podpisu dohôd už došlo aj v bratislavskej nemocnici na Kramároch, kde pre chýbajúce súhlasy lekárov hrozilo, že nebude mať kto slúžiť pohotovostné služby.Lekárske odborové združenie (LOZ) svoju požiadavku riešiť problematiku nadčasov odôvodňuje snahou zaviesť do služieb poriadok. Ako poukázal šéf LOZ Peter Visolajský, mnohí lekári podpisujú "bianco" dohody. Odbory preto žiadali, aby sa stanovilo, koľko nadčasov môže lekár maximálne za mesiac odslúžiť. Zároveň chceli, aby mali lekári výšku platby za službu stanovenú pevne na celý rok, na ktorý dohody o nadčasoch podpíšu.Nadčasové hodiny predstavujú podľa ministerstva problém pre celú Európu. Rezort považuje za dôležité, aby sa táto problematika riešila, no poukazuje, že je priam nemožné vyriešiť tento niekoľko desiatok rokov trvajúci problém počas pár mesiacov.

Štítky :

Varovný signál cievnej mozgovej príhody - Tranzitórny ischemický atak

Cievna mozgová príhoda patrí medzi najzávažnejšie ochorenia, ktoré môžu postihnúť ľudský organizmus. Každoročne na Slovensku postihne približne 17 000 ľudí, pričom výrazne ovplyvňuje kvalitu ich života.