lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


MZ: Vo výberovom konaní na šéfa Národnej transfúznej služby SR uspel Ivan Oleár Bratislava 23. septembra (TASR) - Vo výberovom konaní na post riaditeľa Národnej transfúznej služby (NTS) ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 23.09.2022 categoryDenné správy

Bratislava 23. septembra (TASR) - Vo výberovom konaní na post riaditeľa Národnej transfúznej služby (NTS) SR uspel Ivan Oleár, ktorý NTS vedie aj v súčasnosti. Bol jediným uchádzačom. Vyplýva to z výsledkov výberového konania, ktoré sa uskutočnilo 20. septembra. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR o tom informovalo na webe.Oleár dočasne vedie NTS od konca mája. Do funkcie ho vymenoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) po tom, ako sa rozhodlo o zmene kolektívneho - trojosobového vedenia NTS na jednoosobové.

Štítky :

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.