lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Nemecko: Počet nakazených koronavírusom prekročil 85.000, obetí je 1150 Berlín 3. apríla (TASR) - V Nemecku do piatkového večera zaznamenali viac ako 85.100 prípadov ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 03.04.2020 categoryDenné správy

Berlín 3. apríla (TASR) - V Nemecku do piatkového večera zaznamenali viac ako 85.100 prípadov nákazy novým koronavírusom, čo nárast o 5700 za 24 hodín. V krajine za uplynulý deň evidujú ďalších 150 obetí, ochoreniu tak celkovo podľahlo najmenej 1150 ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra DPA, ktorá vychádza z posledných údajov zverejnených v priebehu dňa jednotlivými spolkovými krajinami.Najviac zasiahnutými sú spolkové krajiny Bavorsko s vyše 20.900 potvrdenými prípadmi a najmenej 327 mŕtvymi a Severné Porýnie-Vestfálsko s viac ako 18.500 prípadmi a najmenej 24 úmrtiami. DPA dopĺňa, že viacerí Nemci zomreli na infekciu vírusom SARS-CoV-2 v zahraničí. Podobne ako v iných krajinách predpokladajú odborníci vysoký počet nezachytených prípadov aj v Nemecku.Nemecká kancelárka Angela Merkelová v príhovore zverejnenom v piatok večer povedala, že najnovšie údaje, ktoré ukazujú spomaľovanie šírenia koronavírusu v krajine, dodávajú "nádej". Podľa jej slov je však ešte príliš skoro na uvoľnenie obmedzení platných pre verejný život.Merkelová občanov tiež varovala, aby zostali cez blížiace sa veľkonočné sviatky doma. "Všetci zažijeme veľmi odlišnú Veľkú noc než doposiaľ," povedala s tým, že v rozpore s tradíciami sa musia Nemci naďalej vyhýbať sociálnym kontaktom, aj keď pre mnohých z nich tieto sviatky znamenajú návštevu kostolov, trávenie času s rodinou, priateľmi alebo príbuznými."Nie však tento rok," zdôraznila kancelárka.Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn predtým povedal, že spolková vláda sa v súvislosti s koronakrízou usiluje na celom svete zaobstarať ochranné pomôcky - a ochranné masky majú podľa neho "cenu zlata"."Naši lekári, náš opatrovateľský personál, všetci, ktorí sa pokúšajú v týchto dňoch v nemocniciach, ambulanciách, domovoch seniorov a v iných zdravotníckych zariadeniach zastaviť tento vírus, ošetrovať pacientov a starať sa o chorých – všetkých musíme ochrániť. Ochrániť pred tým, než sa skôr infikujú. Celý svet nakupuje ochranné masky. Centový produkt má teraz cenu zlata," vyhlásil.

Štítky :

Európsky týždeň proti rakovine

Liga proti rakovine je tu pre onkologických pacientov, ich rodiny, aj pre zdravú populáciu už 30 rokov. Ako aktívny dlhoročný člen ECL (European Cancer Leagues) so zastúpením priamo v Boarde ECL sa zúčastňuje stretnutí, iniciatívne sa zapája do komunikácie, preto má možnosť prinášať najnovšie správy súvisiace s onkologickou oblasťou nadnárodne.