lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


PREZIDENT: K takej situácii, aká bola pred memorandom, už nemôže dôjsť Bratislava 14. decembra (TASR) - Kritická situácia, ktorá bola v slovenskom zdravotníctve po masových výpovediach ...

authorTASR dateVloženie/úprava Pondelok, 30.11.-0001 categoryDenné správy

Bratislava 14. decembra (TASR) - Kritická situácia, ktorá bola v slovenskom zdravotníctve po masových výpovediach lekárov, by sa už nemala opakovať. Myslí si to prezident SR Ivan Gašparovič, podľa ktorého jediný problém v napĺňaní záväzkov vlády voči lekárom je odmietavý postoj niektorých politických strán k zrušeniu zákona umožňujúceho transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti. "Nevidím problém, pokiaľ ide o realizáciu, pretože som jednoznačne pozastavil transformáciu, a teda k žiadnej realizácii nedôjde," povedal. O zmene predmetného zákona by podľa neho mala rozhodnúť už nová vláda.Podľa prezidenta zdravotníci už dnes nemajú dôvod opätovne ísť do štrajku. "Dá sa povedať, že sa všetko naplnilo až na tento problém, ktorý podľa mňa problémom nie je," vysvetlil. Ak by sa lekári napriek tomu rozhodli opustiť svoje pracoviská pre nespokojnosť s plnením memoranda, Gašparovič poukázal aj na to, že zákon umožňuje takéto správanie potrestať. "Sú trestné činy omisívne a komisívne. To znamená, že osoba spácha trestný čin, keď niečo robí zlé a spácha trestný čin aj vtedy, ak nerobí niečo, čo musí," poznamenal.Hlava štátu je pritom presvedčená, že legislatívne zrušenie transformácie by umožnilo upokojiť súčasnú situáciu. Tento názor zároveň prezentoval aj na stretnutiach s lídrami parlamentných strán a na dnešnom rokovaní vládneho kabinetu, ktoré sa venovalo plneniu memoranda vlády a predstaviteľov Lekárskeho odborového združenia (LOZ).

Štítky :

Varovný signál cievnej mozgovej príhody - Tranzitórny ischemický atak

Cievna mozgová príhoda patrí medzi najzávažnejšie ochorenia, ktoré môžu postihnúť ľudský organizmus. Každoročne na Slovensku postihne približne 17 000 ľudí, pričom výrazne ovplyvňuje kvalitu ich života.