lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Prešov: FNsP J. A. Reimana má novú techniku na diagnostiku za vyše 71.000 eur Prešov 11. júla (TASR) – Ambulancia oddelenia otorinolaryngológie, hlavy a krku Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 11.07.2019 categoryDenné správy

Prešov 11. júla (TASR) – Ambulancia oddelenia otorinolaryngológie, hlavy a krku Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove má novú vyšetrovaciu jednotku za vyše 71.000 eur. Vyšetrovacia jednotka, ktorá slúži na diagnostiku pacientov s ochoreniami hlavy a krku, nahradila doterajšiu, ktorá slúžila od roku 2004. TASR o tom informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková.Nová vyšetrovacia jednotka má maximálnu možnú výbavu s množstvom nadstavieb. "Ide napríklad o zabudovanú UV lampu slúžiacu na sterilizáciu prístrojov, digitálny ovládací panel, možnosť zobrazenia nálezov pri vyšetrení pacientov na veľkom monitore, ale aj o možnosť ich archivácie. Vyšetrovacia jednotka obsahuje aj niekoľko typov endoskopov, ktoré je možné pripojiť ku kamere, ďalej rigidný i flexibilný videolaryngoskop, ktorým vyšetrujeme hltan, hrtan, hlasivky a priedušnicu," uviedol primár oddelenia otorinolaryngológie Slavomír Straka s tým, že súčasťou jednotky sú aj prenosné prístroje.Unikátom je podľa jeho slov prenosný otoskop, z ktorého má nemocnica dva druhy. "Jeden slúži na zobrazenie ušného nálezu na ambulancii, pričom sa obraz bezdrôtovo prenáša do monitora, a druhý je prenosný so zabudovaným monitorom, vďaka čomu ho môžeme použiť na konziliárne vyšetrenia u pacientov iných oddelení," doplnil Straka.Oddelenie otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku je súčasťou Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove a poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť detským aj dospelým pacientom s chorobami hlavy a krku. Združuje dva veľmi úzko súvisiace medicínske odbory – otorinolaryngológiu a maxilofaciálnu chirurgiu.

Štítky :

Novinka MoliCare® Premium Elastic: prináša viac pohodlia pre pacienta, menej námahy pre ošetrujúceho

Ťažkým únikom moču trpí čoraz viac seniorov, imobilných a hendikepovaných ľudí, ale aj pacientov po ťažkých operáciách odkázaných na lôžko. Starostlivosť o nich je veľmi náročná a vyžaduje si špeciálny prístup.