lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Rocca: Variant omikron dokazuje, že nerovnomerná zaočkovanosť je veľký problém Moskva 3. decembra (TASR) - Objavenie variantu omikron je "významným dôkazom" o nebezpečenstve nerovnomernej zaočkovanosti ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 03.12.2021 categoryDenné správy

Moskva 3. decembra (TASR) - Objavenie variantu omikron je "významným dôkazom" o nebezpečenstve nerovnomernej zaočkovanosti proti koronavírusu po celom svete. Uviedol to v piatok v rozhovore pre agentúru AFP šéf Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC) Francesco Rocca.Podľa Roccu "vedecká komunita viackrát varovala medzinárodné spoločenstvo pred rizikami vzniku úplne nových variantov na miestach, kde je zaočkovanosť proti covidu veľmi nízka"."Je to sebecký prístup pochádzajúci z krajín Západu ... je neuveriteľné, že si stále neuvedomujeme, ako veľmi sme prepojení. Preto variant omikron nazývam významným dôkazom," povedal Rocca. Dodal, že v snahe ukončiť túto pandémiu je nevyhnutné "identifikovať nové riešenia, pričom jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je očkovanie prístupné všade a pre všetkých". Podľa údajov OSN je v krajinách s vysokými príjmami aspoň prvou dávkou proticovidovej vakcíny zaočkovaných približne 65 percent ľudí. V nízkopríjmových krajinách je to však iba sedem percent. Západné krajiny boli kritizované za "vakcínový nacionalizmus" a hromadenie očkovacích látok, pričom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) ich vyzvala, aby nepreočkovávali svojich občanov posilňujúcimi dávkami, keď milióny ľudí na celom svete ešte nedostali ani jednu dávku.Nový variant omikron po prvý raz hlásili 24. novembra z Juhoafrickej republiky. Odvtedy ho zaznamenali aj v ďalších krajinách v južnej Afrike, ako aj v Hongkongu, Izraeli, Kanade, USA a mnohých európskych štátoch. Viaceré štáty reagovali rušením leteckých spojení z krajín južnej Afriky a ďalšími obmedzeniami.

Štítky :

Novoročné predsavzatia v znamení zdravého životného štýlu

Aké sú vaše plány na rok 2022? Opäť sa pokúsite schudnúť, začnete športovať a zbavíte sa zlozvykov? Alebo je vaším cieľom postúpiť v práci, byť sebavedomejší a úspešnejší? Alebo je vaším cieľom žiť zdravšie? V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako dodržať predsavzatia, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu.