Rusko: V októbri zomrelo na covid najviac ľudí od začiatku pandémie Moskva 3. decembra (TASR) - V Rusku zomrelo v októbri v súvislosti s ochorením COVID-19 ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 03.12.2021 categoryDenné správy

Moskva 3. decembra (TASR) - V Rusku zomrelo v októbri v súvislosti s ochorením COVID-19 najviac ľudí od začiatku pandémie. Podľa údajov ruského federálneho štatistického úradu Rosstat ich bolo 75.000, čo je dosiaľ najvyšší počet úmrtí evidovaných v Rusku za jediný mesiac, informovala v piatok agentúra AFP.Rosstat ďalej uvádza, že od začiatku pandémie zaznamenal v Rusku viac ako 520.000 úmrtí spojených s koronavírusom. Viac úmrtí na svete na túto chorobu hlásia iba USA a Brazília, pripomína AFP.Podľa údajov ruskej vlády však od začiatku pandémie zaznamenali v Rusku len 278.857 úmrtí. Ruský štatistický úrad sa však riadi širšou definíciou úmrtí spojených s ochorením COVID-19, zatiaľ čo oficiálne štatistiky berú do úvahy len úmrtia, pri ktorých pitva preukázala, že hlavnou príčinou smrti bolo práve toto ochorenie.Rusko má síce k dispozícii viacero proticovidových vakcín vlastnej výroby, avšak Rusi napriek opakovaným výzvam prezidenta Vladimira Putina nejavia o očkovanie veľký záujem a v krajine sú veľmi rozšírené antivaxerské názory. Plne zaočkovaných je zatiaľ len približne 40 percent obyvateľov Ruskej federácie.Po ukončení krátkeho lockdownu zo začiatku pandémie sa ruskí predstavitelia vyhýbali zavedeniu celoštátnych reštrikcií. Na celom území Ruska však zaviedli v októbri nové reštrikcie vrátane plateného pracovného pokoja. Jeho zavedenie podnietili rekordné nárasty úmrtí aj nakazených. Nový nárast počtu infikovaných novým koronavírusom v Rusku zaznamenali s nástupom jesene, a to v dôsledku šírenia delta variantu koronavírusu SARS-CoV-2.

Štítky :

DEŇ NARCISOV V JUBILEJNOM ROKU POTVRDIL SILU SOLIDARITY

Deň narcisov je dôkazom, že ochota pomáhať druhým zostáva na Slovensku silnou hodnotou. Tisíce ľudí sa aj tento rok rozhodli podporiť onkologických pacientov a ich blízkych, čím opäť prispeli k úspešnému ročníku zbierky za 30 rokov jej existencie. Liga proti rakovine vďaka tomu môže rozvíjať svoje bezplatné projekty pre onkologických pacientov, prinášať nové formy podpory a zároveň pokračovať v aktivitách, ktoré upozorňujú na význam prevencie a včasného odhalenia rakoviny.