lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


SLK a ZAP: Výzva MZ v súvislosti s odmenami pre zdravotníkov je nevykonateľná Bratislava 30. apríla (TASR) - Výzva Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v súvislosti s odmeňovaním zdravotníckych ...

authorTASR dateVloženie/úprava Piatok, 30.04.2021 categoryDenné správy

Bratislava 30. apríla (TASR) - Výzva Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR v súvislosti s odmeňovaním zdravotníckych pracovníkov v prvej línii a červenej zóne je nevykonateľná, upozornili na to Slovenská lekárska komora (SLK) a Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP). Rezort mal požiadať poskytovateľov zdravotnej starostlivosti o kópiu dokladov, ktoré preukážu, že pridelené finančné prostriedky poukázali na účet zdravotníckeho pracovníka. Odmeny sa však vyplácali spolu so mzdou. TASR o tom informovala manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská."SLK a ZAP sú presvedčení, že zaslanie elektronického formulára do Národného centra zdravotníckych informácií, v rámci ktorého poskytovateľ čestne vyhlasuje, že poskytnuté finančné prostriedky použil v súlade s ich účelom, je dostačujúce," uviedli organizácie v spoločnom vyhlásení.Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti podľa Závodskej v zmysle pokynov MZ SR odmenu zúčtovali a uhrádzali zdravotníckym pracovníkom v najbližšom výplatnom termíne po pripísaní finančných prostriedkov od ministerstva. Zamestnancom odmeny uhrádzali v jednej platbe spolu so mzdou za príslušný kalendárny mesiac."Z bankových a mzdových výpisov tak nie je možné určiť, aká časť z vyplatenej sumy zamestnancovi pripadá na mzdu za prácu a aká časť na odmenu za výkon práce v prvej línii, a zároveň aká časť dotácie bola použitá na úhradu odvodov. Okrem toho v prípade poskytnutia údajov o výške mzdy zamestnanca bez jeho súhlasu by poskytovatelia konali v rozpore s GDPR," argumentujú SLK a ZAP.TASR v stredu (28. 4.) popoludní požiadala o stanovisko Ministerstvo zdravotníctva SR, rezort dosiaľ nereagoval.

Štítky :

Sloboda aj s inkontinenciou

Celý život sa snažíme, aby nám náhodou niečo neušlo - v mladosti sú to skôr párty alebo výlety s kamarátmi, na ktoré budeme dlho spomínať, neskôr robíme nemožné, aby nám neušli vzácne chvíle s deťmi, ktoré tak rýchlo vyrastú.