lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Svidnícka nemocnica potrebuje doplniť zásoby krvi, prosí darcov o pomoc Svidník 17. augusta (TASR) - Svidnícka nemocnica prosí darcov, aby prišli darovať krv. Najkritickejším obdobím, ...

authorTASR dateVloženie/úprava Streda, 17.08.2022 categoryDenné správy

Svidník 17. augusta (TASR) - Svidnícka nemocnica prosí darcov, aby prišli darovať krv. Najkritickejším obdobím, keď je zásob menej, sú práve letné mesiace. TASR o tom informovala PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, do ktorej svidnícka nemocnica patrí, Bianka Krejčíová.Ako povedala, spotreba krvi je pre zvýšený počet úrazov a nehôd v lete vyššia a mnohí darcovia sú zároveň odcestovaní na letných dovolenkách. "Potrebná je najmä krv týchto krvných skupín - A negatív, B negatív, AB negatív, AB pozitív. Záujemcovia môžu prísť darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie nemocnice každú pracovnú stredu v čase od 6.00 h do 9.00 h," povedala Krejčíová.Darovať krv môže každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, respektíve do 65 rokov pri pravidelných darcoch. Ženy môžu darovať krv každé štyri mesiace, muži každé tri. Viac informácií nájde darca na webstránke www.darujemkrv.sk.

Štítky :

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.